ExtShield pomáhá chránit Chrome před malwarem a rozšířeními adwaru

V nedávné zprávě společnost Google ze svého Internetového obchodu Chrome odstranila dvě rozšíření s názvem „Add to Feedly“ a „Tweet this Page“ poté, co zjistila, že dodávají svým uživatelům malware. Dotyčná rozšíření, která mohl zpočátku bezpečně používat kdokoli, než je zakoupily anonymní třetí strany od jejich původních tvůrců za nepochybně lukrativní částku peněz, začala zobrazovat reklamy a přidružené odkazy na všech webových stránkách, které uživatel navštíví. Co je ještě nejhorší, je skutečnost, že tyto reklamy byly odhlášeny (ve výchozím nastavení zapnuty) a nikoli přihlášeny. Je smutné, že v současné době neexistuje žádná oficiální funkce, která by chránila uživatele před distribucí takových rozšíření v budoucnu. V reakci na tuto zprávu však bylo vytvořeno nové rozšíření s názvem ExtShield, aby byl váš prohlížeč chráněn před škodlivými rozšířeními.

  Co dělá „bezpečnostní čip“ T2 společnosti Apple ve vašem počítači Mac?

Zprávy o tom, že tvůrci adwaru hledají příležitosti k nákupu populárních rozšíření, a proto chtějí vydělávat peníze na oplátku vkládáním aktualizovaného kódu adwaru po novém vlastnictví, poprvé prolomil Amit Agarwal z Digital Inspiration. Podle příspěvku na blogu Amit původně vyvinul „Add to Feedly“ poté, co přešel na službu RSS Feedly, když zjistil, že tato služba pro tento účel nemá oficiální rozšíření pro Chrome. Po vytvoření Add To Feedly pro vlastní potřebu jej později zpřístupnil v Internetovém obchodě Chrome, kde si rychle získal velkou uživatelskou základnu.

Podle společnosti Amit kupující (kupující) poslali nový kód uživatelům prostřednictvím aktualizace bez jakékoli další funkce kromě kódu adwaru, který byl implantován pro zobrazování online přidružených odkazů a reklam na webových stránkách. A protože Chrome automaticky aktualizuje své rozšíření na pozadí bez zásahu uživatele, mnoho uživatelů ani nevědělo, že jejich prohlížeč je nyní infikován adwarem.

  Jak získat aplikaci Apple TV mimo region USA

Nejsem si jistý, jak by ExtShield chránil uživatele před takovým malwarem, ale rozšíření je navrženo tak, aby pravidelně sledovalo aktualizovaná a nově nainstalovaná rozšíření v prohlížeči Chrome, což mu umožňuje okamžitě vás upozornit, pokud bylo nalezeno škodlivé rozšíření.

V ExtShieldu byste nenašli žádná složitá nastavení nebo přizpůsobitelné parametry; je to zatím spíše typ rozšíření set-it-and-forget-it. Když na omnibaru Chrome kliknete na jeho ikonu, zobrazí se vám poměrně jednoduchá obrazovka s názvem Protector, doprovázená úryvkem textu, který uvádí, že jsou sledovány všechny potenciální rozšíření malwaru, spywaru a adwaru.

Přesto je dobré vidět, že se v Internetovém obchodě Chrome začala objevovat rozšíření jako ExtShield jako krok ke snížení šancí, že se váš prohlížeč nakazí škodlivým kódem. Bezplatné rozšíření můžete získat prostřednictvím odkazu uvedeného níže.

  Jak zakázat nebo povolit klepnutím klepnutím na touchpadu počítače

Nainstalujte ExtShield z Internetového obchodu Chrome