Co je lepší pro programování?

Klíčové věci

  • GitHub Copilot vyniká v dokončování kódu a integraci v rámci kódovacích prostředí, takže je nejlepší pro programování.
  • ChatGPT je ideální pro učení, porozumění konceptu a brainstormingové projekty díky svým reakcím v přirozeném jazyce.
  • Kombinace obou nástrojů ve vašem pracovním postupu může nabídnout to nejlepší z obou světů pro osobní i profesionální projekty.

GitHub Copilot a ChatGPT jsou dvě z nejpopulárnějších dostupných pomůcek pro programování AI. Používají stejný model velkého jazyka GPT a jsou schopni generovat, navrhovat a kontrolovat kód.

Takže, který z nich byste měli používat?

Co je GitHub Copilot?

GitHub Copilot je nástroj pro dokončování kódu využívající umělou inteligenci vyvinutý společností GitHub ve spolupráci s OpenAI. Díky výkonu GPT-4 poskytuje návrhy kódu v reálném čase při psaní, což pomáhá zefektivnit proces kódování. Jedná se o placenou službu, kterou můžete snadno používat s nejoblíbenějšími prostředími, včetně Visual Studio, Visual Studio Code, Vim/Neovim, Azure Data Studio a JetBrains.

Co je ChatGPT?

ChatGPT je chatovací robot AI optimalizovaný pro chat od OpenAI. Přestože není speciálně navržen pro pomoc s programováním jako GitHub Copilot, síla ChatGPT spočívá v jeho schopnosti porozumět a generovat text způsobem, který věrně napodobuje lidský jazyk.

To z něj dělá dobrý programovací nástroj, protože může pomoci objasnit pojmy, poskytnout vysvětlení a dokonce generovat pseudokód na základě vstupu uživatele. ChatGPT je všestranný nástroj. Můžete jej použít pro nekódovací úkoly, jako je plánování, brainstorming a řešení problémů, které jsou všechny užitečné při vývoji softwaru.

  Surfujte bezpečně a volně, když jste v Indii

Porovnání GitHub Copilot a ChatGPT

Jaký nástroj AI byste tedy měli k programování použít? Zde je rozpis silných a slabých stránek každého nástroje:

Aspekt

Kopilot GitHub (individuální)

ChatGPT-4

ChatGPT-3.5 Turbo

Dokončení kódu

Přesný. Při psaní nabízí návrhy v reálném čase.

Manuál. Generuje text na základě uživatelských výzev.

Manuál. Generuje text na základě uživatelských výzev.

Jazyková podpora

Široká škála programovacích jazyků.

Zaměřuje se především na lidský jazyk.

Zaměřuje se především na lidský jazyk.

Porozumění kódu

Analyzuje kontext kódu pro přesné návrhy.

Vyžaduje, aby uživatelé zadali veškerý související kód pro přesné návrhy.

Vyžaduje, aby uživatelé zadali veškerý související kód pro přesné návrhy. Po limitu 4 000 tokenů ztrácí přesnost.

Schopnosti učení

Automaticky se přizpůsobuje kódovacím vzorům v rámci projektu.

Učí se z uživatelských interakcí.

Učí se z uživatelských interakcí.

Přizpůsobitelnost

Omezené možnosti přizpůsobení. Zajímá mě pouze kód.

Vysoce flexibilní a přizpůsobitelné. Lze použít rozšíření ke zvýšení schopnosti.

Omezený. Lze použít pouze možnost přizpůsobení uživatele.

Dostupnost

Neomezený.

Omezený. Aktuálně při 40 výzvách za 3 hodiny.

Neomezený

Use Case

Psaní a vyplňování kódu.

Generování textu, objasnění konceptu.

Generování textu, objasnění konceptu.

Cena (měsíční)

10 USD

20 USD

Volný, uvolnit

GitHub Copilot je nejlepší pro programování

Hlavním důvodem, proč používat GitHub Copilot pro programování, jsou jeho pokročilé návrhy kódu. Vyladěním GPT-4 s rozsáhlým úložištěm kódu z projektů s otevřeným zdrojovým kódem a dalším přizpůsobením návrhů na základě toho, na čem právě pracujete, poskytuje GitHub Copilot návrhy kódu, které odpovídají vašemu projektu.

GitHub Copilot vám může ušetřit spoustu psaní tím, že poskytuje kontextově správné návrhy:

Kromě pokročilého dokončování kódu můžete také použít GitHub Copilot pro refaktorování, což vám pomůže psát čistší a lepší kód. A protože je integrován do vašeho programovacího prostředí, je rychleji dostupný než webová aplikace, jako je ChatGPT. To vám ušetří čas a soustředění, zejména při dlouhých programovacích relacích.

