etechblog

Jak prodloužit životnost baterie bezdrátového ovladače pro Xbox

Jako konzolový hráč pravděpodobně bojujete s nekonečným bojem o zachování životnosti baterie vašich bezdrátových herních ovladačů. Pokud ale používáte bezdrátový ovladač pro Xbox, můžete vyzkoušet tyto rychlé tipy, jak prodloužit výdrž baterie ovladače.

1. Vypněte vibrace ovladače pro bezdrátový ovladač Xbox

Jedním z hlavních snižovačů výdrže baterie bezdrátového ovladače Xbox je jeho dunění a vibrace. Vibrace sice mohou zlepšit váš herní zážitek, ale zabírají spoustu energie. Naštěstí můžete prostřednictvím konzole Xbox One nebo Xbox Series X|S vypnout vibrace a ušetřit energii.

Pomocí aplikace Příslušenství pro Xbox na konzoli Xbox je snadné vypnout vibrace bezdrátového ovladače Xbox, ale kroky lze shrnout takto:

  • Vstupte do sekce Moje hry a aplikace na vašem Xboxu.
  • Zvýrazněte Aplikace a vyberte Příslušenství pro Xbox.

  • Najděte svůj bezdrátový ovladač pro Xbox a vyberte možnost Konfigurovat.

  • Vyberte Upravit.
  • Ujistěte se, že není vybrána možnost Zapnout vibrace.

A protože funkce Zapnout vibrace již není zaškrtnuta jako používaná možnost pro váš ovladač Xbox, neměli byste nikdy zaznamenat vibrace ovladače z tohoto konkrétního ovladače, pokud toto nastavení znovu nepovolíte.

  Jak přidat a spravovat video profily Amazon Prime

Pokud však chcete deaktivovat vibrace, abyste šetřili energii pro konkrétní hry, nejlépe využijete nastavení ve hře pro danou hru, abyste zjistili, zda lze vibrace vypnout. Tímto způsobem si můžete přizpůsobit herní zážitek v jednotlivých titulech Xbox podle svých preferencí a zároveň šetřit baterii ovladače.

2. Využijte příslušenství k bezdrátovému ovladači Xbox

Kromě změny nastavení bezdrátového ovladače Xbox můžete také využít některé z oficiálních doplňků Xbox, které se prodává, a zlepšit tak výdrž baterie vašich ovladačů.

Jedním z těchto doplňků je oficiální balení dobíjecí baterie a kabelu USB pro Xbox. Toto příslušenství vám poskytne přibližně 30 hodin provozu, než bude potřeba dobít. Ale pokud se přizpůsobíte pravidelnému nabíjení ovladače, můžete pomoci zaručit životnost baterie ovladače.

Kredit obrázku: Xbox

Případně Xbox poskytuje oficiální univerzální nabíjecí stojánek pro Xbox Pro, který vám umožní ukotvit jakýkoli bezdrátový ovladač Xbox, s výjimkou ovladačů Xbox Elite Series 2, a dobít je. Pokud hledáte způsob, jak nabíjet ovladač, když se nepoužívá, Pro Charging Stand je odpovědí na vaše problémy.

Kredit obrázku: Microsoft

Pokud některé z těchto doplňků zní, že by mohlo zlepšit výdrž baterie vašeho ovladače, můžete najít oficiální sadu dobíjecí baterie a kabelu USB pro Xbox prostřednictvím oficiální stránky Xboxnebo si můžete zakoupit oficiální univerzální nabíjecí stojan pro Xbox Pro prostřednictvím obchod Microsoft.

  Nahrajte video z aktuální karty v Chrome pomocí Screencastify

3. Ujistěte se, že jste správně vypnuli bezdrátový ovladač Xbox

Pokud pro vás utrácení peněz za další příslušenství pro Xbox není ideální, existuje také spousta bezplatných a jednoduchých způsobů, jak spravovat, jak váš bezdrátový ovladač Xbox vybíjí baterii.

Nejjednodušší způsob, jak zajistit, aby váš bezdrátový ovladač Xbox zbytečně nevybíjel výdrž baterie, je úplné vypnutí ovladače Xbox, když se nepoužívá. Pokud vypnete Xbox, ale ne ovladač, ovladač zůstane aktivní.

Aby váš ovladač Xbox neplýtval energií, když vypnete konzoli Xbox, měli byste také zajistit úplné vypnutí bezdrátového ovladače Xbox. Můžete to udělat stejným způsobem jako na konzoli: podržte tlačítko Xbox na několik sekund a vyberte možnost Vypnout ovladač.

A díky tomu můžete zaručit, že váš ovladač nebude plýtvat žádnou zbývající výdrží baterie. I když se to může zdát jako malá metoda, v kombinaci s metodami, jako je úprava jasu tlačítka Xbox na ovladači nebo deaktivace vibrací, můžete vidět podstatný rozdíl ve výdrži baterie.

4. Použijte kabelové připojení pro bezdrátový ovladač Xbox

Bohužel neexistuje žádný zaručený způsob, jak nikdy nedojde výdrž baterie vašeho ovladače Xbox, pokud se spoléháte na baterie. Pokud však svůj ovladač připojíte ke konzoli pomocí USB kabelu, nikdy se nebudete muset obávat vybití baterie.

  Všechny kódy Counter Blox Redeem: Uplatněte nyní

I když se jedná o velmi jednoduchou metodu, stále existují varianty, ve kterých USB kabely bezdrátové ovladače Xbox podporují. Pokud tedy chcete skoncovat s výdrží baterie úplně a využít kabelové připojení, ujistěte se, že jste kabel k ovladači sladili těmito způsoby:

  • K libovolnému bezdrátovému ovladači Xbox, který je vybaven tlačítkem Share ve středu ovladače, připojte ovladač pomocí kabelu USB-C.

  • U jakéhokoli ovladače Xbox One nebo bezdrátového ovladače pro Xbox, který nemá tlačítko Sdílet, připojte ovladač pomocí kabelu Micro-USB.

A s bezdrátovým ovladačem pro Xbox připojeným pomocí podporovaného kabelu USB můžete hrát, jak dlouho budete chtít, aniž byste se museli bát, že se vám vybije baterie. Jedinou skutečnou nevýhodou je omezení délky vašeho USB kabelu.

Zaručte životnost baterie bezdrátového ovladače Xbox pro hraní bez stresu

Zatímco závod o dokončení herní seance, než se vám vybijí baterie, může být velmi otravný, zvláště když Xbox stále spoléhá na jednorázové baterie, existuje přinejmenším mnoho způsobů, jak pomoci prodloužit a zaručit výdrž baterie bezdrátového ovladače Xbox.

A s bezdrátovým ovladačem pro Xbox připraveným k použití se můžete zbavit zbytečného stresu spojeného s výměnou baterií na cestách a dosáhnout hladkého a efektivního herního zážitku.

x