Jak opravit Zoom Error Code 1001 v systému Windows 10

Je docela nepříjemné, když uprostřed schůzky čelíte kódu chyby Zoom 1001, že? neboj. Jsme tu, abychom vám pomohli. Nedávné vypuknutí pandemie posílilo kulturu práce z domova a dokonce i školy a vysoké školy změnily své akademiky na online režim. Zoom je jednou z nejpopulárnějších online videokonferenčních aplikací používaných v dnešní době. Přesto existují různé chybové kódy spojené se Zoomem. Kód chyby zoomu 1001 je jedním z nich. Tato příručka vám pomůže vyřešit stejný problém bez jakéhokoli shonu. Takže pokračujte ve čtení!

Jak opravit Zoom Error Code 1001 v systému Windows 10

K tomu dochází na vašem zařízení, když e-mail, který používáte, nepatří vašemu účtu nebo organizaci. Chybu Zoom 1001 ve vašem počítači se systémem Windows 10 však způsobuje mnoho dalších důvodů, například:

  • Problémy s připojením k internetu.
  • Zoom servery jsou mimo provoz.
  • Zastaralá aplikace Zoom, síťové adaptéry a OS.
  • Nekompatibilní služby proxy a VPN
  • Antivirus a blokování brány firewall Zoom.
  • Špatně nakonfigurované soubory v Zoomu

Základní kroky pro odstraňování problémů

Níže jsou uvedeny některé základní kroky, kterými můžete opravit uvedenou chybu zoomu.

Krok I: Restartujte PC

Obecným hackem k vyřešení všech dočasných závad spojených s Zoomem je restartování počítače. Počítač můžete restartovat podle následujících kroků.

1. Stiskněte klávesu Windows.

2. Klikněte na ikonu Napájení.

3. Poté vyberte možnost Restartovat.

Krok II: Restartujte zoom

Pokud vám restartování počítače nepomůže, můžete chybu Zoom 1001 opravit restartováním Zoomu, což je jednoduché a efektivní řešení. Zde je několik jednoduchých kroků k restartování Zoomu.

1. Současným stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.

2. Klepněte pravým tlačítkem myši na proces Zoom Meetings.

3. Vyberte možnost Ukončit úlohu.

4. Znovu spusťte Zoom a zkontrolujte, zda se znovu nesetkáte se stejnou chybou. Pokud ano, přejděte k dalším metodám odstraňování problémů.

Krok III: Zkontrolujte rychlost sítě

Nestabilní připojení k internetu vede k chybovému kódu Zoom 1001, také pokud jsou mezi vaším routerem a počítačem nějaké překážky, mohou rušit bezdrátový signál a způsobovat občasné problémy s připojením. Můžete spustit test rychlosti, abyste zjistili optimální úroveň rychlosti sítě potřebnou pro správné připojení.

  Jak používat svůj smartphone Android jako webovou kameru v systému Windows 10

Pokud se vyskytnou nějaké problémy s připojením k internetu, projděte si naši příručku Jak řešit problémy s připojením k síti v systému Windows 10, abyste je vyřešili.

Krok IV: Zkontrolujte stav serverů Zoom

Při výpadku serverů se můžete setkat s kódem chyby Zoom 1001. Jakákoli technická závada nebo silný provoz také povede k selhání serveru, čímž vyvolá diskutovanou chybu. Můžete zkontrolovat stav serveru a podívat se na sociální média, zda ostatní také čelí stejnému problému.

1. Spusťte svůj oblíbený prohlížeč a přejděte na stránku stavu Zoom

2. Zkontrolujte, zda vidíte zprávu Všechny systémy v provozu a pokud vidíte nějakou aktivitu údržby, nemáte jinou šanci než čekat.

3. Pokud jsou servery zpět, zkuste se znovu připojit a zkontrolujte, zda se nesetkáte s chybou.

Zde jsou všechny možné způsoby odstraňování problémů, jak opravit chybu Lupa.

Metoda 1: Spusťte Poradce při potížích se sítí

Jde o systematický proces, který vám při implementaci krok za krokem pomůže opravit chybu Zoom 1001. Přečtěte si naši příručku Jak řešit problémy s připojením k síti v systému Windows 10, kde se dozvíte základní kroky pro odstraňování problémů, abyste mohli vyřešit všechny problémy související se sítí pomocí sítě Windows. Poradce při potížích s adaptérem.

K diagnostice připojení Wi-Fi, Ethernetu a všech síťových adaptérů v počítači se systémem Windows 10 můžete použít kroky uvedené v příručce. Nakonec zkontrolujte, zda jste opravili kód chyby Zoom 1001.

