Co dělat, když váš Chromebook dosáhne konce své životnosti

Chromebooky jsou skvělé pro každého, kdo je používá: zapnou se během okamžiku, mají skvělou výdrž baterie a jejich aktualizace je hračka. Ale přijde den, kdy váš Chromebook přestane dostávat aktualizace od Googlu. co potom děláš?

Google je se svými zásadami aktualizací předem připraven: můžete vidět přesný měsíc a rok Chromebook nebo Chromebox přestanou dostávat aktualizace. Většina Chromebooků má před sebou ještě dlouhou životnost, ale Google již začal ořezávat některé z nejstarších modelů. Pokud máte jeden ze starších Chromebooků, budete muset začít přemýšlet, co dělat, když aktualizace přestanou přicházet.

Možnost jedna: Kupte si nový Chromebook

To je trochu zřejmé, ale stojí za to říci: když váš současný Chromebook přestane dostávat aktualizace, nejlepší, co můžete pravděpodobně udělat, je koupit si novější zařízení. Kromě získání aktualizací zabezpečení na několik příštích let také uděláte velký skok, pokud jde o výpočetní výkon, paměť a výdrž baterie, což znamená, že používání vašeho nového Chromebooku bude příjemnější.

  6 nejlepších pluginů Pidgin Chat pro uživatele Linuxu

Chromebooky vyrobené v posledních dvou letech mají také přístup k aplikacím pro Android prostřednictvím obchodu Google Play a také k aplikacím pro Linux. Nový Chromebook můžete samozřejmě nadále používat jako jednoduchý webový prohlížeč, ale novější modely vám poskytují několik dalších možností produktivity. Tady jsou naše oblíbené Chromebooky.

Druhá možnost: Nainstalujte další distribuce Linuxu

Chrome OS je postaven na linuxovém jádře, a proto mohou novější modely instalovat linuxové aplikace. To také znamená, že uživatelé mohou nainstalovat Ubuntu a další distribuce Linuxu. Při instalaci jiných verzí Linuxu můžete narazit na několik problémů, ale celkově je to skvělý způsob, jak dát Chromebooku nový život.

  USB-RF vs. Bluetooth pro myši a klávesnice: Co je lepší?

Možnost třetí: Nainstalujte CloudReady od Neverware

CloudReady je operační systém vyvinutý společností Neverware a používá se hlavně ke spuštění Chromium OS na starších počítačích se systémem Windows. Můžete jej však použít i na Chromeboocích. Ještě lepší je, že bude vypadat a působit jako Chrome OS, přičemž bude stále získávat bezpečnostní aktualizace a některé nové funkce.

Jedna důležitá věc, kterou je třeba zvážit, je, že na rozbalení operačního systému CloudReady před jeho zapsáním na jednotku USB budete v Chromebooku potřebovat alespoň 8 GB volného místa. Pokud má váš starší Chromebook pouze 16 GB úložného prostoru, budete si k vytvoření instalační jednotky USB muset půjčit jiný počítač s větším prostorem.

  Dostává vaše Microsoft Office stále aktualizace zabezpečení?

Možnost čtyři: Pokračujte v běžném používání

Mějte na paměti, že toto není dlouhodobé řešení. Budete chtít používat zařízení, které získává aktualizace zabezpečení, aby byly vaše informace v bezpečí, a vaše oblíbené weby mohou časem přestat podporovat starší verzi prohlížeče Chrome, který váš Chromebook používá.

Nemějte však pocit, že se musíte hned v tuto chvíli rozhodnout, zda Chromebook vyměnit nebo změnit jeho software. Stále bude většinou fungovat, takže si můžete dát několik týdnů na porovnání nových modelů nebo na rozhodnutí, na který operační systém Linux chcete přejít.