Jak zvýšit sílu signálu WiFi (9 tipů) – 2023

Pokud hledáte Jak zvýšit sílu signálu Wi-Fi? Nebojte se, chlapi; na tuto běžnou otázku máme řešení. Je to už docela dlouho, co jsme všichni začali upgradovat z 2G/3G na Wi-Fi.

Jak všichni víme, Wi-Fi je nákladově efektivnější než připojení 2G/3G na jednotlivém telefonu. Na jeden Wi-Fi modem můžeme připojit až 32 zařízení a účet musíme zaplatit pouze za jedno připojení. Není to úžasné?

V této éře chytrých telefonů chceme bleskově rychlé připojení k internetu, abychom mohli surfovat po internetu, streamovat videa online, stahovat velké hry s úžasnou grafikou a být vždy online na sociálních sítích. Wi-Fi dokáže všechny tyto úkoly bez váhání splnit.

S problémy se však potýkají i modemy Wi-Fi. Někdy poskytují nízkou sílu signálu. Čelíme tak pomalé rychlosti internetu. Níže jsou uvedeny některé z důvodů, proč k tomu dochází, a řešení, jak zvýšit sílu signálu Wi-Fi.

Důvod 1: – Přehřátí.

Wi-Fi modemy jsou jen gadget, který převádí internetové signály na bezdrátové signály a šíří je v naší domácnosti.

  7 Nejlepší software pro obnovu dat Mac

Někdy, když necháte Wi-Fi routery zapnuté nepřetržitě po mnoho dní, přehřívají se a tím klesá jejich účinnost šíření Wi-Fi signálů.

Řešení 1:-

Neboj se. Má to přímočaré a přímočaré řešení. Jednoduše vypněte Wi-Fi modem, kdykoli si myslíte, že Wi-Fi nepotřebujete.

Předpokládejme, že když jdete spát, kdykoli opustíte domov a nikdo v domě nebude, vypněte modem. Zvýší to jeho účinnost a nebudete se s tímto problémem potýkat.

Důvod 2: Umístění Wi-Fi modemu na špatné místo.

Lidé většinou jen umístí své modemy na místa, která jsou pomalu obklopena nábytkem, zdmi nebo jinými předměty, nebo umístí router do rohu domu, což má za následek snížení síly signálu Wi-Fi a tím i nižší rychlost internetu.

Řešení 2:-

Pomohlo by, kdybyste umístili Wi-Fi router do středu domu, což mu pomůže zajistit stejnou sílu signálu v celém domě.

Neumisťujte router, který má kolem sebe nábytek, stěny nebo jiné věci. Pomohlo by, kdybyste umístili směrovač Wi-Fi do níže uvedených umístění.

 • Na nástěnný držák nebo vysokou polici.
 • Daleko od bezdrátových telefonů a mikrovlnek, které pracují na stejné frekvenci 2,4 GHz jako váš router.
 • Daleko od napájecích kabelů, počítačových drátů, mikrovlnek, dětských chůviček a halogenových lamp. Tyto dráty a vlny mohou rušit příjem rádia.
  Jak se liší a který je nejvhodnější pro váš počítač nebo notebook?

Tato metoda většinou pomůže zvýšit sílu signálu Wi-Fi.

Důvod 3: Umístění vaší Wi-Fi antény.

Pokud máte doma Wi-Fi router s dvojitou anténou, pak je toto řešení pro vás. Když zařízení držíte tak, že jeho anténa Wi-Fi není schopna zachytit signály, které vysílá váš router, přečtěte si níže uvedené řešení.

Řešení 3:-

Existuje jednoduché řešení, o kterém jste nikdy netušili, že ovlivňuje rychlost vašeho internetu.

Stačí přemístit jednu anténu routeru svisle a druhou vodorovně, aby vaše zařízení mohlo zachytit signály v jakékoli poloze. Zaznamenáte zvýšení síly signálu Wi-Fi.

Důvod 4: Narušení bezpečnosti.

Všichni víme, že můžeme nastavit hesla pro přístup k internetu přes routery. Při výběru bezpečnostního modulu pro router existuje možnost volby zabezpečení. To může být

Může existovat možnost, že vaši Wi-Fi používá také někdo jiný, což má za následek snížení rychlosti internetu.

Řešení 4:-

Pomohlo by, kdybyste změnili z WEP na WPA/WPA2, protože WEP je mnohem méně bezpečné než WPA/WPA2. Když budete posouvat bezpečnostní modul, nezapomeňte změnit také heslo, abyste měli jistotu, že všichni uživatelé budou muset heslo znovu získat.

Existuje značná možnost, že tato metoda pomůže zvýšit sílu signálu Wi-Fi.

Důvod 5:- Zvýšený počet připojitelných zařízení.

Mnoho modemů podporuje až 32 zařízení současně. Tedy dělení šířky pásma.

Řešení 5:-

Snižte ne. To se může připojit k routeru na č. Potřebujete to v nastavení routeru. A zvyšte je zpět, pokud je potřebujete.

  11 nejlepších Java IDE a online kompilátorů pro produktivní vývoj

Důvod 6: Rušení signálů.

Stejně jako mnoho dalších zařízení ve vaší domácnosti ve stejném frekvenčním pásmu, např.

 • Bluetooth sluchátka,
 • bezdrátové telefony,
 • dětské chůvičky,
 • mikrovlnky atd.

Všechny ruší signály Wi-Fi routeru. To má za následek snížení šířky pásma. Řešení tohoto problému je níže.

Řešení 6:-

Pomohlo by, kdybyste změnili kanál, na kterém váš router pracuje, z jeho nastavení. Novější modely routerů mohou pracovat i na 5 GHz. Tato metoda vám jistě pomůže zvýšit sílu signálu Wi-Fi.

Důvod 7: – Menší dosah.

Jak routery stárnou, jejich účinnost ve vysílání signálů klesá. Je to normální a má řešení níže.

Řešení 7:-

Můžete požádat svého ISP o výměnu routeru, nebo si můžete koupit zesilovač Wi-Fi signálu a umístit jej do vašeho domova, což nevyhnutelně zvýší sílu signálu vašeho Wi-Fi routeru.

Důvod 8:- Aplikace spotřebovávající hodně šířky pásma.

Ve vašem zařízení mohou být aplikace, které mohou spotřebovávat vaši šířku pásma, i když běží na pozadí, což má za následek nižší rychlost internetu.

Řešení 8:-

Stačí tyto aplikace vyhledat a změnit jejich nastavení. Například zastavit automatické vyhledávání aktualizací atd. Toto řešení vám může pomoci, pokud čelíte tomuto problému.

Důvod 9: Zaměřte své signály.

Váš router vysílá signály ve všech směrech. Pokud máte router umístěn v rohu, pak je toto řešení pro vás.

Řešení 9:-

Máte prázdnou plechovku od studeného nápoje? Ano? Pak můžete jít.

 • Stačí plechovku odříznout od víčka.
 • Uřízněte výšku plechovky. Hotovo?
 • Nyní plechovku rozdělte a umístěte ji tak, aby vnitřní křivka směřovala směrem, kterým chcete signály.
 • Nyní jistě věříme, že mnoho z výše napsaných metod vám pomůže zvýšit sílu wi-fi signálu ve vaší domácnosti. Řekněte mi, který z nich fungoval pro vás v sekci komentářů níže.