Jak zkontrolovat pravopis v Dokumentech Google

Jako většina softwaru pro zpracování textu je i Dokument Google integrován s nástrojem pro kontrolu pravopisu a gramatiky. Zde je návod, jak tento nástroj používat.

Jak zkontrolovat pravopis v Dokumentech Google

Ve výchozím nastavení je při prvním otevření dokumentu povolena kontrola pravopisu a gramatiky v Dokumentech Google. Kdykoli napíšete slovo špatně nebo napíšete „vaše“, když jste mysleli „jste“, kontrola pravopisu podtrhne chybu červenou klikatou čarou a vyzve vás, abyste provedli změnu.

Budu používat Dokument Google, ale stejný nástroj pro kontrolu pravopisu a gramatiky je k dispozici také pro Tabulky a Prezentace.

Nejprve otevřete dokument pomocí Google dokumenty.

Chcete-li se ujistit, že je nástroj povolen, můžete začít psát některá slova s ​​nesprávným pravopisem nebo přejít do nabídky Nástroje > Pravopis a zkontrolovat, zda je zaškrtnuto políčko „Podtrhnout chyby“.

  Opravte iMessages přijaté mimo provoz

Poté, kdykoli se vygeneruje chyba, objeví se pod ní červená klikatá čára.

Můžete kliknout pravým tlačítkem na jakoukoli jednotlivou chybu a opravit ji za chodu, aniž byste museli otevírat nástroj.

Otevře se malé okno s několika možnostmi na výběr, jako je změna chyby na navrhovanou opravu, ignorování aktuální chyby nebo přidání slova do slovníku, aby se znovu nezobrazovalo jako chyba.

Chcete-li zkontrolovat pravopisné chyby v celém dokumentu, přejděte na Nástroje > Pravopis > Kontrola pravopisu a otevřete nástroj Kontrola pravopisu.

Dokumenty Google vás provedou každou zjištěnou chybou a můžete provést stejné opravy, které jsme právě probrali. Pokud jsou v dokumentu nějaké další chyby, nástroj postupuje dokumentem, dokud nebudou všechny chyby opraveny.

  Jak dvojitým kliknutím skrýt/zobrazit ikony na ploše

Jak používat slovník

Kromě kontroly pravopisu a gramatiky má Dokumenty Google vestavěný slovník, který můžete použít k vyhledávání slov, a dokonce navrhuje synonyma vybraných slov přímo v dokumentu.

V dokumentu zvýrazněte slovo, klikněte na něj pravým tlačítkem a vyberte „Definovat [word].“ Případně po zvýraznění slova stiskněte Ctrl+Shift+Y pro otevření stejného okna.

Otevře se okno se slovníkovou definicí slova spolu se seznamem synonym souvisejících se slovem.

Přestože je kontrola pravopisu a gramatiky mocným nástrojem pro překlepy a chybně napsaná slova, není zcela spolehlivá. Neumí přesně opravit všechny kontextové chyby (jako je použití „vyhodit“ místo „přes“) nebo identifikovat fragmenty vět nebo spoje čárkou.

x