Jak nastavit a používat Apple Pay na iPhone

Existuje mnoho důvodů, proč žít v obezděné zahradě společnosti Apple a Apple Pay je jedním z nich. Zde si projdeme kroky, které je třeba provést k nastavení a následnému použití Apple Pay na iPhonu.

Apple Pay je způsob, jak Apple usnadnit svým uživatelům utrácení peněz, a i když to nezní nutně jako skvělá věc, může to být opravdová změna života. S Apple Pay v závěsu je v závislosti na vaší poloze možné opustit domov bez peněženky, a pokud jste obzvlášť zapomnětliví, může to být obrovské. Bezkontaktní platba přes Apple Pay a další podobné technologie je všudypřítomná v mnoha částech světa a Spojené státy je začínají dohánět také. To znamená, že Apple Pay je užitečnější než kdy jindy.

  Co je Microsoft Planner a jak jej používat

Nastavení Apple Pay je jednou z prvních věcí, které byste měli udělat, když si pořídíte nový iPhone, i když se provádění plateb mírně změnilo s některými nejnovějšími verzemi Apple iPhone. Ale neboj se – celou cestu tě budeme držet za ruku. Začněme.

Jak nastavit Apple Pay

Chcete-li začít hrát, otevřete aplikaci Peněženka a klepněte na ikonu „Plus“ v pravém horním rohu.

Další obrazovka vám řekne něco málo o Apple Pay a o tom, co umí. Pokračujte klepnutím na tlačítko „Pokračovat“.

Nyní budete potřebovat fyzickou kartu, kterou chcete přidat do Apple Pay. Kartu můžete buď naskenovat tak, že ji umístíte do rámečku a použijete fotoaparát vašeho iPhone, nebo klepnete na tlačítko „Zadat podrobnosti karty ručně“. Pokud budete postupovat podle poslední cesty, budete požádáni o zadání všech příslušných informací – čísla karty, vašeho jména, data vypršení platnosti a bezpečnostního kódu.

  Jaký je rozdíl mezi IPv4 a IPv6?

Po zadání všech vašich údajů bude vaše banka muset ověřit vaši kartu. To vše by mělo být provedeno automaticky (a rychle), ale může se lišit v závislosti na vaší bance. Postupujte podle pokynů na obrazovce a neměli byste mít žádné problémy.

Po dokončení procesu bude vaše karta připravena k použití v aplikaci Peněženka.

Jak používat Apple Pay

Chcete-li používat Apple Pay online, jednoduše postupujte podle kroků obchodníka až do bodu, kdy budete vyzváni k ověření pro Apple Pay. Kroky v tomto bodě jsou stejné jako při nákupu v obchodě.

Chcete-li provést nákup v obchodě pomocí uzamčeného iPhone X, iPhone XR nebo iPhone XS, dvakrát klikněte na boční tlačítko a poté se podívejte na svůj iPhone. Otevře se aplikace Peněženka a zobrazí se vaše výchozí karta. Když se podíváte na svůj iPhone, Face ID úspěšně ověří nákup. Pokud však používáte iPhone s Touch ID, dvakrát stiskněte tlačítko Domů, když je zařízení zamknuté, a poté položte prst na tlačítko pro ověření Apple Pay.

  3 způsoby, jak používat Google Chrome jako hudební přehrávač pro místní soubory

Pokud jste ve fyzickém obchodě, držte svůj iPhone proti bezkontaktní čtečce. Obecně platí, že se nemusíte dotýkat čtečky, aby transakce proběhla, i když někteří starší čtenáři zde mohou být méně shovívaví. Po dokončení nákupu uslyšíte zvonění a na obrazovce se vedle slova „Hotovo“ zobrazí značka zaškrtnutí.