Youtube

Jak otestovat experimentální funkce umělé inteligence YouTube právě teď

YouTube naskakuje do rozjetého vlaku umělé inteligence (AI) a testuje některé nové experimentální funkce pro platformu. Zatímco většina uživatelů bude muset počkat na širší zavedení, předplatitelé služby YouTube Premium mohou experimentální přírůstky nahlédnout.

Jaké jsou funkce umělé inteligence YouTube?

YouTube testuje dvě nové funkce umělé inteligence, oznámené v a Příspěvek podpory Google dne 6. listopadu 2023. Funkce jsou konverzační nástroj AI a témata komentářů shrnutá AI.

Konverzační nástroj umělé inteligence YouTube

Konverzační nástroj AI na YouTuve je víceméně chatbot. Můžete mu pokládat otázky týkající se videa, které sledujete, a získat doporučení na podobný obsah.

  Opravte, že YouTube Music nepřehrává další skladbu

Pokud jste například v polovině výukového programu vaření, můžete se ho zeptat na teplotu trouby, aniž byste museli pozastavovat video. Nebo, pokud chcete doporučení souvisejícího obsahu, můžete o to také požádat.

Chatbot má také přístup k informacím z YouTube a webu, aby získal další kontext. Chatbota můžete kdykoli vyvolat klepnutím na tlačítko Zeptat se na stránce sledování videa.

Ačkoli v době psaní tohoto článku není k dispozici, tento nástroj bude poprvé spuštěn v USA pro uživatele Androidu, kteří jsou odběrateli YouTube Premium, aby mohli v příštích několika týdnech experimentovat.

Další experimentální nástroj umělé inteligence YouTube, sumarizace komentářů, je také docela zajímavý. Tento nástroj využívá AI ke skenování všech komentářů k videu a shrnutí klíčových témat, o kterých lidé mluví.

Nástroj pro shrnutí komentářů YouTube je v době psaní tohoto článku dostupný pouze v angličtině a testuje se na malém počtu videí. Takže to možná ještě neuvidíte na každém videu. Ale pokud budete vybráni jako tester, uvidíte souhrnná témata komentářů pod obvyklou sekcí komentářů.

  Přidejte tlačítko „Zkusím štěstí“ do vyhledávací lišty YouTube [Chrome]

Jak získat přístup k experimentálním funkcím umělé inteligence YouTube

Pokud chcete včasný přístup a sami si některé z těchto nových experimentů vyzkoušet, nejjednodušší je, pokud již jste členem YouTube Premium. YouTube často poskytuje uživatelům Premium včasný přístup k testování nových funkcí.

Jediné, co musíte udělat, je navštívit youtube.com/new. Pokud se zobrazí výzva k vyzkoušení nového experimentu, blahopřejeme, že jste se zapojili. Pokud však hned nic neuvidíte, vracejte se často; můžete mít štěstí.

Případně se můžete přihlásit k přístupu na svém zařízení Android nebo iOS klepnutím na kartu Vy a poté na ikonu nastavení (ozubené kolečko) na

aplikace YouTube. Klepněte na Vyzkoušet nové funkce a zapněte všechny dostupné experimentální funkce, které se vám otevřou.

  Jak získat přístup k verzi YouTube pro stolní počítače na iPhone

Na stejné stránce je také odkaz na přihlášení zpětné vazby, který můžete vyplnit a dát YouTube vědět, co si myslíte o jeho experimentálních funkcích a dalších produktech Google. Mohl by to být začátek některých skvělých nových nástrojů AI na YouTube.

Možnost vyzkoušet experimentální funkce může být jen jednou z věcí, které vám pomohou rozhodnout, zda se vám YouTube Premium vyplatí.

Vyzkoušejte nové funkce AI YouTube (pokud budete mít štěstí)

Zatím není známo, kdy budou nástroje YouTube pro konverzaci a sumarizaci umělé inteligence spuštěny pro všechny, ale jako člen Premium je můžete vyzkoušet, pokud získáte přístup. Podívejte se na stránku „Vyzkoušejte nové funkce“ a zjistěte, zda nepatříte mezi ty šťastné.

Kdo ví, jaké další úhledné funkce s umělou inteligencí YouTube v nadcházejících dnech zavede? Pro tuto chvíli se bavte s dodatky konverzace a shrnutí komentářů.

x