Jak opravit chybu 0x3a98 ve WlanReport

WlanReport je příkaz, který lze použít v CMD k vyvolání podrobné zprávy o dosud používaných bezdrátových síťových připojeních. Tyto informace jsou skvělé při odstraňování problémů se síťovými připojeními, protože umožňují zobrazit podrobné informace o různých síťových relacích. Někdy, když se uživatelé pokusí spustit WlanReport prostřednictvím CMD, dostanou chybu 0x3a98. Tato chyba vzniká z tohoto příkazu. Důvody tohoto problému mohou být různé. Pokud hledáte na internetu, jak tento problém vyřešit, jste u správného článku. Zde vám ukážeme způsoby, jak vyřešit chybu 0x3a98 při generování WlanReport přes CMD. Začněme opravovat chybovou zprávu 0x3a98.

Jak opravit chybu 0x3a98 ve WlanReport

Než uvidíme způsoby, jak problém vyřešit, podívejme se na některé příčiny problému.

  • Vadné síťové adaptéry
  • Nekompatibilní ovladače pro Windows
  • Konfliktní antivirus
  • Problémy s přístupem pro správce
  • Nejnovější problémy s aktualizací systému Windows
  Jak odstranit PPA v Ubuntu

Metoda 1: Spusťte s přístupem správce

Chybová zpráva WlanReport 0x3a98 může být způsobena neudělením přístupu správce k CMD při provádění příkazu WlanReport. Postupujte podle následujících kroků:

1. Stiskněte klávesy Windows, zadejte Příkazový řádek a klikněte na Spustit jako správce.

2. Zadejte následující příkaz a stiskněte klávesu Enter, abyste zjistili, zda je chyba opravena

netsh wlan show WlanReport

Metoda 2: Odstraňování problémů s připojením k síti

Je zde vestavěný Okna Nástroj pro odstraňování problémů, který diagnostikuje jakékoli problémy související se sítěmi. Tento nástroj pro odstraňování problémů řeší problém se sítí. Může také vyřešit chybu 0x3a98 při generování WlanReport přes CMD.

Přečtěte si naši příručku Jak řešit problémy se síťovým připojením v systému Windows 10 a implementujte všechny níže uvedené metody k vyřešení problému.

  • Spusťte Poradce při potížích se síťovým adaptérem
  • Změňte nastavení síťového adaptéru
  • Resetujte TCP/IP
  • Restartujte nebo resetujte modem a router

Metoda 3: Dočasně deaktivujte antivirus (pokud je to možné)

Uživatelé hlásili, že k chybě 0x3a98 dochází také kvůli softwaru třetí strany, který řídí výměnu dat v síti. Je to většinou kvůli antivirovému softwaru nainstalovanému v počítači. Chcete-li tento problém vyřešit, můžete zkusit vypnout zabezpečení antiviru v reálném čase a zjistit, zda problém vyřeší.

  Jak číst Wikipedii z plochy Linuxu

Přečtěte si naši příručku Jak dočasně zakázat antivirus v systému Windows 10 a implementujte totéž.

Metoda 4: Přeinstalujte síťový ovladač

V případě, že byl váš počítač aktualizován nedávno, je možné, že je aktualizován také ovladač síťového adaptéru a chyba 0x3a98 může být způsobena nainstalovaným ovladačem. V takovém případě možná budete muset odinstalovat ovladač síťového adaptéru a znovu jej nainstalovat. Když odinstalujete síťový adaptér, systém Windows po restartu počítače automaticky nainstaluje odinstalovaný ovladač.

Postupujte podle našeho průvodce Jak odinstalovat a znovu nainstalovat ovladače v systému Windows 10 a implementovat totéž pro přeinstalaci síťových adaptérů.

Metoda 5: Odinstalujte poslední aktualizaci systému Windows

Systém Windows často aktualizuje ovladače, aby zajistil, že hardware bude fungovat dobře a funkčnost bude stále v dobrém stavu. Systém Windows automaticky stáhne a nainstaluje nové ovladače pro všechny vaše stávající ovladače. Pokud kdykoli po aktualizaci systému Windows zaznamenáte chybu 0x3a98, aktualizovaná verze musí být nekompatibilní s vaším síťovým adaptérem. Nejnovější ovladač aktualizace systému Windows můžete odinstalovat a zjistit, zda se tím problém vyřeší.

  Jak použít vlastní barvu pro ohraničení tabulky v aplikaci Microsoft Word

1. Stiskněte klávesu Windows, zadejte Ovládací panely a klikněte na Otevřít.

2. Nastavte Zobrazit podle > Kategorie a poté klikněte na možnost Odinstalovat program v nabídce Programy, jak je znázorněno na obrázku.

3. Klikněte na Zobrazit nainstalované aktualizace v levém podokně, jak je znázorněno.

4. Dále vyhledejte a vyberte nejnovější aktualizaci podle data instalace a kliknutím na možnost Odinstalovat, jak je uvedeno níže.

5. Nakonec potvrďte všechny výzvy a restartujte počítač.

Často kladené otázky (FAQ)

Q1. Co je chyba 0x3a98?

Ans. K chybě dochází, když uživatel Windows spustí WlanReport přes CMD. Příčiny mohou být způsobeny různými důvody, jako jsou rušení sítě, nedostatečná oprávnění správce a tak dále. Přečtěte si výše uvedený článek a dozvíte se více.

Q2. Je bezpečné resetovat síť?

Ans. Reset sítě je bezpečný, protože obnovuje IP adresu a obnovuje ostatní síťová nastavení do výchozího stavu.

***

Doufáme, že vám tato příručka byla užitečná a že se vám ve vašem systému podařilo opravit chybu 0x3a98. Dejte nám vědět, která z metod se vám nejlépe osvědčila. Neváhejte se na nás obrátit se svými dotazy a návrhy prostřednictvím sekce komentářů níže. Také nám dejte vědět, co se chcete dále naučit.