Metoda 2: Znovu připojte účet Zoom

Jak bylo uvedeno výše, pokud dojde ke konfliktu mezi vaším e-mailovým ID a vaším novým účtem Zoom, budete čelit kódu chyby Zoom 1001. Zkuste se znovu připojit k účtu Zoom vaší organizace podle pokynů níže.

1. Přejděte do svého prohlížeče a navštivte odhlašovací stránku Zoom. Když kliknete na tento odkaz, všechny vaše účty Zoom budou odpojeny od vašeho počítače.

2. Nyní se přihlaste do domény vaší organizace. Adresa URL by měla být něco jako;

https://[organization/domain].zoom.us/signin

3. Poté potvrďte svou e-mailovou adresu.

Poznámka: Musíte ověřit svou e-mailovou adresu otevřením potvrzovacího e-mailu zaslaného do vaší doručené pošty.

4. Klikněte na Přepnout na nový účet a potvrďte souhlas se všemi podmínkami.

Nyní bude váš účet Zoom spojen s vaší organizací. Pokud nyní nenarazíte na žádné chyby, gratulujeme! Opravili jste kód chyby zoomu 1001.

Metoda 3: Aktualizujte systém Windows

Aktualizací operačního systému můžete také opravit softwarové chyby spojené s Zoom na vašem počítači. Přečtěte si naši příručku Jak stáhnout a nainstalovat nejnovější aktualizaci Windows 10

Po aktualizaci operačního systému Windows zkontrolujte, zda se můžete bez chyb připojit k Zoomu.

Metoda 4: Zakažte server proxy

Pokud jste na svém počítači nainstalovali jakoukoli službu VPN nebo používáte proxy servery, přečtěte si naši příručku Jak zakázat VPN a proxy v systému Windows 10 a proveďte kroky podle pokynů v článku.

Po deaktivaci klienta VPN a proxy serverů zkontrolujte, zda jste opravili diskutovaný chybový kód. Pokud přesto čelíte stejnému problému, zkuste se připojit k mobilnímu hotspotu.

  Jak přenést fotografie přes WiFi z telefonu do Windows 10

Metoda 5: Použijte Google DNS

Mnoho technických expertů navrhlo, že používání adres Google DNS jim pomohlo opravit chybu Zoom 1001. Přečtěte si naši příručku Jak změnit nastavení DNS ve Windows 10.

Metoda 6: Aktualizujte aplikaci Zoom

Použití zastaralé verze Zoomu způsobí mnoho problémů, včetně kódu chyby Zoom 1001. Proto vám doporučujeme používat aktualizovanou verzi Zoomu, jak je uvedeno níže.

1. Spusťte Zoom a klikněte na obrázek profilu.

2. Z rozevíracího seznamu vyberte možnost Zjistit aktualizace.

3. Ujistěte se, že jste obdrželi výzvu, Jste aktuální. Pokud nějaké aktualizace čekají na dokončení, aktualizujte je podle pokynů na obrazovce.

Poznámka: Můžete také povolit automatické aktualizace Zoomu zaškrtnutím možnosti Automaticky aktualizovat desktopového klienta Zoom, jak je znázorněno na obrázku.

Zkontrolujte, zda jste neopravili kód chyby zoomu 1001.

Metoda 7: Aktualizujte síťový ovladač

Doporučujeme vám aktualizovat síťové ovladače, abyste zlepšili spolehlivost vašich síťových adaptérů, opravili problémy s kompatibilitou a vyřešili chyby přiblížení. Chcete-li tak učinit, přečtěte si naši příručku Jak aktualizovat ovladače síťového adaptéru v systému Windows 10.

Metoda 8: Přeinstalujte síťový ovladač

Chcete-li opravit kód chyby 1001, musíte znovu nainstalovat nekompatibilní ovladače. Ovladače zařízení se doporučuje přeinstalovat pouze v případě, že nemůžete dosáhnout žádné opravy jejich aktualizací. Přečtěte si naši příručku Jak odinstalovat a znovu nainstalovat ovladače v systému Windows 10 a znovu nainstalovat ovladače do počítače se systémem Windows 10.

Po přeinstalaci síťových ovladačů zkontrolujte, zda jste opravili diskutovanou chybu Zoom.

Metoda 9: Vrátit zpět síťové ovladače

Když vrátíte ovladače zpět, všechny aktuální verze hardwarového zařízení budou odinstalovány a dříve nainstalované ovladače budou nainstalovány do vašeho počítače. Tato funkce bude velmi užitečná, když jakákoli nová aktualizace ovladače nefunguje správně s vaším počítačem. Postupujte podle pokynů v našem průvodci Jak vrátit ovladače v systému Windows 10 a opravte kód chyby Zoom 1001.

Poté, co váš počítač se systémem Windows 10 nainstaloval předchozí verzi ovladačů, zkontrolujte, zda jste neopravili chybu Zoom 1001.

