Co znamená „Fulfilled by Amazon“?

Když nakupujete na Amazonu, možná jste u některých věcí, které kupujete, viděli slova „Fulfilled by Amazon“. Doufejme, že na zkušenosti s nákupem nezaznamenáte nic jiného, ​​ale mohli byste narazit na problémy.

Amazon the Marketplace

Amazon není jen internetový obchod – a už nějakou dobu není. Je to tržiště, jako eBay nebo Alibaba; jen lépe skrývá tuto skutečnost.

Více než 80 % produktů prodaných přes Amazon jsou nakupovány nikoli od Amazonu, ale od prodejce Amazon Marketplace, který platí Amazonu za uvedení jejich produktu. Čísla jsou ještě šílenější, když se podíváte na produkty uvedené na Amazonu, nejen na prodávané: z více než 350 milionů dostupných produktů jich Amazon přímo prodává pouze 12 milionů—bez knih, médií a vína — zbytek prodávají prodejci z Marketplace.

I když jste si nikdy předtím nevšimli, že nakupujete od prodejce na Marketplace, je pravděpodobné, že ano.

  Jak používat at a dávkovat v Linuxu k plánování příkazů

vyřízeno Amazonem

Důvod, proč si většina lidí neuvědomuje, že Amazon je tržiště jako eBay, je ten, že obecně vyrovnává všechny nerovnosti a nerovnosti. Prodejci mají dvě možnosti:

Mohou uvést své produkty na Amazonu, a když objednávka projde, sami ji zabalit a odeslat.
Mohou uvést své produkty na Amazon a hromadně odeslat libovolný počet položek do skladu Amazon. Když objednávka projde, pracovníci Amazonu ji zabalí a odešlou, jako by to byl produkt Amazon. Toto splňuje Amazon.

Pro prodejce je velkou výhodou Fulfilled by Amazon to, že Amazon zvládá všechno. Nepotřebují provozovat vlastní obchod, řešit zpracování plateb, jednat s přepravcem, balit věci nebo se starat o zákazníky – za malý poplatek to udělá Amazon. Prodejci někdy označují Fulfillment by Amazon jako „FBA“.

Pro zákazníky je výhodou, že za dalších 338 milionů produktů, které Amazon přímo neprodává, získají stejnou pravidelnou zkušenost s Amazonem, včetně věcí jako Prime, doprava zdarma a podobně. Většina lidí – včetně mě – si ani nevšimne, když nenakupují přímo od Amazonu. Balíčky dorazí k vašim dveřím stejně.

Jak poznat prodejce na Amazon Marketplace

Amazon to sice nevytrubuje ze střech, když nakupujete od prodejce na Marketplace, ale ani tyto informace neskrývají. Zde je oficiální seznam Amazon.

  Paleta vybírá barvy z libovolného obrázku a poskytuje vám HEX nebo RGB kód [Web]

A tady je jeden pro prodejce z Marketplace, který používá Fulfilled by Amazon.

Na pravé straně v sekci „Skladem“ Amazon uvádí prodejce a odesílatele.

Prodejce z tržiště, kteří nepoužívají Fulfilled by Amazon, je ještě snazší odhalit. Proces nákupu je jiný.

Problém s splněným Amazonem a Amazon Marketplace

Splňuje Amazon a Amazon Marketplace nejsou bez problémů. Vzhledem k tomu, že na platformě jsou již desítky tisíc prodejců a systém navržený tak, aby se usnadnilo připojení novým, Amazon nemůže – a ani nedělá – důkladně kontrolovat a hlídat každého prodejce nebo položku. To vedlo k velkému počtu podvodníků a špatných herců.

Náš vlastní šéfredaktor, Chris Hoffman, si koupil mini počítač, který bude používat jako mediální centrum pro svou televizi. I když byl hardware solidní, byl dodán s pirátskou verzí Windows. Když napsal recenzi a vyzval prodejce, nahlásili jeho komentáře a Amazon je smazal a zablokoval mu zveřejňování dalších recenzí. Tohle není chování prodejce, který je na úrovni.

SanDisk vyrábí jedny z nejlepších SD karet a dalšího úložného zařízení. Jsme velkými fanoušky jejich věcí zde na How-To Geek. Bohužel odhadují, že až třetina Paměťové karty SanDisk, které se kdy prodávaly, jsou falešné. A samozřejmě, někteří lidé kupují tyto falešné karty od Amazonu.

  Jak naplánovat mazání souborů v Dropboxu

Existují desítky dalších strategií, které špatní prodejci používají únos legitimních záznamů pomocí knockoff produktů na prodávají věci, které ani nemají, a utíkají s penězi. Amazon nedělá nic, dokud si lidé nezačnou stěžovat, a pak už je často pozdě. Zatímco Amazon ano vždy vrátit lidem peníze s jejich zárukou od A do Z, stále se musíte vypořádat s potížemi s podvodem.

Jak se vyhnout podvodníkům na Amazonu

Jak Amazon ovládl více online trhu, stal se ještě lepším cílem pro podvodníky. Amazon se snaží problém řešit, ale stále je to velký problém. Vždy existuje riziko, že při nákupu od prodejce Amazon Marketplace budete podvedeni.

Díky tomu vám nedoporučuji, abyste došli a zrušili své Prime členství. Naprostou většinu času budete v pořádku, zvláště když budete cvičit trochu opatrně. Pokud to, co kupujete, splňuje Amazon nebo jinak od prodejce třetí strany, podívejte se na seznam a recenze. Pokud vše vypadá dobře, pokračujte, ale pokud uvidíte nějaké červené vlajky, možná nakupujte odjinud.

Další informace o odhalování podvodných prodejců ve volné přírodě najdete v našem úplném průvodci.