Jak udělat Android rychlejší a plynulejší (10 tipů) – 2023

Telefony s Androidem konkurují počítačům z hlediska hardwaru a softwaru. Mezi jejich funkce patří podpora velké paměti, kvalita fotoaparátu, videohovory, úprava fotografií, rychlý internet, plná dotyková podpora, aplikace a hry atd.

Nové telefony Android jsou pohotové a rychlé, ale to se časem mění a uživatelé si nakonec všimnou, že se jejich zařízení zpomalují. Protože zařízení Android zpracovávají velké množství služeb, naše zařízení Android se časem a používáním zpomaluje.

Existuje mnoho důvodů, proč se zařízení Android zpomalují, včetně malé paměti RAM, multitaskingu, mezipaměti, problémů s kompatibilitou aplikací, virů a chyb, problémů s hardwarem atd.

Z výše uvedených důvodů se naše zařízení Android zpomaluje a snižuje se jeho výkon. Pokud se tedy také potýkáte s nízkou rychlostí a výkonem, máme pro vás řešení.

Zde, v tomto článku, máme ty nejlepší tipy a triky, jak zrychlit Android a obnovit výkon vašeho zařízení a zajistit, aby fungovalo jako po vybalení.

Tipy pro rychlejší a plynulejší Android.

Postupujte podle níže uvedených tipů, abyste zrychlili svůj telefon Android a aby fungoval jako nový:

1. Nainstalujte pouze požadované aplikace.

Obchod Google Play je plný aplikací a her pro Android. Většina z těchto aplikací je velmi funkční a hry jsou skvělé. Uživatelé jsou tedy v pokušení nainstalovat si mnoho z těchto aplikací, aby do svých telefonů přidali další a další funkce. Má to však velkou nevýhodu.

  Jak provést Zoom Video Test na Windows a Android

Instalace velkého množství aplikací zpomaluje zařízení. Je to proto, že všechny tyto aplikace mají služby na pozadí, které nepřetržitě běží a mají tendenci zpomalovat zařízení. Proto je vhodné instalovat pouze aplikace, které používáte nejčastěji a které musíte mít.

2. Vypněte animaci obrazovky a dynamické tapety.

Dalším způsobem, jak zrychlit Android a zvýšit výkon zařízení, je zakázat animace na obrazovce a dynamické tapety. Animace a dynamické tapety zpomalují rychlost posunu nabídky a dotykových efektů.

Pokud chcete nainstalovat vlastní spouštěče, měli byste je nainstalovat podle kompatibility vašeho zařízení, což by nemělo ovlivnit rychlost zpracování. Chcete-li zakázat animace, přejděte na svém zařízení do části „Nastavení >> Displej“ nebo „Možnosti pro vývojáře“.

3. Nikdy neinstalujte aplikace pro správu paměti RAM.

Obchod Play je plný aplikací pro správu paměti RAM a čističů odpadu. Většina uživatelů si tyto aplikace instaluje do svých telefonů v naději, že zaznamenají zvýšení výkonu svého zařízení. Tyto aplikace jsou však noční můrou a ještě více zpomalují telefon.

Spouštějí služby na pozadí, jako je zámek aplikací a zkratky pro čištění na obrazovce, které spotřebovávají hodně paměti RAM a výpočetního výkonu. Proto doporučujeme ručně vymazat paměť RAM namísto používání takových škodlivých aplikací a zrychlení rychlosti Androidu.

4. Vymažte mezipaměť aplikací.

Zařízení Android se také zpomalí, když data aplikací zaplní mezipaměť telefonu. Mezipaměť obsahuje soubory a obrázky, které aplikace Apps vyžadují při spuštění. Mezipaměť zvýší rychlost vašeho zařízení snížením počtu přístupů k paměti ROM.

  Jak identifikovat a řešit problém s pomalým nabíjením telefonu Android

Někdy je naše mezipaměť telefonu zaplněna aplikacemi, které se nepoužívají. Musíme tedy vymazat mezipaměť, abychom obnovili rychlost našeho telefonu. Mezipaměť můžeme vymazat nastavením >> úložiště >> data v mezipaměti.

