Jak přidat čísla řádků v Dokumentech Google

Pokud v Dokumentech Google pracujete na dlouhých dokumentech, možná budete muset přidat čísla řádků, abyste si usnadnili odkazování a spolupráci.

Naštěstí má Dokumenty Google vestavěnou funkci, která do dokumentů automaticky přidává čísla řádků. Když je tato funkce povolena, automaticky vypočítá a zobrazí čísla vedle každého řádku v dokumentu.

Čísla řádků si také můžete přizpůsobit podle svých potřeb. Postupujte podle níže uvedených kroků a zjistěte, jak přidat čísla řádků do Dokumentů Google.

Jak přidat čísla řádků v Dokumentech Google

Přidání čísel řádků do Dokumentů Google vám usnadní odkazování na konkrétní řádky v dlouhých dokumentech, zejména při spolupráci s ostatními. K nástroji pro čísla řádků mají přístup jak osobní účty Google, tak účty Workspace.

  Najděte si náhodný film nebo televizní pořad ke shlédnutí na Netflix, Hulu, HBO Go nebo Amazon Prime

Čísla řádků se v Dokumentech Google nastavují docela snadno. Čísla řádků se však nebudou zobrazovat ve formátu Dokumentů Google bez stránek. Před zobrazením čísel řádků v Dokumentech Google musí být váš dokument nastaven na výchozí formát zobrazení stránek. Zde je návod, jak to můžete znovu zkontrolovat:

 • Otevřete Dokumenty Google a přejděte do nabídky Soubor.
 • Z rozbalovací nabídky vyberte Nastavení stránky.
 • V novém vyskakovacím okně vyberte kartu Stránky.
 • Klepněte na tlačítko OK.
 • Jakmile to budete mít z cesty, můžete do dokumentu přidat čísla řádků. Možnosti procesu a přizpůsobení jsou podobné přidávání čísel řádků v aplikaci Microsoft Word.

 • Přejděte do nabídky Nástroje.
 • Z rozbalovací nabídky vyberte Čísla řádků.
 • Zaškrtněte políčko vedle položky Zobrazit čísla řádků na postranním panelu čísel řádků.
 •   Základní průvodce pro začátečníky

  >To povolí čísla řádků pro váš dokument. Ve výchozím nastavení se čísla řádků zobrazují v přírůstkovém pořadí v celém dokumentu. Toto nastavení však můžete změnit, pokud nevyhovuje vašim potřebám.

  Čísla řádků pro každou stránku nebo oddíl můžete znovu spustit pomocí možností v části Režim číslování řádků.

  Pomocí voleb v části Použít na můžete vybrat, které části dokumentu se mají číslovat. Při tisku dokumentu se navíc zobrazí čísla řádků.

  Výhody používání čísel řádků v Dokumentech Google

  Čísla řádků v dokumentu Dokumenty Google můžete využít v mnoha situacích. Abych zmínil několik:

  • Čísla řádků mohou být velmi užitečnou funkcí, pokud potřebujete zvýraznit nebo odkazovat na určitý řádek nebo oddíl v akademickém dokumentu.
  • Při práci na dlouhých nebo složitých profesionálních dokumentech mohou čísla řádků zvýšit čitelnost dokumentu a navigaci tím, že poskytují jasný odkaz na konkrétní pozice obsahu.
  • Čísla řádků jsou zásadní pro zlepšení spolupráce se vzdálenými přispěvateli v Dokumentech Google, protože nabízejí konzistentní metodu odkazování na konkrétní části obsahu.
  • Čísla řádků pomáhají upravovat a korigovat dokumenty tím, že umožňují určit oblasti vyžadující pozornost.
  • Právníci často používají čísla řádků k určení konkrétních částí dokumentu, což z něj činí cenný nástroj v právní oblasti.
    16 platforem pro výuku angličtiny pro děti k přechodu od ABC k plynulosti

  Čísla řádků zlepšují navigaci v Dokumentech Google

  Přidání čísel řádků do Dokumentů Google může být užitečnou funkcí pro akademiky i profesionály. Díky této funkci již nemusíte instalovat rozšíření třetích stran, abyste do dokumentů zahrnuli čísla řádků.

  Tato funkce je užitečná zejména pro delší dokumenty a můžete ji snadno upravit tak, aby vyhovovala vašim konkrétním potřebám, aby byl dokument přístupnější a uživatelsky přívětivější.