  Top 9 webů přinášejících revoluční změnu v zařízeních pro kontrolu zdravotního stavu

Chcete-li zadat požadavek, jednoduše zvýrazněte svůj kód, klikněte na ikonu „blikání/hvězda“ a zadejte pokyny:

Vaše předplatné GitHub Copilot je také součástí GitHub Copilot Chat. Můžete jej použít ke kladení otázek týkajících se kódování, ladění programu a generování nových řádků kódu. GitHub Copilot Chat generuje použitelný kód, který se bude hodit pro váš projekt:

Pokud se primárně zaměřujete na programování a hledáte nástroj, který vám pomůže s psaním, laděním a refaktorováním kódu, GitHub Copilot je jasná volba. Jeho schopnost generovat přesné a kontextově relevantní úryvky kódu může výrazně urychlit vývojové pracovní postupy a snížit chyby v kódování.

Navíc jeho integrace s populárními IDE, vícejazyčná podpora a systém kódování pro spolupráci zajišťuje, že GitHub Copilot funguje dobře na jakémkoli týmovém projektu. Ať už programujete pro vášnivý projekt nebo týmového hráče ve velké společnosti, GitHub Copilot poskytuje pokročilé funkce umělé inteligence, díky kterým je kódování rychlé a snadné.

ChatGPT je lepší pro učení

I když ChatGPT nemusí odpovídat schopnosti GitHub Copilot v dokončování kódu, vyniká v jiných aspektech mimo programování. Může to být neocenitelný nástroj pro navrhování a brainstorming vašeho projektu.

Pokud se učíte kódovat, můžete ChatGPT vyzvat, aby vygeneroval pseudokód, který vám pomůže prozkoumat různá řešení konkrétního problému.

Zde je návod, jak ChatGPT poskytl způsob, jak zjistit minimální, maximální a průměrnou cenu produktů v rámci třídy kolekce:

Pokud se díváte na úryvek kódu, kterému úplně nerozumíte, můžete také použít ChatGPT k jeho zpětnému inženýrství:

Pokud jde o pochopení pojmů nebo podrobné vysvětlení tématu kódování, ChatGPT vyniká. Jeho schopnost generovat reakce podobné lidským z něj dělá ideální výukový nástroj, který může použít každý programátor. Ať už se jedná o složitý algoritmus nebo princip programování, který se snažíte pochopit, ChatGPT jej dokáže rozdělit na srozumitelné části.

  31 skvělých aplikací pro iPad pro děti

Na ChatGPT je skvělé, že nabízí zcela bezplatnou verzi, kterou můžete používat po celou dobu svého učení. Placené předplatné má samozřejmě další výhody, jako je lepší kvalita odezvy a pluginy. Ale celkově, pokud použijete techniky nabádání, bezplatná verze by měla fungovat dobře jako výukový nástroj.

Vždy můžete použít obojí

Proč si vybrat mezi GitHub Copilot a ChatGPT, když můžete oba využít ve svůj prospěch? Integrace těchto nástrojů do vašeho pracovního postupu může nabídnout to nejlepší z obou světů.

Použijte GitHub Copilot pro dokončování kódu a ChatGPT k pochopení konceptů a posílení učení. Obojí dohromady by vám mělo poskytnout dostatečnou pomoc k naprogramování promyšleného projektu, se kterým se rádi pochlubíte.

Pokud jste student, můžete využít bezplatný přístup ke GitHub Copilot. Zkombinujte to s již bezplatným ChatGPT-3.5 Turbo od OpenAI a budete mít oba nástroje, aniž byste museli platit ani cent!

Měsíční předplatné GitHub Copilot a volně dostupný ChatGPT-3.5 by měly poskytnout dostatečnou pomoc pro osobní i profesionální projekty. Pokud stále máte pocit, že potřebujete tuto nepatrnou výhodu, pak se může vyplatit investice navíc za užitečné pluginy ChatGPT.

Existují alternativy

Přestože se GitHub Copilot a ChatGPT staly nejoblíbenějšími nástroji AI používanými při vývoji softwaru, existují i ​​alternativy, které stojí za to prozkoumat. Pro dokončování a generování kódu nabízejí nástroje jako TabNine a Codeium podobné funkce jako GitHub Copilot.

Kromě Claude AI neexistují žádné opravdu dobré alternativy k ChatGPT, pokud nechcete trávit čas nastavením místního chatbota. V tom případě vás mohou zajímat chatboti jako GPT4All, Nvidia Chat s RTX a různé modely BERT využívající TextGen WebUI.