Jak zkontrolovat, kdo je připojen k vašemu Android Hotspotu

Najděte jednu osobu, která využívá mobilní data vašeho telefonu Android.

Klíčové věci

 • Sledování toho, kdo je připojen k vašemu hotspotu, je důležité, abyste zabránili neznámým zařízením spotřebovávat vaše cenná mobilní data bez vašeho vědomí.
 • Přejděte do části Mobile Hotspot v aplikaci Nastavení a zkontrolujte počet zařízení připojených k vašemu hotspotu na vašem zařízení Android.
 • Pokud najdete nějaké neznámé zařízení, změňte heslo svého hotspotu, aby se automaticky odpojilo a chránilo své soukromí.
  Android, iPhone a webové prohlížeče

Pokud se k vašim mobilním datům připojí neznámé zařízení, může spotřebovat všechna vaše cenná mobilní data dříve, než si to uvědomíte. Naštěstí většina smartphonů Android umožňuje sledovat, kdo je připojen k vašemu hotspotu, a odfiltrovat neznámá zařízení. Níže vám ukážeme, jak na to.

Jak zjistit, kdo tajně používá váš mobilní hotspot

Chcete-li zjistit, kolik zařízení je připojeno k vašemu mobilnímu hotspotu, postupujte na svém zařízení Android takto:

 • Otevřete aplikaci Nastavení a přejděte na Připojení > Mobilní hotspot a Tethering.
 • Za předpokladu, že je Mobile Hotspot již povolen, klepnutím (nebo dlouhým klepnutím) na něj otevřete nabídku nastavení hotspotu.
 • V části Připojená zařízení najdete seznam zařízení připojených k vašemu hotspotu.
 •   Widget jedním klepnutím pro přepínání čtyř přednastavených úrovní jasu [Android]

  Výše uvedené kroky vysvětlují, jak zkontrolovat počet zařízení připojených k vašemu hotspotu na telefonu Samsung. Rozhraní může vypadat jinak, pokud máte zařízení od jiného výrobce s jiným uživatelským rozhraním.

  Pokud nevíte, jak se dostat k nastavení hotspotu na vašem zařízení, klepněte na možnost Mobile Hotspot na panelu Rychlé nastavení a několik sekund podržte – dovede vás tam.

  Některé telefony Android nezobrazují zobrazovaný název zařízení připojených k vašemu hotspotu nebo se liší od uživatelského jména přiřazeného těmto zařízením. Proto budete muset dočasně zastavit sdílené internetové připojení pro všechna připojená zařízení, abyste odfiltrovali neznámá.

  Pokud najdete nějaké neznámé zařízení připojené k vašemu hotspotu, změňte heslo k hotspotu a bude automaticky odpojeno. Poté můžete svá zařízení znovu připojit k hotspotu pomocí nového hesla.

    Přizpůsobitelný kalendář, který sleduje váš pracovní týden [Android]

  Pokud pravidelně používáte funkci hotspotu svého telefonu pro přístup k internetu na veřejných místech, měli byste zabezpečit připojení k hotspotu, abyste zabránili vetřelcům narušit vaše soukromí.

  Zabraňte neznámým zařízením odčerpávat vaše mobilní data

  Neznámá zařízení připojená k vašemu hotspotu mohou vyčerpat vaše mobilní data a zpomalit rychlost internetu pro všechna další známá zařízení, která jsou k němu připojena. Sledujte tedy počet zařízení připojených k vašemu hotspotu a změňte heslo, abyste neznámá odstranili.