Jak automaticky zachytit herní momenty pomocí libovolného GPU

Rychlé odkazy

Klíčové věci

  • Většina softwaru pro zvýrazňování her označuje pouze události, ke kterým dojde během úplného záznamu, nebo vyžaduje ruční použití klávesových zkratek k jejich zachycení.
  • Outplayed je aplikace pro zachycení zvýraznění založená na událostech, která automaticky zachycuje události ve hře, jako jsou úmrtí, sražení k zemi a střely do hlavy.
  • Na rozdíl od GeForce Experience k používání Outplayed nepotřebujete GPU Nvidia.

Zatímco mnoho počítačových hráčů používá GeForce Experience k zachycení vrcholů hry, software vyžaduje GPU Nvidia. Naštěstí dokáže Outplayed automaticky zachytit zvýraznění pomocí jakékoli značky grafické karty.

Proč je většina aplikací pro zachycení zvýraznění špatná

Pokud jste někdy slyšeli o termínu „clip it“, budete vědět, že opravdu neexistuje aplikace pro zachycení her, která by to za vás dokázala automaticky udělat. GeForce Experience společnosti Nvidia dokáže automaticky zachytit nejdůležitější momenty, ale má dvě hlavní nevýhody: podporuje ji pouze několik populárních her a potřebujete GPU Nvidia.

  Jak vždy spustit Safari v režimu soukromého prohlížení na Macu

Zatímco v systému Windows můžete nahrávat hru, většina alternativních aplikací pro zvýrazňování vyžaduje stisknutí klávesové zkratky pro záznam posledních několika sekund nebo minut. Na to lze snadno zapomenout, když se soustředíte na hru.

Některé zvýrazňují zvýraznění značek aplikací, ale vyžadují, abyste zaznamenali celou relaci. Budete tak mít velký soubor a budete muset procházet záběry, abyste zjistili, který klip je z kterého zápasu.

Jak používat Outplayed pro záznam herních vrcholů

Overwolf

Z mnoha špičkových aplikací, které jsem vyzkoušel, to Outplayed dělá lépe než kterákoli jiná. Používá zachycování založené na událostech; jako zachycení úmrtí, sražení a střel do hlavy.

Dodává se také s uživatelským rozhraním, které se otevře po herní relaci, takže můžete vše upravovat, ukládat a nahrávat z aplikace. Nedochází téměř k žádnému zásahu do výkonu, i když systémy nižší třídy mohou pociťovat dopad.

Nvidia vyžaduje, aby vývojáři implementovali funkci zvýraznění ve své hře, ale software Outplayed tyto události ve hře rozpozná. Takto Outplayed podporuje více než 2 000 her a komunita hlasuje o další hře, ke které lze přidat podporu.

1. Nainstalujte Outplayed

Pokud chcete použít Outplayed, stáhněte si ji z Obchod s aplikacemi Overwolf. Stačí stáhnout a spustit spustitelný soubor, který nainstaluje Outplayed.

  Jak vytvořit vlastní widgety na iPhone

Můžete také chtít deaktivovat překrytí GeForce, abyste se vyhnuli překrývajícím se klávesovým zkratkám.

2. Ujistěte se, že je vaše hra podporována

Outplayed podporuje většinu online her pro více hráčů, které mají konkurenční stránku. To znamená, že pokud je hra, kterou hrajete, populární a má vaše obvyklé události zabití, smrti a pomoci; asi to podporuje.

Při prvním spuštění hry se objeví vyskakovací okno s výzvou k výběru, zda chcete nahrát celou relaci, nahrát ji ručně nebo použít automatické nahrávání, pokud to podporuje. To může být nepříjemné, ale můžete to vypnout na kartě Upozornění vlevo nahoře v nastavení.

Můžete zkontrolovat nastavení a kliknout na tlačítko + a vyhledat svou hru, pokud ji Outplayed ještě nezjistil. Pokud kliknete na svou hru v seznamu Moje hry, měla by mít sekci Automaticky zachycené události, pokud ji Outplayed pro hru podporuje.

Například Apex Legends má osm událostí, které mohou spustit automatické zachycení.

Když jste v nastavení, možná budete chtít po skončení hry vypnout Open Outplayed pro případ, že by vás tato funkce obtěžovala. Nicméně mi to přijde pohodlné, takže nezapomínám ukládat dobré klipy.

3. Přizpůsobte si zvýrazněné události

V případě, že si nechcete nechat ujít okamžiky, které nastanou před událostí nebo se stanou po události, můžete upravit dobu před a po těchto událostech.

  Nemůžete uložit své soubory jako JPEG nebo PNG ve Photoshopu? Vyzkoušejte těchto 5 oprav

Chcete-li události přizpůsobit, přejděte do nastavení pomocí ikony ozubeného kola vlevo dole a poté klikněte na hru, kterou chcete upravit. V nastavení hry klikněte na Pokročilé možnosti pro otevření posuvníků události a vyberte, jak dlouho chcete, aby byla doba před a po. I když je většinou výchozí nastavení docela dobré.

Pokud se obáváte o úložiště s veškerým automatickým nahráváním, můžete si nastavit limit úložiště. Jakmile překročí limit, smaže nejstarší klip. Nebojte se, kliknutím na ikonu hvězdičky můžete klip přidat mezi oblíbené, aby se nesmazal.

4. Zkontrolujte, uložte nebo upravte svá zvýraznění

Až skončíte s hraním, po zavření hry se automaticky otevře Outplayed, abyste si nezapomněli prohlédnout a zařadit mezi oblíbené své klipy.

Outplayed ví, jestli jste zahájili nový zápas. To znamená, že vaše klipy nebudou zpřeházené. Můžete také třídit podle hry a data v případě, že hledáte starší klip.

Pokud je klip příliš dlouhý, můžete jej otevřít v editoru nebo kliknutím na tlačítko Rychlé úpravy jej rychle uložit jako nový klip.

Tím se původní klip nesmaže, ale vytvoří se nový klip, který bude mít délku, na kterou jste jej upravovali.

Klip můžete také přejmenovat, abyste jej snadno našli v průzkumníku souborů, pokud jej chcete nahrát ručně. Chcete-li přejít na umístění klipu v Průzkumníku souborů, můžete kliknout na ikonu složky vlevo nahoře vedle ikony hvězdičky.

Nyní můžete ručně nahrát svou hru na YouTube, Twitter, Facebook nebo kamkoli, kde chcete své klipy sdílet. Doufáme, že si hraní Outplayed užijete a nikdy nezmeškáte své nejlepší okamžiky ve svých hrách.