Jak komprimovat soubory PNG v systému Linux

Přejete si komprimovat nějaké obrázky PNG na vašem počítači se systémem Linux? Nemůžete přijít na to, jak komprimovat PNG? Můžeme pomoct! V této příručce si projdeme dva skvělé způsoby, jak můžete komprimovat soubory obrázků PNG v systému Linux.

komprimovat soubory PNG v systému Linux

Potřebujete komprimovat jiné typy obrázků? Podívejte se na Curtail pro Linux.

Metoda 1 – PNG Quant

Pokud potřebujete komprimovat soubory PNG na Linuxu, nejrychlejší způsob, jak to udělat, je pomocí PNG Quant. Je to nástroj určený pouze pro kompresi souborů PNG a žádné jiné typy souborů. Funguje přes terminál a je podporována v široké škále operačních systémů Linux.

Chcete-li zahájit instalaci PNG Quant na vašem počítači se systémem Linux, budete muset otevřít okno terminálu. Na ploše Linuxu můžete otevřít okno terminálu stisknutím Ctrl + Alt + T na klávesnici. Můžete také otevřít okno terminálu vyhledáním „Terminál“ v nabídce aplikace.

  Jak exportovat a importovat své systémy Linux na Windows 10

V otevřeném okně terminálu postupujte podle níže uvedených pokynů k instalaci z příkazového řádku, které odpovídají operačnímu systému Linux, který používáte na svém počítači.

Ubuntu

Program PNG Quant lze nainstalovat na Ubuntu Linux pomocí následujícího příkazu apt install níže.

sudo apt install pngquant

Debian

Pokud používáte Debian 9, 10 nebo 11, budete moci nainstalovat PNG Quant na svůj systém pomocí následujícího příkazu apt-get install níže.

sudo apt-get install pngquant

Arch Linux

Uživatelé Arch Linuxu mohou spustit a spustit aplikaci PNG Quant ze softwarového úložiště „Community“ pomocí příkazu pacman níže.

sudo pacman -S pngquant

Fedora

Uživatelé Fedora Linux mohou získat nejnovější PNG Quant (za předpokladu, že používáte Fedoru 33 nebo novější) a spustit jej na vašem systému pomocí následujícího instalačního příkazu dnf níže.

sudo dnf install pngquant

OpenSUSE

Aplikace PNG Quant je spuštěna a dostupná pro všechny uživatele OpenSUSE Linuxu. Můžete jej nainstalovat do svého systému pomocí následujícího instalačního příkazu zypper níže.

sudo zypper install pngquant

Obecný Linux

Měli byste být schopni najít PNG Quant na vašem počítači se systémem Linux, i když jsme to nepokryli v instalačních pokynech zde. Aby to fungovalo, vyhledejte „pngquant“ v terminálu pomocí programu, který používáte k instalaci softwaru do vašeho systému. Případně zamiřte na oficiální web PNG Quante a postupujte podle pokynů k instalaci.

  Jak nainstalovat téma Arc And Arc Darker na Linux

Použití PNG Quant ke kompresi jednoho obrázku

Chcete-li komprimovat jeden obrázek pomocí PNG Quant, otevřete okno terminálu. Odtud CD do adresáře, ve kterém je soubor s obrázkem. Chcete-li například komprimovat obrázek PNG ve složce „Pictures“, postupujte takto:

cd ~/Pictures/

Jakmile jste v adresáři se souborem obrázku, můžete komprimovat svůj jeden soubor PNG pomocí příkazu pngquant.

pngquant my-png-file.png

Po dokončení převodu uvidíte druhý soubor PNG s „Fs8“ v názvu souboru.

Použití PNG Quant ke kompresi více obrázků

Pomocí nástroje PNG Quant je možné komprimovat více než jeden soubor PNG najednou. Chcete-li to provést, začněte přístupem do adresáře, ve kterém jsou soubory obrázků. Pokud jsou například vaše soubory ve složce „Pictures“, zadejte níže uvedený příkaz.

cd ~/Pictures/

Odtud převeďte více souborů PNG zadáním názvu souboru pomocí * v příkazu.

pngquant *.png

Všechny převedené PNG v adresáři budou mít v názvu souboru značku „Fs8“.

  18 nejlepších serverů Syslog pro Windows a Linux/Unix

Metoda 2 – Komprese obrazu trimage

Dalším skvělým způsobem, jak komprimovat soubory obrázků PNG v systému Linux, je kompresor Trimage. Tento program funguje dobře na většině počítačů se systémem Linux a má přátelské GUI. Chcete-li aplikaci nainstalovat, otevřete okno terminálu na ploše systému Linux.

Chcete-li otevřít okno terminálu, stiskněte Ctrl + Alt + T na klávesnici. Nebo případně vyhledejte v nabídce aplikace „Terminál“ a spusťte jej tímto způsobem. Když je otevřené okno terminálu, postupujte podle níže uvedených pokynů k instalaci z příkazového řádku, které odpovídají operačnímu systému Linux, který používáte.

Ubuntu

Na Ubuntu jej nainstalujte pomocí apt install.

sudo apt install trimage

Debian

V Debianu zprovozněte aplikaci pomocí apt-get install.

sudo apt-get install trimage

Arch Linux

Na Arch Linuxu nainstalujte aplikaci pomocí pacmana.

wget https://userrepository.eu/trimage-1.0.6-2-any.pkg.tar.zst
sudo pacman -U trimage-1.0.6-2-any.pkg.tar.zst

Fedora

Na Fedora Linux nainstalujte aplikaci s instalací dnf.

sudo dnf install https://raw.githubusercontent.com/rpmsphere/noarch/master/t/trimage-1.0.6-2.noarch.rpm

S nainstalovanou aplikací Trimage ji spusťte na ploše tak, že ji vyhledáte v nabídce aplikace. Když je aplikace otevřená, klikněte na tlačítko „Přidat a komprimovat“. Poté vyhledejte soubory PNG, které chcete komprimovat.

Po přidání souborů PNG do Trimage se automaticky spustí komprimace. To by mělo trvat jen několik sekund, ale může to trvat déle v závislosti na tom, kolik souborů přidáte. Po dokončení komprese Trimage přepíše starý soubor.