etechblog

Jak vám správná herní výbava může pomoci „být dobrý“

Klíčové věci

  • Dobré herní vybavení je nezbytné pro dosažení plného potenciálu hráče. Levné a nekvalitní vybavení může brzdit váš výkon a zpomalovat váš pokrok.
  • Správná herní myš je zásadní pro přesné zaměření a přesné vstupy. Různé typy her mohou vyžadovat různé typy myší, takže si vyberte takovou, která vyhovuje vašemu hernímu stylu.
  • Upgrade na herní monitor s vysokou obnovovací frekvencí může výrazně zlepšit váš herní zážitek. Dobrý monitor doplňuje dobrou herní myš pro optimální koordinaci rukou a očí.

To, co používáte k hraní her, vám může bránit v dosažení svého plného potenciálu. Jsme tu, abychom vám ukázali, jaké herní vybavení budete potřebovat, abyste se ve svých hrách zdokonalili.

Jak herní výbava ovlivňuje váš herní výkon

Kredit snímku: Jhet Borja

Dobré vybavení z vás nedělá dobrého hráče. Pokud jste však dobrý hráč se špatnou výbavou, váš hardware vás může zdržet.

Levné, nereagující a strašlivě kvalitní vybavení může vážně bránit vašemu výkonu a zpomalit váš pokrok směrem k tomu, abyste se stali tím nejlepším, čím můžete být. Možná by stálo za to utratit trochu více peněz za věci, které vydrží déle a pomohou vám naplno využít váš potenciál.

Herní myši: Lepší překlad vašich pohybů ve skutečném světě

Kredit snímku: Jhet Borja

  Který rámec byste měli použít?

Dobrá herní myš je nesmírně důležitá, protože je to vaše přímé spojení s vaší hrou. Chcete, aby vaše pohyby v reálném životě byly převedeny do hry co nejpřesněji, abyste zajistili, že váš cíl půjde tam, kam chcete.

Není to však jen o dobré herní myši. Jde o to pořídit si tu správnou herní myš. Správná herní myš pro hráče FPS se může lišit pro hráče MOBA nebo MMORPG. Věci, které musíte hledat u myši FPS, se budou vztahovat na většinu ostatních her, ale možná budete chtít další tlačítka kromě toho pro hry jako MMORPG pro snadnější přístup k mnoha vstupům.

Pokud nemáte dobrou myš, vážně brzdíte svůj výkon nepřesnými vstupy, což vám může způsobit, že zmeškáte klíčová kliknutí ve zlomku sekundy. Ať už jde o získání dovednosti v MOBA nebo narovnání headshotu v FPS, chcete, aby váš pohyb myši směřoval tam, kam chcete.

Herní monitory: Zlepšete výkon s více vizuálními informacemi

Kredit snímku: Jhet Borja

Pokud stále používáte 60Hz monitor, zatímco váš počítač chrlí více než 100 snímků za sekundu, přicházíte o spoustu informací, které vám počítač chce poskytnout. I když je dost drahé pořídit si 360Hz monitor, abyste viděli každý jednotlivý snímek, který váš počítač chrlí, pořízení alespoň 144Hz monitoru bude mít velký vliv na váš zážitek.

Doporučujeme však vyzkoušet některé z nejlepších 165Hz monitorů. 144Hz monitory se stávají minulostí a novou herní základnou je 165Hz.

Kromě obnovovací frekvence vašeho monitoru byste měli věnovat pozornost také době odezvy. Měli byste se zaměřit na monitor s dobou odezvy alespoň 5 ms nebo méně. Pokud je doba odezvy vašeho monitoru pomalá, přestože má vysokou obnovovací frekvenci, skončíte se spoustou duchů a rozmazaných obrázků, které zhorší vaši přesnost.

  Jak změnit tapetu a motiv na Chromebooku Google

Dobrý herní monitor jde ruku v ruce s dobrou herní myší díky koordinaci ruka-oko. Čím dříve něco uvidíte na svém monitoru, tím dříve může vaše ruka reagovat a zasáhnout ty správné cíle.

