Jak vytvořit, najít a sledovat kanál

Zajímá vás, o čem je nová funkce WhatsApp Channel? Pojďme to dekódovat.

WhatsApp se stal celosvětově známým a je dostupný na všech platformách, od KaiOS, MacOS, Windows až po Android a iOS. Od svého založení v roce 2009 to byla volba milionů.

Stalo se tak synonymem pro zasílání zpráv, že lidé nyní často řeknou: „Pošlem vám WhatsApp“, kdykoli chtějí poslat zprávu nebo soubor.

S odhadem 2,7 miliardy aktivních uživatelů je úspěch WhatsApp nepopiratelný. Velká část zásluh je na jejich trvale dobré obsluze a přidávání funkcí. Jejich nejnovější aktualizace obsahuje skvělou novou funkci nazvanou „WhatsApp Channel“, takže o tom budeme diskutovat v tomto příspěvku, abychom zjistili, o čem to všechno je.

Zajímavý? Tak se do toho rovnou ponořme!

Co jsou kanály WhatsApp?

Za předpokladu, že máte nejnovější verzi WhatsApp, všimli byste si chybějící karty „Stav“. Je to proto, že nyní je na kartě uvedeno „Aktualizace“ a obsahuje náš milovaný stav a nové kanály. Stav najdete na záložce Aktualizace; měla by to být první záložka shora.

Funkce kanálů na WhatsApp je vysílací služba, která uživatelům umožňuje sledovat kanál podle vlastního výběru, který může patřit k jakémukoli tématu nebo tvůrci obsahu, který je zajímá.

Je to soukromý způsob, jak může uživatel sledovat všechny aktualizace od lidí a témat, na kterých se zajímají, a správci těchto kanálů mohou svým sledujícím poskytovat aktualizace ve formě fotografií, zpráv, videí nebo anket.

  3 způsoby, jak dát Robux přátelům

Vývoj aplikací pro zasílání zpráv

Tato nedávná aktualizace provedená WhatsApp je dalším krokem v jejím vývoji. Odvětví aplikací pro zasílání zpráv zaznamenalo v posledních letech výrazný růst.

Všechny aplikace pro zasílání zpráv vykonávají stejný úkol: doručovat a přijímat zprávy. Takže na trhu, jako je tento, je nutné vyniknout a nabídnout svým uživatelům funkce, které si přejí a které legitimně využívají, a WhatsApp udělal krok s Channels.

Zde je to, co WhatsApp v průběhu let představil:

  • V roce 2013 byla představena funkce Voice Messaging
  • V roce 2015 přidána možnost volat uživatelům
  • V roce 2016 byla aplikace představena pro Windows a Mac

Kromě toho existují funkce, jako je schopnost upravovat a mazat zprávy, šifrování typu end-to-end, snadný přenos, zálohování a obnovení atd. To ukazuje, že WhatsApp se neustále vyvíjí a snaží se být Čadem světa zpráv.

Funkce a výhody kanálů WhatsApp

Zdroj: META

Existuje poměrně mnoho funkcí a výhod kanálů WhatsApp, ale zde je jen několik z nich:

#1. Všechny aktualizace na jednom místě

Díky funkci kanálů nemusíte přeskakovat mezi aplikacemi, abyste získali nejnovější aktualizace na jakékoli téma, o kterém chcete vědět.

Namísto přecházení z jedné aplikace do druhé můžete zůstat na WhatsApp, chatovat se svými kamarády a jediným přejetím prstem zkontrolovat, zda vaše oblíbené kanály neodeslaly nějaké nové zprávy, nenahrály nějaké fotky nebo videa nebo mají aktivní ankety. Elegantní! Miluju pohodlí😍.

#2. Uchovávání historie

WhatsApp se rozhodl u své funkce Kanály řídit stejnou filozofií jako se svým systémem zasílání zpráv. Namísto toho, aby data, jako je historie vašeho kanálu, byla navždy k dispozici, budou ze serveru WhatsApp smazána do 30 dnů. Slíbili, že s budoucími aktualizacemi zkrátí dobu uchovávání dat.

Vzhledem k tomu, že stále více lidí si je dobře vědomo a obezřetně využívá svá data, je dobré vidět, že WhatsApp podniká tento krok.

  Jak sledovat průběh příkazů Linuxu (s pv a progress)

Čtěte také: Běžné podvody WhatsApp a jak se na ně připravit

#3. Skvělá platforma pro uživatele a firmy

S více než 2 miliardami aktivních uživatelů je WhatsApp masivní platformou, kterou by si každá firma ráda vytvořila.

