Chraňte sebe a své auto pomocí těchto 9 nejlepších palubních kamer

Palubní kamery jsou kompaktní videokamery namontované na palubní desce nebo čelním skle automobilu pro záznam okolí během jízdy. Obvykle je napájí port USB. Palubní kamera zaznamenává video na paměťovou kartu, ke které lze snadno přistupovat.

Autokamery lze použít k mnoha účelům, jako je zachycování důkazů v případě nehody, sledování chování řidiče a nahrávání scénických pohledů. Mohou být také použity jako bezpečnostní opatření k odvrácení krádeže a vandalismu, což pomáhá uplatnit pojištění a nahlásit krádež.

Moderní palubní kamery mají standardní GPS sledování, Wi-Fi připojení a funkce detekce pohybu. Některé modely mají dokonce vestavěné obrazovky pro živé sledování nebo přehrávání nahraných záznamů. A pomocí Wi-Fi můžete soubor se záznamem snadno přenést do mobilu.

Důvody, proč používat Dashcams

Sepsali jsme důležitost palubní kamery. Existuje několik důvodů, proč jsou palubní kamery nezbytné, v závislosti na použití, technologii, chování řidiče atd.

Důkaz v případě nehody: Dashcams může zachytit záznam nehody nebo jakékoli nehody, což poskytuje cenné důkazy pro pojistná plnění nebo soudní řízení. To je hlavní výhoda palubní kamery.

Ochrana proti podvodům: Mohou pomoci řidičům proti podvodným nárokům, včetně zinscenovaných nehod nebo nájezdů. Záběry v těchto typech případů fungují jako pevný důkaz.

Monitorování řidičského chování: Dashcams lze použít k monitorování řidičského chování a dovedností pomocí záznamu, což může pomoci identifikovat nebezpečné návyky a zlepšit řidičské dovednosti.

Zabezpečení: Palubní kamery mohou působit jako odstrašující prostředek proti krádeži a poskytnout důkazy, pokud dojde k vloupání nebo krádeži. Bezpečnost je při řízení auta nezbytná, proto se doporučuje nainstalovat palubní kameru.

Dokumentujte scénické jednotky: Fotoaparáty Dashcam mohou dokumentovat scénické jednotky a zachycovat nádherné pohledy v HD nebo Full HD. To umožňuje řidičům zachytit a sdílet své zkušenosti.

Jak Dashcams fungují jednoduchými způsoby

Když se podíváte na výhody používání palubních kamer, budete vědět, jak fungují, lépe porozumět zařízení.

Napájení: Autokamery jsou napájeny buď z baterie vozidla, nebo ze samostatné vnitřní baterie. Nejprve se pomocí napájení z těchto zdrojů spustí palubní kamera. Většina palubních kamer na trhu se spustí automaticky při nastartování motoru vozidla a zastaví se, když se motor vozidla vypne.

Záznam videa: Dashcam má širokoúhlou kameru, která zaznamenává širokou škálu oblastí před vozem. Po záznamu se záznam ve fotoaparátu uloží na paměťovou kartu nebo do interního úložiště. Ve většině palubních kamer kamera zaznamenává videa na základě smyčky, kde je starý záznam přepsán při záznamu nového záznamu do kamery.

  Jak přeinstalovat Microsoft Visual C++ Redistributable

G-senzor: G-senzor je také jednou z klíčových součástí palubní kamery, která pomáhá detekovat změny v pohybu v důsledku nárazu nebo prudkého brzdění. Když nastanou tyto situace, tato část zařízení automaticky uloží aktuální videoklip, aby nedošlo k jeho přepsání.

Sledování GPS: Je to další nezbytná součást jízdy, která umožňuje palubní kameře sledovat polohu a rychlost vozu. U většiny palubních kamer uvidíte funkci GPS, což je užitečná funkce, která dokáže jednoduchým způsobem zaznamenat polohu a rychlost.

Přehrávání: Po nahrání záznamu do palubní kamery lze záznam jednoduše otevřít pomocí vestavěné obrazovky nebo jej přenést do počítače nebo mobilního zařízení a prohlížet si záznam nebo sdílet nahrané video.

Jak nastavit a nainstalovat palubní kameru do auta

Instalace palubní kamery do auta je jednoduchá a lze ji provést během několika minut. To v konečném důsledku pomůže řidiči auta při nehodách nebo jiných podobných situacích. Pro instalaci has come do auta můžete postupovat podle níže uvedeného kroku.

