etechblog

Jak používat bezplatný generátor AI společnosti Google ImageFX

Klíčové věci

  • Přihlaste se pomocí Google a vyzkoušejte generátor umění ImageFX AI.
  • Vytvořte výzvu a použijte Expressive Chips pro variace obrázků.
  • Prozkoumejte různé nápady pomocí klíčových slov nebo zkopírováním stávajících výzev a poté si stáhněte svůj oblíbený výsledek.

S nízkou bariérou vstupu a designem, který nabízí spoustu nápadů, zabere experimentování s bezplatným generátorem Image FX AI od Googlu jen pár minut.

Krok 1: Přihlaste se pomocí účtu Google

Začněte tím, že zamíříte na Web AI Test Kitchen, kde najdete ImageFX. Chcete-li nástroj používat zdarma, budete se muset přihlásit pomocí svého účtu Google, takže pokračujte a klikněte na tlačítko Přihlásit se pomocí Google.

Jakmile se přihlásíte, uvidíte krátké upozornění o ImageFX, které poukazuje na jeho experimentální povahu a připomene vám, abyste si dávali pozor na to, jak jej používáte. Po přečtení informací klikněte na Rozumím, poté se dostanete ke generátoru obrázků ImageFX AI.

  Který rámec byste měli použít?

V době psaní je ImageFX k dispozici pouze ve vybraných regionech včetně USA, Keni, Nového Zélandu a Austrálie.

Krok 2: Vytvořte výzvu

Vlevo je velké textové pole, kde můžete generátoru umělé inteligence sdělit, jaký obrázek má vytvořit, jinak se nazývá výzva.

Chcete-li vytvořit výzvu, věnujte chvíli tomu, abyste si něco představili – může to být fotografie, malba nebo ilustrace – a co si představujete uvnitř. Držte tento obrázek ve své mysli, zatímco budete psát jeho popis do textového pole.

Máte možnost jít s něčím klasickým, řekněme „Olejomalba chaty u jezera“. Nebo si můžete vymyslet něco trochu absurdnějšího. Zkuste například „Člověk vyrobený z pizzy v barvách cukroví“.

Až budete připraveni, klikněte na tlačítko Generovat a sledujte, jak se vaše obrázky zobrazují vpravo.

Počet obrázků, které můžete každý den vytvořit, je omezen. Bohužel toto číslo není zveřejněno, takže dokud to neuděláte, nebudete vědět, že jste dosáhli své kvóty.

Krok 3: Vytvářejte variace pomocí výrazných čipů

Po každé generaci si všimnete, že některá slova jsou zvýrazněna. Kliknutím na ně zobrazíte další potenciální slova, která můžete použít místo nich. Google tyto možnosti pojmenoval „Expresivní čipy“.

  Nejlepší notebooky pro programování a kódování

Klikněte na expresivní žetony a změňte jakékoli slovo, které uznáte za vhodné, poté znovu stiskněte tlačítko Generovat. Pomocí této funkce můžete vytvořit více variací na svůj původní nápad.

Krok 4: Prozkoumejte různé nápady

Modely umělé inteligence používané k napájení těchto generátorů umělé inteligence jsou trénovány na skutečných obrázcích a skutečném umění spolu s žargónem používaným k jejich popisu. Znalost správného jazyka může pomoci k lepším výsledkům.

Podívejte se pod oblast textového pole a najděte sbírku slov. Můžete vidět slova jako filmový snímek, akvarel, vysoký kontrast, ruční práce, abstraktní, barokní, filmový, ilustrace atd. Můžete je použít, buď kliknutím na slova do textového pole, nebo jejich ručním zadáním.

Tento seznam slovní zásoby se týká stylů obrázků, nápadů, formátů, technik a tak dále. Takže i když nevíte nic o umění, můžete se naučit, jak generovat obrázek v určitém stylu, použitím těchto klíčových slov na výzvu.

Dalším způsobem, jak prozkoumat různé nápady, je procházet existujícími výzvami AI art, což vám pomůže vytvořit spojení mezi výzvou a vygenerovaným obrázkem. Můžete je zkopírovat celé nebo částečně, jakmile se seznámíte s tím, jak fungují generátory umění AI.

  Kde je umístěn snímač složení paliva?

Krok 5: Stáhněte si své umění

Když narazíte na obrázek, který se vám opravdu líbí, nezapomeňte si uložit jeho kopii stažením.

Klikněte na obrázek ze sady náhledů a poté klikněte na tlačítko stáhnout pod ním. Ikona vypadá jako šipka směřující dolů.

Bohužel nemáte tolik možností, jak ovládat kvalitu stahování, jako když používáte Midjourney k vytváření AI art. Podobně, pokud chcete rozšířit svůj obrázek v různých směrech, můžete se rozhodnout pro použití outpaintingu v DALL-E.

Výhodou ImageFX je samozřejmě to, že je zdarma.

Od vytvoření prvního obrázku k vytvoření 100. je to rychlé, protože je to snadné a návykové. Chcete-li vyzkoušet jiný nápad, stačí smazat starou výzvu a začít psát nový popis.

Testování ImageFX je asi tak snadné, jak jen to jde, takže jej využijte, dokud můžete, abyste prozkoumali přírůstek společnosti Google do seznamu generátorů obrázků AI, které jsou v současné době k dispozici.

x