etechblog

Google spouští AI Bard a Microsoft Al Powered Image Creator

Ahoj! 🙋Dnes pro vás máme následující aktualizace! 📣

Google spouští Bard AI Chatbot, aby mohl konkurovat ChatGPT

Google vlastněný společností Alphabet Inc. otevírá veřejný přístup (pouze USA a Spojené království) ke konverzačnímu programu AI chatbotů BARD, aby mohl konkurovat ChatGPT od OpenAI a Microsoft Bing Chat.

V nejnovějším vývoji příspěvek Google oznámil: „Začínáme zpřístupňovat Bard, raný experiment, který vám umožní pracovat s generativní umělou inteligencí.

Po letech výzkumu Google v úterý oznámil, že otevře přístup k Bard do Spojených států a Spojeného království a nakonec se rozšíří do více národů a jazyků. Tento krok zintenzivňuje boj mezi společnostmi Google a Microsoft Corp. o ovládnutí trhu nástrojů umělé inteligence, které lze použít ke generování lidských textových odpovědí.

BARD je určen k použití ve spojení s Vyhledáváním Google a dává uživatelům možnost prozkoumat zdroje z jiných webových stránek nebo zkontrolovat jejich odpovědi. Výzkumný velký jazykový model (LLM), kompaktní a vylepšená verze LaMDA, pohání BARD. Postupem času budou přibývat modernější modely. Když LLM používá více lidí, zlepšují se v předvídání prospěšných výsledků.

Google uznává, že LLM mohou někdy produkovat neobjektivní, zavádějící nebo nepravdivé informace. Ke zmírnění těchto problémů vám Google umožňuje vybrat si z několika návrhů odpovědi BARD. Položením dalších dotazů nebo vyžádáním různých řešení můžete pokračovat v práci s BARD, jak je vidět na obrázku níže.

  Jak naskenovat více stránek do jedné stránky PDF?

Google popisuje Barda jako raný experiment s umělou inteligencí (AI), který má zvýšit produktivitu, urychlit nápady a povzbudit zvědavost. BARD lze použít k získání rad, vysvětlení nebo inspirace pro úkoly, jako je plánování příspěvků na blog.

Místo integrace do vyhledávače Google by nabídl vyhrazenou stránku bard.google.com. Tento strategický krok spočívá v přijetí nové technologie umělé inteligence při zachování ziskovosti svého podnikání ve vyhledávačích.

Pokud to chcete zkusit, musíte se zaregistrovat na bard.google.com

Web3 Gaming přijme až 100 milionů hráčů v příštích 2 letech

Všichni víme, že hry a zábava je obrovský trh, ale podle různých výzkumů a průzkumů se očekává, že herní trh Web3 v blízké budoucnosti dosáhne trhu v hodnotě několika bilionů dolarů.

Immutable a Polygon Labs, dvě významné společnosti na herním trhu web3, předpovídají podle zprávy exponenciální růst v nadcházejících letech.

Zdroj: Unity.com

Podle Robbieho Fergusona a Ryana Wyatta, prezidentů Immutable a Polygon Labs, přidají prvních 10 až 100 milionů během příštího roku nebo dvou.

Immutable, web3 herní společnost, a Polygon, blockchainová společnost vrstvy 2, se spojily 20. března 2023, aby podpořily škálování a přijetí tohoto sektoru. Partnerství se zaměří na rychlejší vývoj her s podporou webu 3, jejich jednodušší ovládání a méně nebezpečné pro jednotlivé tvůrce a velká herní studia.

  Opravit chybějící řídicí centrum AMD Catalyst

S posunem herního trendu z „free-to-play“ na „play-to-earn“ již mění dynamiku celého herního průmyslu. Není divu, že perspektiva Webu 3.0 otevírá možnosti v herním průmyslu, což motivovalo mnoho odborníků, aby zůstali plně investováni do vývoje her Web 3.0.

Web3 navždy změní herní průmysl. Mnoho z největších herních vývojářů – včetně Square Enix a Epic Games – již pracuje na titulech s integrací Web3.

Podle odhadu 40 % web3 her [ever] Očekává se, že vyrobené produkty budou uvedeny na trh v příštích 12 až 18 měsících. To představuje značné množství pokusů nebo střel na branku k dosažení hranice 100 milionů hráčů.

Web 3.0 dělá internet jednoduchým, otevřeným a decentralizovaným, a proto mění herní prostředí a trh. Tyto variace jsou konečným produktem současného vývoje v sektorech, včetně tokenů, blockchainu a AI.

Společnost Microsoft vydala první prohlížeč s integrovaným generátorem obrázků poháněným umělou inteligencí

Bing chat a Microsoft Edge nyní zahrnují nástroj pro tvorbu obrázků využívající umělou inteligenci. K napájení nástroje je použit model DALL-E od OpenAI.

Podle nedávného vydání technologického giganta mohou uživatelé popisovat obrázky nebo vyprávět slova a vytvářet obrázky. Nyní můžete vytvářet písemné a obrazové materiály přímo z chatu na jednom místě.

  Jak vyhledávat své vlastní tweety

Microsoft tvrdí, že jednotlivci používají Bing chat několika způsoby, od vytváření přesnějších řešení k náročným problémům až po jeho použití pro potěšení nebo jako kreativní inspiraci.

Tím, že vám umožňuje vytvořit obrázek pouhým vyjádřením obrázku, který chcete vidět, pomocí vlastních slov, byl dnes do chatu Bing přidán průkopnický Picture Maker od společnosti Microsoft, který posouvá zážitek z chatu.

Stručně řečeno, toto úsilí obnoví karty znalostí a přinese další vizuální vyprávění založené na umělé inteligenci do nového náhledu Bing and Edge.

Picture Maker umožňuje vytvořit obrázek od začátku popisem obrázku, přidáním podrobností o scéně, jako je místo nebo činnost, a výběrem uměleckého stylu.

Chcete-li začít generovat obrázek pro zpravodaj pro přátele nebo jako inspiraci pro přestavbu obývacího pokoje, zadejte jako výzvu ke konverzaci něco jako „nakreslit obrázek“ nebo „vytvořit obrázek“. Připomíná uměleckého kopilota. Kliknutím na ikonu Bing Image Maker na postranním panelu začněte vytvářet obrázek nebo jej spusťte z chatu Bing v Edge.

Pro uživatele Bingu po celém světě je nyní Image Creator dostupný na bing.com/create v angličtině. Ikonu Picture Creator na postranním panelu Microsoft Edge lze také použít k návštěvě Bing Image Creator. Tvůrce obrázků bude brzy integrován s tlačítkem Bing v režimu chatu.

Další aktualizace najdete v naší kategorii Nejnovější technologie.

x