Dobrý herní ovladač: Přesné vstupy a dostupnost

I na PC se některé hry nejlépe hrají na ovladači nebo gamepadu. Z použití ovladače mohou těžit bojové hry, hry podobné dušem, závodní hry, hry portované na konzole a mnoho dalších. Někteří hráči Apex Legends dokonce preferují hraní na ovladači před myší a klávesnicí na PC.

Pokud jste hráčem na ovladači nebo gamepadu, už víte, že vaše vstupy procházejí tímto jedním zařízením. Díky tomu je dobrý ovladač neuvěřitelně důležitý a ten správný může záviset na vašem stylu hraní a hrách, které hrajete.

Dvě nejdůležitější věci, které byste měli mít na ovladači, jsou analogová páčka s hallovým efektem a další tlačítka zpět. U senzoru s hallovým efektem je méně pravděpodobné, že bude mít drift páky, což může vést ke zbytečným pohybům analogové páky, když potřebujete přesnost.

Drift hokejky může být nepříjemný u závodních her, jako je Forza Motorsport nebo Gran Turismo, kde drift hokejky znamená, že budete muset zvýšit mrtvou zónu a zmenšit použitelnou vstupní plochu. Díky dalším tlačítkům bude také váš prsten a prostředníček užitečnější místo použití něčeho jako drápový úchop, který může být pro vaše ruce namáhavý.

Dobrá sluchátka: Slyšte ty správné detaily

Kredit snímku: Jhet Borja

Pokud jde o sluchátka, nedoporučujeme žádná herní označení. Můžete si koupit sluchátka s úžasným zvukem a přitom mít stále dost peněz na nákup dobrého mikrofonu. Společnosti obvykle zvyšují ceny zbytečnými herními funkcemi, které pravděpodobně ani nevyužijete.

  Jak sdílet hudbu s někým jiným pomocí AirPods

Kredit snímku: Jhet Borja

Můžete získat mnohem lepší alternativy k herním sluchátkům, jako jsou in-ear monitory (IEM), otevřená sluchátka nebo jen dobrá uzavřená sluchátka. Otevřená záda a IEM jsou jedny z nejlepších herních možností, protože jsou lehké. Zejména otevřená záda lze nosit na dlouhé sezení a nezadržují teplo jako uzavřená sluchátka.

Nepotřebujete speciální „herní“ ladění zvuku na sluchátkách. Ve skutečnosti, pokud je zvukový podpis relativně plochý, získáte přesnější zvuk než herní sluchátka se zesílenými basy.

Herní klávesnice: Zlepšete odezvu

Kredit snímku: Jhet Borja

Pro většinu her jsou klávesnice často tou nejméně důležitou součástí vybavení. Zjistíte, že hráči si prostě koupí mechanickou klávesnici a zavolají ji na den. U klávesnic však došlo k velkým inovacím zaměřeným na hraní her, jako jsou super mělké ovládací body a analogové senzory s hallovým efektem.

Dobrá klávesnice je nezbytná pro hry, které vyžadují milisekundovou přesnost pro pohybové vstupy. Klávesnice s Hallovým efektem jsou naopak bestie sama o sobě. I když nemůžete využít výhod analogových vstupů pro každou hru, klávesnice jako Wooting 60HE vám mohou poskytnout pohyb ovladače a přitom stále přesně mířit myší.

Zvyšte své dovednosti tím, že budete mít správné herní vybavení

Pokud jste hráli dobře s herním vybavením, které není špičkové, představte si, o kolik lepší byste mohli být se správným vybavením. O vašem limitu dovedností rozhoduje několik faktorů, jako je vaše osobní kapacita, omezení hry a omezení vašeho vybavení.

Maximalizace vaší osobní kapacity by měla být vaším cílem, chcete-li být dobří. Získání správného herního vybavení vám poskytne prostor pro snadnější zlepšování.

x