Metoda 10: Opravte poškozené soubory

Váš počítač se systémem Windows 10 má vestavěné nástroje pro opravy, jako je SFC (Kontrola systémových souborů) a DISM (Servis a správa obrazu nasazení), které vám pomohou opravit všechny poškozené soubory. Přečtěte si naši příručku Jak opravit systémové soubory v systému Windows 10 a postupujte podle pokynů k opravě všech poškozených souborů.

Metoda 11: Spusťte kontrolu malwaru

Přítomnost útoku viru nebo malwaru bude mít za následek problémy se sítí ve vašem počítači. Doporučujeme vám prohledat počítač podle pokynů v naší příručce Jak spustím antivirovou kontrolu v počítači?

Také, pokud chcete odstranit malware z vašeho počítače, podívejte se na naši příručku Jak odstranit malware z vašeho PC v systému Windows 10. Jakmile z počítače odstraníte všechny viry, připojte se k Zoomu a zkontrolujte, zda se znovu nesetkáte s kódem chyby Zoom 1001 .

  Zjistěte, proč se v systému Windows opakovaně otevírá okno příkazového řádku

Metoda 12: Dočasně deaktivujte antivirus (pokud je to možné)

Pokud antivirový program nainstalovaný ve vašem počítači není legitimní, způsobí kód chyby Zoom 1001. Přečtěte si naši příručku Jak dočasně zakázat antivirový program v systému Windows 10 a postupujte podle pokynů pro dočasné zakázání antivirového programu na vašem počítači.

Pokud jste po deaktivaci antivirového programu na vašem počítači nezaznamenali žádné problémy s připojením Zoom, doporučujeme vám program z počítače zcela odinstalovat.

Přečtěte si naši příručku Vynutit odinstalaci programů, které se neodinstalují ve Windows 10 a odinstalujte antivirový program z počítače.

Metoda 13: Přeinstalujte aplikaci Zoom

Pokud vám žádná z metod nepomohla, zkuste znovu nainstalovat aplikaci Zoom, pokud je to možné. Všechna nastavení a konfigurační nastavení se po přeinstalaci Zoomu obnoví, a proto existuje větší šance, že se vám podaří problém vyřešit.

1. Stiskněte klávesu Windows, zadejte Ovládací panely a klepněte na Otevřít.

2. Nastavte Zobrazit podle > Velké ikony a poté vyberte nastavení Programy a funkce.

3. Nyní v seznamu klikněte na Zoom a vyberte možnost Odinstalovat.

4. Poté potvrďte výzvu, pokud existuje, a počkejte, dokud se aplikace z vašeho zařízení neodinstaluje. Poté restartujte počítač.

5. Navštivte oficiální stránku pro stahování Zoom a klikněte na tlačítko Stáhnout podle obrázku.

6. Nyní spusťte soubor ZoomInstaller.

7. Dokončete instalaci do počítače podle pokynů na obrazovce.

Metoda 14: Kontaktujte podporu Zoom

Pokud to nepomůže, zkuste kontaktovat stránku podpory Zoom a zkontrolujte, zda se chyba nesetkáte znovu. Přesto, pokud jste nedosáhli žádné opravy chyby Zoom 1001, je lepší kontaktovat svého poskytovatele internetových služeb (ISP) a požádat o pomoc.

Tip pro profesionály: Jak přidat Zoom jako důvěryhodný web

Někdy může váš počítač se systémem Windows 10 považovat některé webové stránky za nezabezpečené, aby bylo zajištěno soukromí a zabezpečení. Chcete-li tento problém vyřešit, přidejte Zoom jako důvěryhodný web do svého počítače podle pokynů níže.

1. Spusťte Ovládací panely z Windows Search.

2. Poté nastavte ikony Zobrazit podle > Velké a klikněte na Možnosti Internetu.

3. Nyní se v okně Vlastnosti Internetu přepněte na kartu Zabezpečení a klikněte na symbol Důvěryhodného webu a potom na zvýrazněné Stránky.

4. V dalším okně můžete přidat následující URL a další zoom stránky do pole Přidat tento web do zóny: pomocí možnosti Přidat.

https://zoom.us/

Poznámka: Nelze najít tlačítko Přidat, podívejte se proč?

5. Zavřete okno Důvěryhodné servery a kliknutím na Použít a OK v okně Vlastnosti Internetu uložte změny.

***

Doufáme, že vám tato příručka pomohla a mohli jste opravit kód chyby Zoom 1001 na počítači se systémem Windows 10. Dejte nám vědět, která metoda se vám osvědčila nejlépe. Také, pokud máte nějaké dotazy/návrhy týkající se tohoto článku, neváhejte je zahodit do sekce komentářů.

x