Kanály poskytují administrátorům (vlastníkům/tvůrcům kanálu) super jednoduchý a efektivní způsob, jak informovat své sledující o nejnovějších zprávách o nich nebo jejich organizaci. Pokud jakýkoli tvůrce obsahu, firma nebo organizace doufá v úspěch, je nutné navázat spojení s cílovým publikem a zůstat v kontaktu.

Zatímco kanál může posílat své nejnovější aktualizace ve formě zprávy, fotografie nebo videa, uživatelé nebudou moci odpovídat, protože mají pouze možnost reagovat. Je to jako vidět příspěvek na Instagramu nebo Facebooku a místo komentáře na něj můžete pouze reagovat. Můžeme očekávat, že se to v budoucnu změní.

#4. Zdarma

V současné době není k vytvoření kanálu WhatsApp připojena žádná cenovka; je to zdarma. Uživatelé a podniky tak mohou plně využít tuto metodu hromadného vysílání zpráv.

Ceny by se neměly měnit pro uživatele, ale pro podniky by v budoucnu mohly být změny. S jistotou však nelze říci nic. Nyní záleží na tom, že vytvoření kanálu WhatsApp je zdarma!

Jak vytvořit kanál WhatsApp

Možnost vytvořit kanál WhatsApp není v tuto chvíli dostupná pro každého, ale pomalu se rozšiřuje pro každého uživatele. V nadcházejících týdnech byste měli mít možnost si jej vytvořit.

Pokud jste jedním z lidí, kteří získali možnost vytvořit kanál WhatsApp, postupujte takto:

Krok 1: Ujistěte se, že máte nejnovější verzi WhatsApp.

Krok 2: Otevřete aplikaci WhatsApp a přejděte na kartu Aktualizace.

Krok 3: Přejděte dolů a měli byste vidět Kanály. Vedle něj najdete ikonu +. Klepněte na něj a vyberte Nový kanál.

Krok 4: Na obrazovce se zobrazí výzva s důležitými informacemi o kanálech a pokynech. Klepněte na Pokračovat.

  Oprava iPhone v aplikaci Nákup není podporován Chyba

Krok 5: Budete požádáni, abyste přidali popis (poskytnete svým potenciálním sledujícím nějaké informace o vašem kanálu) a ikonu (v podstatě profilový obrázek vašeho kanálu). Můžete se rozhodnout je přidat i později.

Krok 6: Nakonec klepněte na Vytvořit kanál a máte hotovo!

Proces je stejný pro Android, iOS a WhatsApp Web. Pokud jste firma, budete k provedení výše uvedených kroků potřebovat aplikaci WhatsApp Business.

Jak najít a sledovat kanál WhatsApp

WhatsApp učinil své uživatelské rozhraní velmi uživatelsky přívětivým, takže hledání kanálů není vůbec složité. Zde je návod, jak na to:

Krok 1: Otevřete ve svém WhatsApp kartu Aktualizace.

Krok 2: Přejděte dolů, dokud neuvidíte část Najít kanály. Všimnete si, že zde je uvedeno několik kanálů.

Krok 3: Na každém uvedeném kanálu najdete tlačítko Sledovat. Klepnutím na něj začnete tento kanál sledovat a zobrazí se ve zdroji kanálů.

Můžete také použít filtry a hledat návrhy kanálů na základě popularity, aktivity, data vytvoření a regionu, což je skvělá volba, pokud nemáte na mysli žádné konkrétní kanály, které byste chtěli sledovat.

Případně, pokud máte na mysli konkrétní kanál, který chcete hledat; můžete klepnout na Najít kanály a poté je vyhledat pomocí vyhledávacího pole.

Další šikovný způsob, jak sledovat kanál, je přes odkaz. Další uživatel může sdílet odkaz na kanál, o kterém si myslí, že by se vám líbil. Odkaz na kanál bude mít ve spodní části tlačítko „Zobrazit kanál“.

Klepnutím na to se dostanete na domovskou stránku tohoto kanálu a odtud se můžete rozhodnout jej sledovat, pokud chcete, klepnutím na tlačítko „Sledovat“ vpravo nahoře.

Závěrečné myšlenky

Ačkoli si možná myslíte, že WhatsApp Channels je zbytečná funkce, může se ukázat jako užitečná, pokud chcete mít přehled o nejnovějších zprávách o svých oblíbených tvůrcích nebo zpravodajských kanálech. Je stále poměrně nový, takže v blízké budoucnosti můžeme vidět mnohem více vylepšení.

Dále se podívejte na tyto brány podnikového rozhraní API pro WhatsApp, abyste mohli komunikovat se zákazníky ve velkém.