Jak nastavit Microsoft Teams

Microsoft Teams přímo konkuruje Slack a nahradí Skype pro firmy, jako přední komunikační platforma pro spolupráci pro velké a malé podniky. Nastavte organizaci v Teams a pozvěte své kolegy, aby začali chatovat, sdílet a integrovat.

Jak vytvořit organizaci v Microsoft Teams

Nasměrujte libovolný prohlížeč na „teamy.microsoft.com“ a přihlaste se ke svému účtu Microsoft. Účet si můžete vytvořit zdarma, pokud jej ještě nemáte.

Jakmile se přihlásíte ke svému účtu Microsoft, vyberte „Získat aplikaci pro Windows“ a stáhněte si a nainstalujte aplikaci do zařízení se systémem Windows, macOS, iOS, Android nebo Linux.

Verze webové aplikace založené na prohlížeči nepodporuje hovory nebo schůzky v reálném čase, ale někdy je rychlejší přístup k Teams prostřednictvím prohlížeče. Pokud chcete přistupovat k Teams prostřednictvím prohlížeče bez stahování aplikace, klikněte na „Použít místo toho webovou aplikaci“.

  Proč společnosti stále ukládají hesla v prostém textu?

Při první instalaci aplikace Teams do vašeho zařízení se možná budete muset znovu přihlásit. Poté klikněte na „Zaregistrovat se do týmů“ a začněte nastavovat svou organizaci.

Otevře se nová webová stránka, kde si můžete přečíst úplný seznam funkcí a porovnat cenové plány. Teams je zdarma, pokud jej nepoužíváte s žádnou jinou aplikací Microsoft Office 365.

Pokud se připojujete k existující organizaci, zvolte „Už používáte Teams? Přihlásit se.“ Jakmile se přihlásíte, budete připraveni prozkoumat stávající infrastrukturu Teams vaší organizace a začít chatovat se svými kolegy.

Pokud zakládáte novou organizaci, klikněte na „Zaregistrovat se zdarma“.

Zadejte svůj e-mail a poté vyberte „Další“.

Zadejte své jméno a příjmení a také název vaší společnosti nebo organizace. Až budete hotovi, klikněte na „Nastavit týmy“.

  Jak nastavit pevný disk RAID v Open Media Vault

Za předpokladu, že název vaší organizace ještě není zadán, Teams zahájí vytváření vaší organizace a poté vyvolá webovou aplikaci. Jakmile se poprvé přihlásíte do Teams, požádá vás o vaše jméno a obrázek (obojí volitelné) a poté vás provede jeho rozhraním a funkcemi.

Jak pozvat lidi do vaší organizace v Microsoft Teams

Obdržíte e-mail s odkazem, který můžete poslat kolegům a pozvat je, aby se připojili k vaší nové organizaci Teams. Týmy vás také uvítají tímto odkazem při prvním přihlášení.

V aplikaci Teams můžete do své organizace vždy pozvat nové lidi. Vyberte záložku „Týmy“ vlevo a poté klikněte na „Pozvat lidi“.

V této nabídce můžete zkopírovat odkaz s pozvánkou do schránky, pozvat kontakty přímo ze seznamu e-mailových kontaktů nebo pozvat lidi s různými e-mailovými adresami. Tyto e-mailové adresy nemusí být e-mailové adresy společnosti Microsoft, ale vaši pozvaní budou vyzváni, aby použili své e-mailové adresy k vytvoření účtu Microsoft.

  Jak vyzkoušet Manokwari Desktop na Ubuntu

Vaši pozvaní obdrží e-mail podobný tomu níže. Chcete-li se připojit k organizaci, vaši kolegové musí v tomto e-mailu kliknout na „Připojit se k týmům“. Mohou také kliknout na „iOS“ a „Android” pro instalaci mobilní aplikace pro příslušné zařízení.

Vy a vaši kolegové nyní můžete vzdáleně spolupracovat prostřednictvím této organizace v Microsoft Teams. Lepší komunikační platformu můžete vytvořit vytvořením nových týmů v rámci vaší organizace, integrací Teams s Office 365 a sdílením obrazovky, souborů nebo oblíbených obrázků koček.

x