1. Vyberte místo pro instalaci palubní kamery: První a nejdůležitější věcí, kterou se musíte rozhodnout, je místo, kam chcete kameru nainstalovat. Mělo by být umístěno za zpětným zrcátkem, abyste během jízdy snadno viděli výhled bez jakýchkoli překážek. Ujistěte se tedy, že máte správné místo pro instalaci palubní kamery.

2. Vyčistěte namontovanou oblast palubní kamery: Po výběru místa pro palubní kameru ji musíte řádně vyčistit tam, kde jste se rozhodli ji namontovat v autě. K čištění můžete použít hadřík z mikrovlákna nebo jiný neabrazivní materiál, který místo účinně vyčistí.

3. Připevnění montážního držáku: Nejprve musíte držák připevnit na místo podle pokynů uvedených v návodu k přístrojové kameře, přičemž tyto pokyny se mohou lišit v závislosti na modelu palubní kamery. Ujistěte se, že jste si správně přečetli pokyny, abyste při připojování nečelili nejasnostem.

4. Palubní kamera na čelní sklo: Při instalaci palubní kamery odstraňte lepicí podložku na montážním držáku a poté umístěte palubní kameru na čelní sklo. Ujistěte se, že jste připojili palubní kameru na správnou úroveň, abyste při nahrávání záznamu nečelili problému.

5. Připojte napájecí kabel: Po instalaci palubní kamery do auta je třeba zajistit napájení. K tomu potřebujete napájecí kabel pro napájení ze zásuvky dostupné ve voze.

6. Upravte nastavení palubní kamery: Abyste zajistili, že kamera správně nahrává a ukládá záběry, musíte také správně nastavit palubní kameru podle pokynů uvedených v nastavení kamery.

  7 doporučených postupů zabezpečení HTML pro statické zranitelnosti webových stránek

Nyní, když víte, jak nainstalovat palubní kameru, zde je seznam nejlepších kamer, ze kterých si můžete vybrat.

Dashcam Nextbase 622GW

Palubní kamera NEXTBASE 622GW s Alexa a polarizačním filtrem je dokonalým společníkem na vaše cesty. Díky rozlišení 4K Ultra HD a polarizačnímu filtru zachytí ohromující záběry i za jasného slunečního světla.

Funkce What3Words zajišťuje přesnou přesnost vaší polohy, což usnadňuje záchranným službám vaši polohu v případě nehody. Jeho inteligentní parkovací režim také detekuje jakýkoli pohyb kolem vašeho zaparkovaného vozu a zaznamená jej. Připojte se k aplikaci NEXT BASE, abyste měli snadný přístup ke svým záběrům a mohli je sdílet s přáteli a rodinou.

Garmin Dashcam Tandem, přední a zadní duální čočka

Garmin Dashcam Tandem je známá autokamera, která je dodávána s objektivy s 80stupňovým zorným polem, a jedná se o kompaktní fotoaparát. Pokud jde o kvalitu fotoaparátu, je dodáván s rozlišením fotoaparátu 1440p. Garmin Clarity HDR má navíc vnitřní čočku s rozlišením 720p.

Má také funkci hlasového ovládání a GPS, které vám pomohou najít auto. Má různé funkce, včetně funkce automatické synchronizace palubní kamery, která pomáhá kontrolovat kvalitu videa a možnosti nahrávání.

Autokamera Garmin byla navržena tak, aby vypadala kompaktně a lze ji namontovat na auto v jednoduchých krocích. Navíc je dodáván s nabíječkou a USB portem pro napájení.

Vantrue N1 Pro Mini

Vantrue N1 Pro Mini Dashcam Full HD 1920x1080P přichází v kompaktním provedení. Lze jej namontovat bez jakýchkoliv překážek. Palubní kamera má rozlišení Full HD a snímá až 30 snímků za sekundu spolu se snímačem Sony. Dokáže zachytit pohled ze 160 širokoúhlého úhlu.

Kromě toho má také funkci Loop Recording, která pomáhá kameře přepisovat nejstarší nahrávky a automaticky zaznamenávat nové záběry.

Podporuje také paměťové úložiště o velikosti 256 GB prostřednictvím microSD karet, které dokážou nahrávat a ukládat velké množství záběrů do kamery. Kvalita sestavení tohoto fotoaparátu je také vynikající a pevná, postavená z pevného materiálu.

