Co jsou to snapy MetaMask a jak fungují?

12. září 2023 společnost ConsenSys Software Inc. představila MetaMask Snaps, aby pomohla vývojářům a uživatelům MetaMask přizpůsobit a vylepšit jejich prostředí Web3. Co je tedy MetaMask Snaps a jak funguje?

Spoluzakladatel MetaMask, Dan Finlay, představil MetaMask Snaps jako „nový systém v peněžence“, který vám umožní komunikovat s decentralizovanými aplikacemi (DApps) na různých blockchainech.

To znamená, že místo toho, abyste se spoléhali pouze na funkce a funkce vytvořené a implementované týmem MetaMask, můžete nyní do své peněženky s kryptoměnami MetaMask importovat další nástroje a operace (Snapy) navržené nezávislými vývojáři.

Řekněme například, že chcete kromě peněženky MetaMask používat Wallet Guard. Namísto instalace rozšíření nebo aplikace prohlížeče Wallet Guard můžete použít Wallet Guard Snap k připojení vaší peněženky MetaMask a pohodlně přijímat přehledy transakcí a bezpečnostní upozornění v uživatelském rozhraní MetaMask.

MetaMask Snaps v podstatě funguje jako most mezi vaší MetaMask Wallet a DApps na jiných blockchainech. Tyto mosty nebo přesněji frameworky umožňují nezávislým vývojářům vytvářet a integrovat pluginy, které rozšiřují možnosti MetaMask a poskytují vám více možností a flexibility.

S MetaMask Snaps můžete přistupovat k více blockchainům, DApps, tokenům, poskytovatelům zabezpečení transakcí, oznamovacím systémům a dokonce i k novým uživatelským rozhraním.

MetaMask Snaps používá JavaScript engine nazvaný Secure EcmaScript (SES), který spouští snímky v izolovaném prostředí. V důsledku toho Snaps nemůže ovlivnit ostatní programy, zejména základní funkce a vlastnosti MetaMask; jsou omezeny na konkrétní funkce, které nabízejí, a na oprávnění, která udělíte při instalaci.

  Kompletní průvodce a výukové zdroje

Snaps komunikuje s MetaMask prostřednictvím předdefinovaného aplikačního programovacího rozhraní (API) – rozhraní API peněženky – které zpřístupňuje potřebné funkce a data. Mezitím komunikují s externími blockchainovými sítěmi pomocí požadavků HTTPS a dalších komunikačních protokolů.

Protože MetaMask Snaps je open-source framework, každý může vytvářet nové Snapy a instalovat je na MetaMask. Chcete-li sestavit Snaps, musíte nainstalovat Baňka MetaMaskkde můžete vytvářet a testovat snímky předtím, než budou přidány do stabilního rozšíření MetaMask.

Po vytvoření Snapů může MetaMask provést audit a uvést jej v MetaMask Snaps Directory. Od září 2023 je v adresáři přes 30 Snapů. Nakonec MetaMask zamýšlí rozšířit proces auditování tak, aby umožnil externím jednotlivcům auditovat a vypisovat snímky.

I když nevytváříte snímky, můžete si vybrat kohokoli dostupného v adresáři podle svých potřeb. Stejně jako pluginy, i MetaMask Snaps musí být nainstalovány a lze je povolit nebo zakázat. Zde je návod, jak nainstalovat MetaMask Snap:

 • Nainstalujte rozšíření prohlížeče MetaMask v11.0 a vytvořte peněženku nebo importujte existující; při spuštění je MetaMask Snaps k dispozici pouze v rozšíření prohlížeče.
 • Přejděte do adresáře MetaMask Snaps Directory.
 • Vyberte preferovaný Snap a klikněte na Přidat do MetaMask.
 • Přečtěte si upozornění na instalaci třetí strany a přijměte podmínky.
 • Kliknutím na Connect propojíte Snap s MetaMask.
 • Na stránce instalace udělte oprávnění (až po jejich přečtení!) modulu snap a klikněte na tlačítko Instalovat.
 • Je to tak jednoduché!

