Jak zrcadlit vaše zařízení Android do televizoru

Televize jsou pro konzumaci médií lepší než chytré telefony díky svým velkým obrazovkám. Co když si ale chcete prohlížet fotografie nebo sledovat videa uložená v telefonu na větší obrazovce? Android usnadňuje zrcadlení obrazovky vašeho telefonu na kompatibilní chytré televizi.

V závislosti na tom, jaké zařízení Android vlastníte, se můžete spolehnout na jeden z následujících způsobů zrcadlení jeho obrazovky na televizi.

Použijte vestavěnou funkci Casting v aplikacích

Nejjednodušší způsob, jak zrcadlit obrazovku telefonu na chytré televizi, je použít vestavěnou funkci odesílání v podporovaných aplikacích. Když například sledujete video na YouTube, uvidíte v rohu obdélníkovou ikonu s logem Wi-Fi. Stačí na něj klepnout a měli byste vidět všechna podporovaná zařízení, do kterých můžete bezdrátově odesílat video.

  Jak nainstalovat vlastní ROM bez ztráty dat na Android - 2023

Tato funkce je k dispozici také v jiných aplikacích, jako je aplikace Fotky Google, VLC pro Android, Netflix, Amazon Prime a další. Toto tlačítko můžete použít k rychlému prohlížení obrázků nebo sledování videí na velké obrazovce.

Zrcadlete své zařízení Android z aplikace Google Home

I když je tlačítko Cast v aplikacích praktické, ne všechny aplikace tuto možnost mají. V takových případech můžete snadno zrcadlit obrazovku telefonu pomocí aplikace Google Home. Chcete-li to však hladce provést, musíte svůj Google Chromecast nebo chytrou televizi nastavit pomocí účtu Google.

Jakmile je vaše zařízení Chromecast nebo chytrá televize s podporou Chromecastu propojena s vaším účtem Google, můžete bezdrátově odesílat obsah z Androidu do televizoru následovně:

 • Otevřete aplikaci Google Home a klepněte na kartu Zařízení.
 • Vyberte televizor, do kterého chcete zrcadlit své zařízení Android.
 • Klepněte na Odesílat moji obrazovku. Když se zobrazí vyskakovací okno, klepněte na Odesílat obrazovku.
 • Většina telefonů požádá o potvrzení zahájení nahrávání nebo odesílání. Klepněte na Začít nyní.
 •   12 Star Tracker aplikací pro astrofotografii (iOS a Android)

  Díky tomu bude vaše chytrá televize zrcadlit vše, co máte v telefonu. Po dokončení odesílání zobrazte oznámení přejetím prstem dolů z horní části obrazovky telefonu. Poté klepněte na šipku dolů v oznámení na obrazovce Casting a klepněte na Odpojit.

  Zrcadlete své zařízení Galaxy pomocí Samsung Smart View

  Pokud máte telefon Samsung, jako je Samsung Galaxy S24 Ultra, který jsme recenzovali, můžete použít funkci Smart View společnosti Samsung k zrcadlení svého zařízení Android.

  Aby Smart View fungovalo, nemusíte nastavovat domácí zařízení. Jediné, co musíte udělat, je zajistit, aby vaše chytrá televize a zařízení Android byly připojeny ke stejné síti Wi-Fi. Poté postupujte podle těchto dvou kroků:

    Jak získat přístup ke službám iCloud v systému Android
 • Klepněte na přepínač Smart View na panelu Rychlé nastavení telefonu Samsung.
 • Počkejte, až Smart View automaticky najde kompatibilní zařízení na kartě Telefon -> Jiné zařízení. Vyberte svůj televizor ze seznamu zařízení, které se zobrazí.
 • Když se zobrazí vyskakovací okno s potvrzením, klepněte na Začít nyní.
 • Obrazovku telefonu byste měli okamžitě vidět na televizoru. Ovládací nabídka Smart View se skryje na pravé straně vašeho smartphonu; Přetažením pravého okraje směrem doleva na panelu nástrojů Smart View zobrazíte možnosti, jako je Selfie video, Odesílání aplikací, Ztmavit obrazovku telefonu, Pozastavit Smart View a Odpojit.

  Toto jsou nejrychlejší a nejsnadnější způsoby, jak bezdrátově zrcadlit obrazovku telefonu Android do chytré televize, a budou fungovat, ať už používáte zařízení Chromecast, Google TV nebo LG TV s webOS.

  Pokud chcete více možností připojení, podívejte se na našeho průvodce připojením telefonu Android k televizoru. Případně, pokud máte útržkovitý internet a chcete spolehlivější fyzické připojení, můžete telefon připojit k televizi přes USB.