Jak oříznout video ve Windows 10

Windows 10 nabízí řadu programů pro úpravu videa, kde můžete provádět základní úlohy úpravy videa. K úpravě jednoduchých videí se nemusíte spoléhat na drahé softwarové programy. Můžete upravit rodinné video pro zábavu nebo video pro svůj kanál YouTube. V tomto případě vám Windows 10 Video Editor pomůže dokonale upravit vaše videa. Přečtěte si až do konce, abyste se naučili různé metody, jak oříznout video ve Windows 10.

Jak oříznout video ve Windows 10

Někdy, když nahráváte video pomocí chytrého telefonu nebo dokonce pomocí digitálního fotoaparátu, může být příliš dlouhé. Smartphony nepodporují tak snadné úpravy tak dlouhých souborů nebo ořezávání nechtěných klipů.

 • Windows 10 Video Editor eliminuje potřebu záviset na instalaci nástrojů třetích stran pro tento účel.

 • Aplikace Windows 10 Photos se skládá z fantastického editoru videa, ze kterého lze jednodušeji oříznout jednu nebo více částí videa.

V tomto průvodci Windows 10 jsou velmi jednoduše vysvětleny kroky ke stříhání videí pomocí aplikace Fotky.

Metoda 1: Použití aplikace Fotky

Chcete-li oříznout video v systému Windows pomocí aplikace Fotky, postupujte takto:

1. V Průzkumníku souborů vyberte video, které chcete upravit.

2. Klepněte na Otevřít pomocí > Fotografie.

3. Vyberte tlačítko Upravit a vytvořit v pravém horním rohu.

4. Nyní klikněte na možnost Oříznout.

5. Pomocí bílých kolíků (pravý a levý) vyberte část videa, kterou chcete oříznout.

6. Pomocí modrého špendlíku zastavte stopáž a ujistěte se, že ořezáváte správnou část.

7. Klikněte na možnost Uložit jako v pravém horním rohu a uložte upravené video.

Po dokončení všech těchto kroků aplikace Photos zpracuje video a úspěšně uloží oříznutý soubor na požadované místo. V tomto procesu nebude původní video ovlivněno; v jiné oblasti se vytvoří pouze zkrácená verze původního video souboru.

Metoda 2: Použití aplikace Photos Video Editor

I když je ořez videa v aplikaci Fotky extrémně snadný úkol, umožňuje vám uložit pouze konkrétní sekci. Co když potřebujete odstranit některé části a uložit zbytek videa? Zde se hodí pokročilý Video Editor zabudovaný do aplikace Fotky. Video Editor umožňuje kombinovat více videí dohromady, přidávat hudbu, efekty, texty atd. Zde je návod, jak oříznout video v aplikaci Windows 10 Photos Video Editor:

1. Vyhledejte aplikaci Video Editor ve vyhledávací liště Cortana.

2. Klikněte na tlačítko Nový videoprojekt.

3. Zobrazí se vyskakovací okno s názvem videa. Zadejte příslušné jméno a stiskněte Enter nebo klikněte na Přeskočit úplně.

4. V podokně Knihovna projektu klikněte na tlačítko + Přidat a vyberte Z tohoto počítače.

5. Najděte a vyberte video soubor, který chcete oříznout, a klikněte na Otevřít.

6. Počkejte, až aplikace dokončí přidávání videosouboru do vašeho projektu.

7. Přetáhněte soubor videa z podokna Knihovna projektu do Storyboardu a zvolte možnost Rozdělit.

Poznámka: Video soubor nejprve rozdělíme na několik menších (spravovatelných) sekcí a poté jednotlivé sekce podle potřeby ořízneme. Oříznuté části budou poté spojeny a vytvoří se konečné video.

8. V následujícím okně přetáhněte modrý ukazatel na časovou značku, která představuje jednu třetinu celkového času videa. Například – Pokud je video dlouhé 38 sekund, jako v našem případě, umístěte ukazatel na 38/3 = 12,7 sekund.

9. Klepnutím na tlačítko Hotovo oddělíte tuto část od původního videa.

Nyní se vrátíte zpět na hlavní obrazovku projektu. První video ve Storyboardu bude rozdělená sekce (prvních 12,7 sekundy), kterou jsme vytvořili v předchozím kroku, a to napravo od ní bude zbývající část. Dále postupujte podle zbývajících kroků pro oříznutí videa ve Windows 10.

10. Vyberte zbývající část a znovu klikněte na rozdělení.

11. Tentokrát umístěte ukazatel rozdělení na časovou značku, která rozděluje zbývající video na dvě stejné části, a klikněte na Hotovo.

Hlavní video bylo nyní rozděleno do tří samostatných videí.

Poznámka: V závislosti na celkové délce videa je možná budete muset rozdělit na více částí, nikoli pouze na tři. Také rozchody nemusí být dokonalé nebo stejně dlouhé.

12. Vyberte první video ve scénáři a klikněte na Oříznout.

13. Pomocí dvou posuvníků (pouze je posuňte dovnitř) ořízněte požadovanou část ve výsledném videu.

Poznámka: Svůj výběr můžete doladit pomocí rámečků zpět a vpřed.