    11 nejlepších softwaru a aplikací pro úpravu fotografií s umělou inteligencí pro profesionály

  Jak vývojáři, tak každodenní investoři nebo hodleři mají z používání MetaMask Snaps hodně co získat.

  1. Interoperabilita s ne-EVM blockchainy

  Dříve MetaMask podporoval pouze sítě kompatibilní s Ethereum a Ethereum Virtual Machine (EVM). Pomocí MetaMask Snaps nyní můžete připojit sítě nekompatibilní s EVM, jako jsou Bitcoin a Solana, které byly dříve s MetaMask nedostupné.

  Například Zion Snap vám umožňuje spravovat vaše bitcoiny přímo v peněžence MetaMask bez obalování vašich tokenů. Totéž platí pro Solana Snap. Dokud existuje Snap, můžete se připojit a přistupovat k tolika blockchainovým sítím (EVM a non-EVM) z vaší peněženky MetaMask.

  2. Nové funkce oznámení

  Kromě interoperability můžete v rámci své peněženky MetaMask přijímat okamžitá upozornění. Snaps využívá rozhraní API peněženky a integruje oznámení v reálném čase z připojeného protokolu DApp nebo blockchain.

  V uživatelském rozhraní MetaMask můžete přijímat okamžité aktualizace, upozornění na cenu, přístupové grafy nebo zprávy.

  3. Transakční analýza a statistiky

  Některé Snapy analyzují vaše transakce před jejich odesláním, abyste zajistili, že o své prostředky nepřijdete. Může to být tak, že vyhodnotíte přijímací (smluvní) adresu a určíte, zda je bezpečná nebo škodlivá, informuje vás o potenciálních phishingových útocích nebo předpovídá selhání či úspěch transakce.

  Můžete určit, zda Snap nabízí nástroje pro analýzu transakcí a přehled pomocí oprávnění, která udělíte během instalace. Pokud například udělíte oprávnění Snap k „Načítání a zobrazování statistik transakcí“, budete vědět, že používá statistiky transakcí.

    Kolik stojí prověrka?

  4. Vylepšení základní funkčnosti peněženky

  S MetaMask Snaps máte přístup k dalším funkcím, jako je ochrana soukromí a možnost odesílat a přijímat zprávy přímo ve vaší peněžence MetaMask.

  Svou peněženku si můžete přizpůsobit a vylepšit instalací tolika funkcí, kolik potřebujete.

  Vývojáři také mohou bez problémů vytvářet a distribuovat snímky. Nakonec to budou moci udělat bez nutnosti schválení MetaMask. To pomůže rozšířit funkčnost peněženky MetaMask.

  Již je k dispozici několik snapů MetaMask, které si můžete nainstalovat a používat.

  1. Solflare peněženka

  Solflare Wallet Snap umožňuje interoperabilitu mezi MetaMask a Solana, non-EVM sítí. Na rozdíl od dříve můžete nyní připojit svou peněženku MetaMask k Solana, ukládat své tokeny, přistupovat k aplikacím a spravovat své účty.

  2. Stiskněte V1

  Push Snap vám umožňuje dostávat okamžitá upozornění z kanálů, které odebíráte ve své peněžence MetaMask. Stačí si nainstalovat Snap, přihlásit se k odběru svých oblíbených kanálů a připojit adresu peněženky a vše je připraveno na přijímání oznámení v aplikaci o všech relevantních událostech Web3.

  3. Blokování

  Pomocí Blockfence Snap můžete vyhodnotit své transakce před jejich odesláním. Můžete také hodnotit DApps, které používáte, chytré smlouvy, se kterými komunikujete, tokeny, které držíte, a další.

  MetaMask Snaps poskytuje účastníkům kryptoměn jednoduchý způsob přístupu k DApps a decentralizovaným financím napříč různými blockchainovými sítěmi s jednou peněženkou. Podobně mohou vývojáři snadno vytvářet a distribuovat snímky.

  MetaMask Snaps by mohl změnit hru pro sen kryptoprůmyslu o plně decentralizovaném systému.