CamFind přináší do Androidu úžasné vyhledávání a rozpoznávání obrázků

Pořizování fotografií ze smartphonu zní jistě zábavně. Stačí namířit a vystřelit a okamžik bude uložen jako digitální snímek. Co když ale potřebujete z obrázku zjistit více informací o určitém předmětu? V roce 2013 dostali uživatelé iOS na iTunes App Store úžasnou aplikaci pro fotoaparáty pod názvem CamFind, která identifikuje předmět na fotografiích a poté hledá na webu relevantní výsledky, jako jsou podobné obrázky, srovnání cen a další informace získané z různých zdrojů. . CamFind se konečně dostal do obchodu Google Play a přináší svou výkonnou technologii rozpoznávání obrázků pro Android.

Jednoduché rozhraní CamFind je jeho nejméně ohromující aspekt. Ve spodní části máte tlačítko fotoaparátu pro pořizování fotografií, vedle něj hodiny, které vás přenesou do vaší historie, a také další tlačítko napravo, které umožňuje změnu jazyka nebo přístup k možnosti hlasového vyhledávání.

  Jak obnovit smazané soubory na Linuxu pomocí testdisku

Funkce vyhledávání hlasem v podstatě funguje jako Google Now, i když většinou není příliš přesná. Vzhledem k tomu, že CamFind je vizuální vyhledávač, můžete buď zachytit obrázek pomocí tlačítka fotoaparátu, nebo importovat existující, již uložený v úložišti vašeho zařízení. Když pořídíte fotografii pomocí jednoduchého rozhraní fotoaparátu, proces rozpoznávání obrazu se spustí na několik sekund, během kterých CamFind získá relevantní informace z různých online zdrojů.

Jakmile aplikace něco rozpozná, místo aby vás přenesla přímo na stránku s výsledky vyhledávání, CamFind zobrazí název předmětu, který rozpoznala, v horní části obrazovky. Pokud máte zapnutou možnost „hlas“, přečte vám také text. Posunutím textového pruhu vpravo nahoře zobrazíte další možnosti, jako je změna vyhledávacího textu nebo přepínání hlasové funkce.

  Jak třídit odpovědi na Quora podle hlasů

Během testování jsem zkusil pořídit několik fotografií různých objektů z různých úhlů a za různých světelných podmínek a výsledky byly opravdu velkolepé. CamFind většinu času fungoval tak, jak bylo inzerováno. Focení figurky pandy představilo podobné akční figurky z různých internetových zdrojů. Stránka s výsledky obsahuje obrázky a textové výsledky samostatně. V případě, že vrácené výsledky nejsou správné, můžete vždy pořídit novou fotografii.

CamFind je k dispozici zdarma na Google Play a funguje na všech zařízeních se systémem Android 2.2 a vyšším.

Nainstalujte CamFind z Play Store