14. Uložte oříznutou část kliknutím na Hotovo.

15. Opakujte předchozí krok pro zbývající videa ve Storyboardu a ořízněte všechny části, které potřebujete.

16. Chcete-li zobrazit náhled finálního videa, klepněte na tlačítko Přehrát.

17. Kliknutím na Dokončit video vpravo nahoře uložíte kopii.

18. Nastavte kvalitu videa, jak chcete.

Poznámka: Velikost souboru videa bude odpovídat zvolené kvalitě videa, takže čím vyšší kvalita, tím větší velikost souboru.

19. Rozbalte nabídku více možností a zaškrtněte další u možnosti Použít hardwarově akcelerované kódování.

20. Nakonec klikněte na Exportovat a vyberte cílovou složku.

Doba exportu bude záviset na délce finálního videa, kvalitě exportu a vašem systému. Po exportu se video automaticky otevře v novém okně, které si můžete přehrát a zkontrolovat. Takto můžete oříznout video ve Windows.

Funkce aplikace Photos Video Editor App

Bez ohledu na to, jak vytvoříte vlastní videoprojekt, vždy skončíte na obrazovce s knihovnou projektů, náhledem videa a panelem Storyboard. Jakmile přidáte video, v podokně Storyboard uvidíte některé nástroje pro úpravy. Můžete také změnit velikost, přidat filtry, vizuální efekty, efekty pohybu a dokonce použít 3D efekty.

 • Nástroj Trim funguje stejně jako nástroj Trim, který vidíte při úpravě jednotlivého videa. Z jednoho videa můžete vystřihnout a oříznout několik videí.
 • Černé pruhy můžete z videa odstranit pomocí nástroje Změnit velikost, který je nezbytný, pokud kombinujete více videí.
 • Nástroj Filtry poskytuje řadu filtrů – vše od sépie po Pixel.
 • Pomocí nástroje Text můžete také umístit různé styly a rozvržení animovaného textu.
 • Nástroj Pohyb vám umožňuje vybrat různé typy pohybu kamery pro video nebo fotografii.
 • Nástroj 3D efekty poskytuje knihovnu 3D efektů, které můžete použít na video.
 • Spíše než vlastními úpravami každé jednotlivé volby vám Motivy umožňují vybrat si různá témata. Tím vyberete filtry, hudbu a styly textu, které spolupracují – celkem s nahrávkami recenzí, které vám ukážou, jak budou vypadat.
 • Chcete-li použít hudbu k videu, klikněte na tlačítko Hudba na horní liště. Aplikace Fotografie obsahuje několik možností hudby, které můžete procházet. Můžete také zvolit Your Music a vložit vlastní hudební záznam.
 • Kromě toho je na panelu nástrojů možnost Poměr stran. Můžete jej použít k přepínání mezi různými orientacemi na šířku a obrázky pro vaše video.
 • Soubor videa můžete přenést do cloudu Microsoft pomocí tlačítka Přidat do cloudu. Poté jej budete moci nadále upravovat v aplikaci Fotky na jiném počítači, který podporujete s podobným účtem Microsoft.
 • Funkce Automatické video s hudbou vám také umožní vybrat si fotografie nebo videa. Aplikace Fotky je automaticky spojí do vlastního videa. Chcete-li vytvořit vlastní video, musíte vybrat alespoň jedno video nebo fotografii. Předpokládá se, že vytvoříte prezentaci přidáním obrázků nebo kombinací nápadů a vytvoříte video.

Často kladené otázky (FAQ)

Q1. Jak stříháte videa v aplikaci Windows Movies & TV?

Odpověď: Zde je návod, jak oříznout videa v aplikaci Windows Movies & TV:

1. Otevřete video v aplikaci Filmy a TV.

2. Poté klikněte na ikonu tužky (nebo Upravit) v pravém dolním rohu obrazovky.

3. Vyberte možnost Oříznout.

4. Pomocí levého a pravého posuvníku vyberte část videa, kterou chcete oříznout.

5. Poté klikněte na Uložit jako a vyberte umístění složky pro uložení oříznutého videa.

Q2. Má Windows 10 software pro úpravu videa?

Odpověď: Ano, Windows 10 obsahuje nativní aplikaci Video Editor, nástupce původního Movie Makeru. Nový Video Editor vám umožňuje přidávat hudbu, text, 3D efekty atd., abyste vytvořili své vlastní mistrovské dílo.

***

I když nemusí být nejpůsobivějším editorem videa v systému Windows, jsou překvapivě zručné, jsou součástí všech počítačů s Windows 10 a dokážou provádět mnoho základních editačních úkolů s atraktivním a jednoduchým rozhraním. Zkuste to příště, až budete potřebovat upravit video na počítači se systémem Windows. Doufáme, že byste se mohli naučit různé metody, jak oříznout video ve Windows 10. Pokud máte stále dotazy ohledně stříhání videí na počítači se systémem Windows, neváhejte nás kontaktovat v sekci komentářů.

  Jak opravit problémy se zvukem ve Windows 10
x