Windows

Co to znamená pro váš počítač s Windows 11?

Rychlé odkazy

Klíčové věci

  • Microsoft chce, aby Copilot byl dalším tlačítkem Start, což z něj dělá vlivného asistenta AI.
  • Ke klávesnicím se přidává klávesa Copilot, aby se zjednodušil proces otevírání a používání Copilota.
  • I když ne každá klávesnice bude mít klávesu Copilot, pravděpodobně bude běžnější, pokud se Copilot osvědčí.

Pokud si od začátku roku 2024 koupíte nový notebook nebo PC, existuje šance, že na své klávesnici najdete zcela novou klávesu: novou klávesu Copilot od společnosti MIcrosoft.

Microsoft uvedl, že chce, aby Copilot byl „dalším tlačítkem Start“, ale co je klíč Copilot a co dělá?

Co je Copilot?

Pravděpodobně se ptáte, co je Microsoft Copolit. Je to asistent AI společnosti Microsoft navržený tak, aby vám pomohl s vašimi úkoly. Začalo to jako projekt GitHub, ale nyní se rozšířilo napříč ekosystémem Microsoftu, od Office 365 přes Microsoft Edge až po nabídku Start Windows 11.

  30+ nejlepších skinů Rainmeter pro Windows 10 ke stažení 2023 – (podobná témata)

Co je klíč druhého pilota?

hodim/Shutterstock

Microsoft Copilot je k dispozici na Windows 10 a 11, i když Copilot můžete nainstalovat také na Android a iOS a existuje také verze Copilot pro macOS. V době psaní tohoto článku není Copilot příliš bohatý na funkce; může provádět úkoly související s chatbotem, kreslit umění generované AI a provádět několik úloh souvisejících se systémem.

Společnost Microsoft přidává na klávesnici klávesu Copilot, aby uživatelům pomohla aktivovat Copilot rychleji. Když stisknete klávesu, vyvolá Copilot, takže jej můžete použít pro dotazy na místním počítači i na internetu. Microsoft používá klíč Copilot k nahrazení klíče Windows a provede specifickou systémovou akci, aby zjednodušil proces jeho otevírání a přístupu k jeho funkcím AI.

Proč Microsoft přidává Copilot Key?

Microsoft už nějakou dobu nechává klávesnici relativně tak, jak je. Microsoft sem tam přidal na klávesnici lichou klávesu, jako je klávesa emoji a klávesa Microsoft Office.

  (OPRAVENO) Chybový kód Spotify 18 ve Windows 10

S klíčem Copilot je to však trochu jinak. V rozhovoru generální ředitel Microsoftu Satya Nadella uvedl, že chce, aby Copilot byl „jako tlačítko Start“. Podle PC svět:

Stane se orchestrátorem všech vašich aplikací. Takže například tam prostě jdu a vyjádřím svůj záměr a buď mě to nasměruje do aplikace, nebo přivede aplikaci do Copilota, takže mi to pomůže učit se, dotazovat se a tvořit – a myslím, že úplně změní uživatelské návyky.

Vzhledem k tomu, jak si Satya Nadella věří, že Copilot bude pro Windows stejně ikonický jako tlačítko Start, dává Microsoft smysl přidat vyhrazený klíč. Koneckonců, když nabídku Start má, tak proč ne Copilot?

Kromě toho existuje velmi dobrá šance, že budoucí verze systému Windows budou silně záviset na Copilotu. Navrhovaný operační systém „Windows 12“ byl naznačen jako mnohem více řízený umělou inteligencí než Windows 11, a protože Copilot funguje jako de facto asistent umělé inteligence Mcirosoftu, je velmi dobrá šance, že se ve Windows 12 dostane do centra pozornosti. dokonce zvýšil minimální standard RAM na 16 GB pro podporu těchto nových procesů AI.

  Jak nainstalovat Java JDK ve Windows 11

Bude na každé klávesnici klíč druhého pilota?

Naštěstí, Microsoft nebude vyžadovat, aby každý výrobce klávesnice přidal klíč. Pokud se však Microsoft chystá s Copilotem ve Windows 12 vydat plnou parou, je velká šance, že návrháři klávesnice budou mít pocit, že jej „musí“ zahrnout.

Zároveň, pokud se Copilot ukáže jako propadák, znamená to, že výrobci klávesnic mohou v případě potřeby klávesu zahodit. A pokud se obáváte, že klávesa Copilot bude jen dalším cílem, na který by vaše kočka mohla šlápnout v nevhodnou dobu, pravděpodobně budou existovat klávesnice bez klávesy Copilot.

Vzhledem k tomu, že Microsoft chce, aby byl Copilot stejně vlivný jako další tlačítko Start, je zcela přirozené, že existuje vyhrazená klávesa. Microsoftu však v minulosti nebylo cizí přidávání kláves na klávesnici a ne všechny se podařily. Budeme muset zjistit, zda klíč Copilot bude běžnou součástí, nebo se stane přežitkem, Microsoft chce, abychom zapomněli.

x