Jak používat Instant Hotspot na vašem iPhonu, iPadu nebo Macu

Pokud máte iPhone nebo iPad s mobilním připojením, můžete jeho připojení k internetu sdílet s jakýmkoli jiným zařízením Apple, aniž byste museli přeskakovat. Je to málo známá funkce a chystáme se vám to vyhodit z hlavy.

Každý již ví vše o Personal Hotspotu, funkci, která umožňuje zařízení sdílet internetové připojení iPhonu nebo mobilního iPadu s jakýmkoli zařízením – stejně jako tethering za starých časů. I když je to docela pohodlné, není to tak dobré jako funkce, o které dnes mluvíme: Instant Hotspot. Díky Instant Hotspot se můžete připojit k vašemu iPhonu nebo mobilnímu iPadu, jako by to bylo jakékoli jiné Wi-Fi připojení, a nemusíte k tomu ani zapínat Osobní hotspot.

Co potřebuješ

Pro používání Instant Hotspot jsou splněny některé předpoklady:

  Jak přidat do záložek konkrétní umístění v souboru Dokumentů Google

Váš iPhone nebo mobilní iPad musí být aktivován a připojen k mobilnímu tarifu, který podporuje tethering. Většina ano, ale pokud máte problémy, může to být viník. Možná budete muset platit za tuto službu jako samostatnou službu, v závislosti na vašem operátorovi a plánu.
Každé zúčastněné zařízení musí mít povoleno Bluetooth a Wi-Fi.
Všechna zařízení musí být přihlášena do iCloud pomocí stejného Apple ID.

Za předpokladu, že je vše tak, jak má být, můžete jít. Z vaší strany není vyžadována žádná konfigurace a na rozdíl od všeobecného přesvědčení nemusíte mít na svém iPhonu nebo mobilním iPadu aktivní ani Osobní hotspot, aby to fungovalo. Obě zařízení pouze musí splňovat požadavky, které jsme nastínili výše, a být dostatečně blízko u sebe, aby mohla komunikovat.

  Jak používat aplikace vedle sebe (rozdělené zobrazení) na iPadu

Povolte iPadu sdílet internetové připojení iPhonu nebo mobilního iPadu

Než začneme, ujistěte se, že jsou na obou zařízeních povoleny Bluetooth a Wi-Fi – to je část, která většinu lidí zakopne, takže stojí za to zkontrolovat, než budete pokračovat.

Až budete hotovi, otevřete aplikaci Nastavení a klepněte na možnost „W-Fi“. Dále klepněte na název zařízení, ke kterému se chcete připojit. V případě našeho snímku obrazovky se připojujeme k „Oliverovu iPhonu“.

Jakmile klepnete na iPhone nebo iPad, naváže se připojení a váš iPad bude mít bezdrátový, okamžitý přístup k internetu.

Povolte Macu sdílet internetové připojení iPhonu nebo mobilního iPadu

Opět platí, že Personal Hotspot není nutné aktivovat, když připojujete Mac k iPhonu nebo mobilnímu iPadu. Chcete-li navázat připojení, klikněte na ikonu Wi-Fi v řádku nabídek a poté klikněte na název zařízení, jehož připojení k internetu chcete sdílet. Na našem snímku obrazovky používáme „Oliverův iPhone“.

  Jak přehrávat soubory v abecedním nebo číselném pořadí ve VLC Player

Jakmile klepnete na iPhone nebo iPad, naváže se připojení a váš iPad bude připraven.