Kamera GPS Nexar Beam

Autokamera Nexar Beam GPS je ve světě bezpečnosti silničního provozu převratná. S jeho 1080p HD kamerou můžete zachytit každý detail svého zážitku z jízdy a zajistit, že budete mít záznam o všech incidentech, které mohou nastat.

Zahrnuté neomezené úložiště znamená, že se už nikdy nebudete muset bát, že vám dojde místo na vašem zařízení.

Skutečné kouzlo se ale stane, když do hry vstoupí aplikace Nexar, která vám umožní snadno přistupovat k vašim záběrům a sdílet je s pojišťovnami, orgány činnými v trestním řízení nebo blízkými v případě nehody. Autokamera Nexar vám poskytne klid na silnici, abyste se mohli soustředit na cestu před vámi.

  10 způsobů, jak opravit chybu Nelze sledovat streamy na Kodi

THINKWARE U1000

Vlajková loď THINKWARE U1000 Dual Channel má kvalitu videa 4K Ultra HD, která zachycuje rychlostí 30 snímků za sekundu. Chcete-li snímat rychlostí 60 snímků za sekundu, musíte změnit nastavení na 2K QHD. Ve většině palubních kamer vidíte širokoúhlý záběr, který zachycuje při 160 stupních, ale nahrává až 150 stupňů.

Celkově je kvalita fotoaparátu fenomenální. Dokáže také nahrávat ve 4K s maximální efektivitou. Design této kamery je také jedinečný ve srovnání s jinými palubními kamerami dostupnými na trhu.

Dashcam Nextbase 522GW

Nextbase má některé unikátní funkce, včetně 1440p HD nahrávání, které ji odlišují od stávajících palubních kamer dostupných na trhu. Dodává se s vestavěnou Alexou, kterou lze použít k přehrávání skladeb a volání. Autokamera Nextbase má také funkci nouzového volání SOS, která se hodí v případě nouze. Má Wi-Fi připojení pro přenos souborů z jednoho zařízení do druhého.

Dodává se s vestavěným softwarem, který pomáhá přenášet záběry do počítačů v jednoduchých krocích. Kromě toho je jednou ze skvělých funkcí této autokamery to, že má inteligentní parkovací režim, který vám pomáhá při parkování.

Garmin Dashcam Mini 2

Garmin Dashcam má širokoúhlý záběr 140 stupňů, záznam až 1080p s rozlišením Full HD. Disponuje také funkcemi hlasového ovládání, které podporují ovládání nahrávání videa v různých jazycích. Kromě toho může také automaticky ukládat videa pomocí připojení Wi-Fi.

Pokud se potýkáte s problémy při parkování auta, pak vám tato autokamera pomůže při parkování. Díky úžasné funkci Parking Guard můžete sledovat aktivitu během parkování.

Nexar Pro Dual Dashcam

Nexar Pro má všechny standardní funkce, které mohou splnit vaše potřeby. Lze jej propojit se smartphony včetně iPhonu sedm a výše. Palubní kamera má rozlišení videa 1080p a dokáže zachytit pohled na 135° široké video. Pokud chcete na palubní kameře zachytit hodně záběrů, můžete to udělat pomocí paměťové karty s podporou až 256 GB.

Získáte parkovací režim, funkci dostupnou ve většině palubních kamer a je jednou ze základních funkcí, které musí být k dispozici. Navíc, pokud chcete vidět videozáznam na svém telefonu, lze jej přímo přenést. Tuto autokameru můžete zvážit pro své auto kvůli její kvalitě a službám podpory.

Vantrue E1 Lite 1080P WiFi Mini

Pokud jste zkontrolovali všechny možnosti uvedené v této příručce a chcete zvážit některé další možnosti, můžete použít Vanture E1 Lite.

Má široký úhel 160 stupňů a dokáže zachytit video v rozlišení 1080p. Konektivita v této autokameře je také bezvadná. Dodává se s 2,4G Wi-Fi a bezplatnou aplikací, která pomáhá přenést videozáznam do jiných zařízení během několika minut.

Závěrečná slova

Pokud hledáte perfektní autokameru, prozkoumejte a prostudujte si před nákupem jakéhokoli produktu. Nejlepším způsobem je uvést své priority, jako je rozpočet, konektivita, podpora, aktualizace softwaru atd., a pak vyhledat palubní kameru. Vyberte si takový, který je odolný, nejlepší ve své třídě a podle vašich očekávání.