Twitter

Jak psát delší příspěvky na X (Twitter)

Na konci roku 2017 X (dříve Twitter) zdvojnásobil počet povolených znaků v příspěvcích ze 140 na 280. Některým uživatelům však 280 znaků stále nestačí. Takže, pokud máte něco důležitého říct, musíte vědět, jak psát delší příspěvky na X. Zde je několik jednoduchých způsobů, jak to udělat.

1. Upgradujte na X Premium

Mezi další výhody upgradu na X Premium patří předplatné, které umožňuje uživatelům z USA psát delší příspěvky. Přihlášením k odběru placené verze se limit počtu znaků pro vaše příspěvky zvyšuje z 280 na 25 000. To platí i pro odpovědi a příspěvky s citacemi, takže se nebudete muset obávat překročení limitu 280 znaků nebo nutnosti zakládat vlákna.

Nebudete však moci plánovat delší příspěvky ani je ukládat jako koncepty. I když budete muset platit za předplatné X Premium, jeho použití je možná nejjednodušší způsob, jak mít delší příspěvky, protože nebudete muset přeskakovat tam a zpět mezi X a weby třetích stran.

  Jak číst vlákna Twitteru ve formě dlouhých příspěvků

2. Udělejte snímek obrazovky

Toto je jednoduché, ale účinné řešení pro zveřejňování delších příspěvků na X. Používání snímků obrazovky k psaní delších zpráv je rostoucí trend. Pravděpodobně jste viděli lidi, kteří používají „cheat“ ve vaší vlastní časové ose.

Princip je jednoduchý. Použijte kteroukoli z nejlepších aplikací na psaní poznámek pro Android nebo iOS a napište, co chcete říct. Jen se ujistěte, že se vše vejde na jednu obrazovku. Dále udělejte snímek obrazovky toho, co jste řekli, a spusťte aplikaci X. Klepněte na ikonu nového příspěvku a připojte snímek obrazovky ke svému příspěvku. Nemusíte ani psát žádný text, i když přidání alternativního textu pomáhá s přístupností. Až budete připraveni, stiskněte Odeslat.

Tato metoda vám však nedovolí upravovat vaše příspěvky na X.

3. Vytvořte vlákno

Nedlouho po zvýšení na 280 znaků X spustilo možnost vláknit příspěvky. Tato funkce vám umožňuje vytvořit řadu propojených příspěvků, které je při prohlížení prostřednictvím aplikace zobrazí ve formátu souvislého posouvání. Je to způsob, jak zveřejňovat delší myšlenky a nápady, aniž byste se spoléhali na externí aplikace a nástroje.

Chcete-li vytvořit vlákno v aplikaci, začněte psát příspěvek obvyklým způsobem. Až budete připraveni napsat druhý příspěvek, klikněte na tlačítko +.

  Jak uložit záložky Twitter ve Firefoxu

Kliknutím na tlačítko Odeslat vše můžete odeslat celé vlákno najednou. Další příspěvky můžete do vlákna přidat také později tak, že příspěvek vyberete a pod ním kliknete na možnost Přidat další příspěvek. Chcete-li pokračovat ve starších vláknech, klikněte na ikonu Více (tři vodorovné tečky).

4. Použijte ControlC

ControlC je skvělý způsob, jak sdílet jakýkoli rozšířený obsah s mnoha lidmi online; není to X-specifické. To znamená, že je to fantastický nástroj, který lze použít pro delší příspěvky na X.

ControlC nabízí formátování textu, což znamená, že můžete upravovat velikost písma, styl textu, barvu textu a další.

Jako takový je to skvělý způsob, jak rychle sdílet delší obsah, který přesahuje několik jednoduchých vět. Například se možná chcete podělit o nějaké technické pokyny nebo podrobné pokyny a potřebujete zvýraznit určité části textu.

Chcete-li aplikaci používat, napište a naformátujte text do pole na obrazovce. Až budete připraveni, klikněte na Odeslat a získáte odkaz, který můžete sdílet s ostatními lidmi. Odkaz na X bohužel nemůžete odeslat přímo z webové aplikace.

5. Použijte Tweet Compressor

Všichni jsme psali příspěvky, které jsou o pár znaků příliš dlouhé, a skončili jsme tak, že jsme text znovu a znovu skenovali, abychom mohli ušetřit.

  Odesílejte svůj kanál YouTube, Twitter a Reddit do Chromecastu [Android]

Spíše než dělat těžkou práci sami, měli byste svůj příspěvek vložit do Tweet stránky kompresoru.

Využívá unicode k nahrazení specifických dvoupísmenných kombinací jedinými znaky. Stlačitelné kombinace jsou:

 • cc
 • slečna
 • ns
 • ps
 • v
 • ls
 • fi
 • fl
 • ffl
 • ffi
 • iv
 • ix
 • vi
 • oj
 • ii
 • xi
 • nj
 • tečka následovaná mezerou
 • čárka následovaná mezerou

Pro ty, kteří nevědí, Unicode je IT standard, který umožňuje konzistentní kódování všech světových systémů psaní. Celkem má téměř 150 000 znaků. Tweet Compressor používá jednoznakové náhrady unicode, jako jsou římské číslice a vědecké zkratky.

Zjistěte více o používání X a vybudujte si reputaci

Díky těmto jednoduchým způsobům můžete bez problémů zveřejňovat dlouhý obsah. I když je přihlášení k odběru X Premium možná nejjednodušší možností, můžete použít jiné metody, pokud nechcete platit za psaní delších příspěvků. Naučit se psát delší příspěvky je jen jedna malá část toho, jak se stát X power uživatelem. Existuje ale spousta dalších tipů pro začátečníky, které vám pomohou vytěžit z aplikace pro sociální sítě více a vybudovat si reputaci.

x