Jak přidat témata na vaše role na Instagramu

Je důležité zajistit, aby se vaše instagramové cívky dostaly ke správným lidem. Toho lze dosáhnout několika způsoby – jedním z nich je funkce Témata na Instagramu.

Nejste úplně obeznámeni s tématy Instagramu? Zde je návod, jak se liší od hashtagů a jak je přidat na vaše kotouče.

Co jsou témata Instagramu?

Když přidáte témata do svých Reels, Instagram je podle toho klasifikuje, aby je ukázal lidem, kteří by o ně mohli mít zájem.

Už vás slyšíme, jak se ptáte: „Nedělají to hashtagy?“.

Témata se od hashtagů liší několika způsoby:

 • Na Instagramu nemůžete vyhledávat témata jako pomocí hashtagů. Nikde v aplikaci nenajdete seznam témat, kromě případů, kdy si je přidáte na své kotouče.
 • Stejně tak nemůžete procházet obsah zveřejněný pod tématy jako pomocí hashtagů. V aplikaci například nenajdete kartu Témata. Instagram rozhoduje o tom, co vám Reels zobrazí, na základě vašich zájmů a témat přidaných do Reels bez vašeho vědomí.
 • Témata jsou omezena na kotouče, zatímco hashtagy lze přidávat k široké škále obsahu.
 • Můžete přidat pouze omezený počet témat, přičemž k příspěvku můžete přidat až 30 hashtagů.
  Nahrávejte screencasty a ukládejte je jako vysoce kvalitní GIFy

Přitažlivost spočívá v tom, že si s větší pravděpodobností užijete kotouče, které se vám zobrazují na základě témat, do kterých byly zařazeny. Pomocí hashtagů mohou uživatelé přidávat módní slova a nerelevantní fráze a snažit se, aby jejich obsah vidělo více lidí. Může se tedy stát, že kvůli přeplňování klíčovými slovy uvidíte obsah, který vás ve skutečnosti nezajímá.

Témata nabízejí cílenější přístup k oslovení správného publika.

Jak přidat témata na vaše role na Instagramu

Stránka For You TikTok zobrazuje obsah, který by se vám mohl líbit na základě toho, co se vám již líbí. Je to podobné, jako fungují témata, takže chcete přidat témata, která vás přivedou na zdroje správných lidí.

  Nejvyšší obrana: Co je počítač se vzduchovou mezerou?

Chcete-li přidat témata a zvýšit své šance na vytvoření virálních instagramových kotoučů, postupujte podle následujících kroků:

 • Otevřete aplikaci Instagram na svém mobilním telefonu a klepněte na tlačítko Nahrát (ikona +).
 • Vyberte možnost Reel.
 • Vyberte obsah, který chcete nahrát, a začněte jej upravovat jako obvykle.
 • Když se dostanete na poslední stránku před publikováním, klepněte na Přidat témata a vyberte maximálně tři. Můžete si vybrat témata z různých kategorií.
 • Až budete hotovi, klepněte na Hotovo a stisknutím tlačítka Sdílet publikujte svou cívku.
 • Vámi vybraná témata nebudou na vaší cívce vidět. Neexistuje také žádný přímý způsob, jak zkontrolovat účinnost témat, která jste přidali, ale to neznamená, že to nemůžete zkusit.

    13 nejlepších nástrojů pro obnovu dat iPhone a iPad - [Data Recovery]

  Pohrajte si s různými tématy, abyste viděli, jak jsou účinná. Začněte tím, že ve svých rolích použijete stejná témata (ujistěte se, že jsou ve stejném nebo souvisejícím výklenku). Chvíli to dělejte, abyste mohli sledovat jejich výkon, pak vyzkoušejte jinou sadu témat a porovnejte výsledky. Všímejte si všech změn v návštěvách profilu, zapojení a sledování. To by vám mělo pomoci odhadnout, která témata a kombinace témat dávají nejlepší výsledky.

  Pokud vaše instagramové kotouče nedostávají zhlédnutí, začlenění témat vám může pomoci vrátit se na správnou cestu.

  Pomozte svým kotoučům objevit se na Instagramu

  Pravděpodobně děláte to nejlepší, co můžete, abyste svůj instagramový účet rozšířili. Možná zveřejňujete příspěvky konzistentně, vytváříte vysoce kvalitní obsah a vše mezi tím.

  Pokud máte rádi Reels, zvažte přidání témat, abyste zvýšili šanci, že je uvidí lidé, kteří by o ně mohli mít zájem. Pokud chcete vidět skutečné výsledky, ujistěte se, že přidaná témata berete záměrně.