5 věcí, které byste měli vědět, než smažete svůj účet Microsoft

Odstranění vašeho účtu Microsoft nebo jakéhokoli jiného e-mailového účtu je velké rozhodnutí. Může to mít velký dopad na váš digitální život, zvláště pokud používáte některý z produktů nebo služeb společnosti Microsoft. Věci se mohou zhoršit, pokud nevíte, jak a kdy jej obnovit, v případě, že jste svůj účet omylem smazali.

VYTVOŘENÍ VIDEA DNE

Bez ohledu na to je důležité vědět, čeho dosáhnete a co ztratíte, jakmile bude váš účet Microsoft smazán. Abychom vám pomohli, provedeme vás seznamem věcí, které si musíte zapamatovat, než smažete svůj účet Microsoft.

1. Ztratíte vše, co je spojeno s vaším účtem Microsoft

Když smažete svůj účet Microsoft, ztratíte všechny výhody, které s tím souvisí. Už nebudete moci používat svůj Outlook e-mail, 5GB bezplatné cloudové úložiště OneDrive ani žádné jiné aplikace Microsoft 365. A pokud používáte počítač se systémem Windows, může to být mnohem horší.

  Jak zkontrolovat, zda vás někdo ztlumil na Discordu

I když můžete počítač používat bez přihlášení k účtu Microsoft, přijdete o mnoho užitečných funkcí, pokud místo toho použijete místní účet. Chcete-li se například zaregistrovat do programu Windows Insiders, budete potřebovat účet Microsoft. Aby bylo možné stahovat a instalovat aplikace z obchodu Microsoft Store, bude také vyžadovat účet Microsoft.

Dalším důsledkem, kterému budete čelit, je přeinstalace Windows 11. Pokud budete někdy potřebovat přeinstalovat Windows 11, bez účtu Microsoft to nebude snadné. A i když se vám ho podaří přeinstalovat bez účtu, nezískáte na svém počítači nejlepší Windows.

2. Na obnovení účtu Microsoft máte 60 dní

Pokud smazání účtu Microsoft nebylo dobře promyšlené rozhodnutí a chcete jej získat zpět, máte štěstí. Máte až 60 dní na rozhodnutí, zda chcete svůj účet Microsoft zpět. Stačí se znovu přihlásit pomocí stejných přihlašovacích údajů, které jste použili v nyní smazaném účtu Microsoft, a vše se vám vrátí.

V případě pracovních účtů je lhůta odkladu 30 dní, po jejichž uplynutí je trvale smazána a nelze je obnovit.

3. Zrušte předplatné spojené s vaším účtem Microsoft

Odstraněním vašeho účtu Microsoft v podstatě nekončí vaše předplatné přidružené k tomuto účtu, což znamená, že při jeho obnovení budete možná muset zaplatit poplatek za předplatné. A nejhorší na tom je, že toto předplatné možná nebudete moci snadno zrušit.

  Jak smazat účet FanFiction.Net

Kromě toho nebudete moci v budoucnu snadno vyřešit žádné problémy s tímto předplatným, protože již nemáte přístup k e-mailovému účtu spojenému s touto službou. Je to stejný důvod, proč nebudete moci své předplatné snadno zrušit.

Společnost Microsoft doporučuje uživatelům zrušit všechna svá předplatná spojená s účtem Microsoft před jeho odstraněním. Ale pokud jste to neudělali, využijte lhůtu odkladu, kterou jsme zmínili. Svůj účet můžete znovu aktivovat do 60 dnů, zrušit všechna svá předplatná a poté jej znovu smazat.

4. Před smazáním účtu Microsoft dejte ostatním vědět, jak vás kontaktovat

Pokud s vámi komunikují lidé prostřednictvím e-mailu, který se chystáte smazat, nezapomeňte jim před smazáním účtu sdělit, jak vás mohou kontaktovat. Alternativou pro váš e-mailový účet Microsoft může být jiný e-mailový účet z jiné služby, jako je Gmail, účty sociálních médií nebo telefonní číslo.

Vaše telefonní číslo nebo účty na sociálních sítích však mohou být příliš osobní a nelze je sdílet. Pokud je neznáte osobně, neměli byste s nimi sdílet své kontaktní číslo, pokud je nepoužíváte pouze pro obchodní účely. Stručně řečeno, nezapomeňte přemýšlet o tom, s kým sdílíte své údaje.

5. Zálohujte důležité soubory a data spojená s vaším účtem Microsoft

Kredit obrázku: Freepik

Jakmile jej smažete, přijdete o vše spojené s vaším účtem Microsoft. To znamená, že vše, co jste uložili na OneDrive, a všechny vaše e-maily, které by mohly obsahovat přílohy, budou po smazání účtu Microsoft navždy pryč.

  10 vzrušujících high-tech funkcí modelu Cadillac Escalade IQ 2025

V případě, že tyto e-maily potřebujete i po smazání účtu, Outlook vám umožní nejprve zálohovat všechny vaše e-maily. Pokud jde o soubory a složky na OneDrive, měli byste hledat alternativní platformu cloudového úložiště, kam je můžete uložit. Existuje několik levných platforem cloudového úložiště, které mohou OneDrive snadno nahradit.

Měli byste smazat svůj účet Microsoft?

Odpověď na tuto otázku závisí na více faktorech. Pokud stále máte zařízení se systémem Windows nebo Xbox, nebude těžké se rozhodnout. Abyste mohli naplno využívat svůj počítač nebo zařízení Xbox, budete potřebovat účet Microsoft, protože existují funkce, které jsou dostupné pouze v případě, že máte účet.

Můžete si vytvořit účet Microsoft a využívat výhod různých předplatných, jako je Microsoft 365, aniž byste museli kupovat zařízení s Windows nebo konzoli Xbox. Můžete například používat e-maily Outlook a další služby Microsoft 365 zdarma s omezenými funkcemi na jakémkoli zařízení s prohlížečem.

Pokud již nemáte zařízení s Windows nebo konzoli Xbox a nestaráte se o to, co Microsoft 365 nabízí, smazání účtu Microsoft nepřinese žádné potíže. Před smazáním účtu si opět nezapomeňte vše důležité zálohovat.

Před smazáním účtu Microsoft udělejte informované rozhodnutí

Smazání účtu Microsoft by nemělo být náhodnou myšlenkou, protože byste toho mohli později litovat. Proto je nezbytné učinit informované rozhodnutí o tom, zda byste měli smazat svůj účet Microsoft, což je možné pouze tehdy, když jste si vědomi všech důsledků. Nyní se můžete rozhodnout, zda chcete smazat svůj účet Microsoft.