Zkontrolujte také: – Jak zvýšit životnost baterie Android

5. Uvolněte nějaké místo.

Většinu času se telefony s Androidem zpomalují kvůli plnému nebo téměř plnému úložnému prostoru. Vždy byste měli mít v úložišti dostatek místa, aby váš telefon mohl správně fungovat.

Zkontrolujte své úložiště v části „Nastavení >> Úložiště“. Smažte nepoužívané soubory nebo je zálohujte v cloudové službě, jako jsou Fotky Google nebo Dropbox.

6. Odeberte widgety.

Bez ohledu na to, jak dobře vypadají na vaší domovské obrazovce a obrazovce uzamčení, Widgety spotřebovávají mnoho systémových zdrojů a paměti RAM. Zpomalují tedy výkon systému.

Chcete-li tedy zrychlit své zařízení Android, používejte pouze widgety, které považujete za nejužitečnější, a zbavte se ostatních. To vám také pomůže ušetřit baterii.

7. Restartujte každé ráno.

Jedním z nejlepších tipů, jak dosáhnout nejlepšího výkonu zařízení Android, je začít den rychlým REBOOTEM. Ranní restartování telefonu obnoví každý proces a zabije ty nepotřebné.

To vám pomůže získat plynulý a rychlý výkon vašeho zařízení po celý den bez jakýchkoli zádrhelů. Všichni vývojáři Androidu to také doporučují a pomáhají zrychlit Android.

8. Aktualizujte software svého telefonu.

Výrobci chytrých telefonů se neustále snaží vylepšovat a zlepšovat váš Android. Neustále tedy opravují chyby a posílají aktualizace, které vyhlazují výkon vašeho zařízení a činí jej svižným a rychlým.

Jakmile se objeví aktualizace softwaru, měli byste svůj telefon aktualizovat. Tyto aktualizace také obsahují aktualizace Androidu a bezpečnostní záplaty vydané společností Google, které jsou velmi užitečné pro rychlost a zabezpečení našeho zařízení

  Jak používat Sdílení v okolí Google pro zařízení Android a Windows

9. Proveďte obnovení továrního nastavení.

Pokud pro vás všechny výše uvedené metody nefungují, můžete zkusit resetovat zařízení do továrního nastavení. Tím se ze zařízení smaže vše a bude jako po vybalení. Vše, co zpomalovalo vaše zařízení, bude tedy odstraněno a je to rychlé a Android zrychluje.

Poznámka: Tímto způsobem odstraníte všechna vaše data a aplikace. Před provedením resetu se proto ujistěte, že máte správnou zálohu všech svých dat.

Přečtěte si zde: – Nejlepší aplikace pro zálohování a obnovení pro Android

10. Odstranění Bloatware.

Google dělá akciový Android velmi lehký a rychlý. Výrobci jako Samsung, Mi atd. je ale načítají aplikacemi, které nelze odinstalovat. Váš telefon může mít například 2 prohlížeče – Chrome a prohlížeč vaší společnosti a dokonce 2 hudební přehrávače.

Díky tomu je software občas těžký a zpožděný. Proto můžete zakázat aplikace, které nepoužíváte, ale byly nainstalovány v telefonu po vybalení. Chcete-li zakázat nepotřebné aplikace, přejděte na „Nastavení > Aplikace > Všechny aplikace“, poté klepněte na aplikaci a klepněte na „Zakázat“.

11. Nainstalujte vlastní ROM.

Pokud máte starý mobil s Androidem a výrobce již nepodporuje aktualizace a jeho rychlost je pomalá, jedním z nejlepších řešení, jak zvýšit jeho rychlost a aktualizovat OS, je instalace vlastních ROM.

Pomocí vlastních ROM můžeme do našeho starého zařízení přidat nové funkce. Instalací vlastní ROM přijdete o záruku, takže je na vlastní riziko nebo po záruce. Můžete si vybrat z několika vlastních ROM dostupných pro Android.

Nutná kontrola: Populární vlastní ROM pro Android.

Závěrem lze říci, že toto jsou nejlepší způsoby, jak zrychlit a zrychlit Android a uživatelskou zkušenost zpět na úroveň nového zařízení. Pokud máte nějaké dotazy nebo dotazy týkající se tohoto článku, podělte se s námi o ně v komentářích níže. Doufáme, že vám tento jednoduchý průvodce pomůže co nejlépe využít váš telefon.