etechblog

Jaký je správný věk pro zahájení používání sociálních sítí?

Dovolte mi, abych vám pomohl rozhodnout, kdy nechat své dítě používat sociální média.

Nechceš, abych ti řekl, že děti mohou být hloupé.

Pokud je sociální média dokážou dotlačit spolknutí detergentů Tide pod, zapálit senebo polévají své nic netušící vrstevníky vařící vodouje zřejmé, že musíte sledovat jejich digitální životy trochu příliš pečlivě.

Než začneme mluvit o tom, kdy by vaše dítě mělo začít se sociálními médii, pokusme se porozumět psychologii, která za tím stojí.

Je to jednoduché! Chcete-li se spojit s přáteli, sdílet své vlastní životy, získat zpětnou vazbu atd., atd. A digitální marketéři mají své vlastní „profesionální“ důvody, proč tyto platformy používat.

Ale když ponecháme stranou pracovní využití, jaká je skrytá motivace používat sociální média?

Podle a Harvardské studium, přijímání lajků na takových platformách může vypálit dopamin v našich mozcích. Je to stejná chemická látka, která se také uvolňuje, když jíme chutné jídlo, cvičíme a máme úspěšné sociální interakce.

Pomáhá nám cítit se dokonalí a motivuje nás k opakování této konkrétní činnosti (v tomto případě zveřejňování na sociálních sítích), což vysvětluje její návykovou povahu.

Pojďme analyzovat opak. Co když nedostanete žádné lajky, kdykoli zveřejníte příspěvek, zatímco vaši kolegové jsou jimi zaplaveni?

V dospělosti mě „co je se mnou“ může zasáhnout opravdu brzy po několika takových událostech. Zkusil bych to ještě párkrát, než se srovnám s realitou, že je to v pořádku. Jsou lepší než já. Mír! ☮️

Ale jako dítě musíte cítit nutkání soutěžit. To vysvětluje, co se mohlo pokazit, když se ti teenageři snažili dokončit ty hloupé, život ohrožující výzvy.

Kromě toho jsou sociální sítě většinou o dokonalosti. Málokdy uvidíte někoho pózovat na podlaze koupelny poté, co uklouzl a zlomil si nos.

  Jak můžete zpětně datovat příspěvky na Instagramu

Jde tedy o předvádění úspěchů. To může zahrnovat lukrativní změny zaměstnání, skvělé dovolené a dokonce i zveřejňování fotek jejich novorozenců.

Abychom tuto část shrnuli, máme dva hlavní zákulisní důvody pro to, aby se normální lidé opakovaně přihlašovali na tyto sociální platformy:

 • Získávání lajků je dobrý pocit a stále zveřejňujeme další.
 • Oslavujeme naše výhry za společenské přijetí.
 • Takže kromě spojení s našimi vrstevníky a získávání informací je sociální aktivita primárně poháněna digitálním poplácáváním lidí po zádech za svou účast.

  Ale za jakou cenu?

  Je to zvláštní u technologie, která zdánlivě spojuje lidi vytváření deprese, úzkosti a osamělosti.

  Výzkum zjistil, že sociální média mohou způsobit, že se cítíte prázdný a nejistý. Lze to připsat tomu, že ostatní vedou „dokonalé“ životy. I když víte, že to není celý příběh, opakované dojmy z takových událostí vyvolávají neustálou touhu udělat něco mimořádného, ​​abyste všem dokázali, že máte cenu a že nejste o nic méně a dokonce lepší než ostatní.

  Výzkum navíc naznačuje sociální média negativně ovlivňují duševní zdraví mladých dospělých. Může také narušit jejich spánek a vystavit je šikaně a fámám.

  Nechápejte mě špatně, možná o tom vyznívám příliš negativně. Ale pokud si myslíme, že sociální média mohou zcela nahradit konvenční osobní sítě… musíme se zamyslet znovu!

  Doufám, že to bylo tak jednoduché. Ale ve skutečnosti se to scvrkává na vaše místní zákony, konkrétní platformu sociálních médií a obsah.

  Například v USA zákon o ochraně soukromí dětí na internetu (COPPA) stanoví minimální věkovou hranici 13 let. Naopak v evropském obecném nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) je toto číslo stanoveno na 16, přičemž členské státy mají možnost tento limit snížit. Podobně existují různé zákony po celém světě.

    Jak odeberu svůj účet PSN z jiného PS4

  Abyste se však mohli zúčastnit určitých subredditů na Redditu, musíte být starší 18 let, což signalizuje důležitost uvažovaného typu obsahu. A že nemůžeme slepě klást pevný limit na žádnou platformu.

  To znamená, že existuje „žádný spolehlivý způsob, jak zabránit lidem v zkreslování jejich věku“, říká Meta (mateřská společnost Facebooku).

  Člověk se může snadno zaregistrovat k účtu Google (aby dostal e-mail) nesprávným zadáním věku, což mu dává přístup na YouTube. A dítě může také použít tuto e-mailovou adresu k registraci na mnoha dalších platformách sociálních médií. A není to jen Google; existují desítky, ne-li tuny dalších poskytovatelů služeb, kde může kdokoli získat e-mail, aniž by správně ověřil svůj věk.

  Jinými slovy, děti si mohou z těchto omezení věkových limitů udělat legraci tím, že budou jednoduše lhát, a tyto společnosti s tím mohou udělat jen málo.

  Pokud s tím chtějí opravdu skoncovat, prvním krokem by mělo být propojení každého účtu na sociálních sítích s telefonním číslem nebo lépe národním průkazem totožnosti, bez možnosti použít ověřovací dokument dvakrát.

  Ale protože tomu tak v současnosti není, je v konečném důsledku více než kdokoli jiný zodpovědností rodiče rozhodnout za své dítě.

  Správný věk?

  Počkejte, dokud to půjde“, říká Dr. Mitch Prinstein, klinický psycholog sloužící Americké psychologické asociaci o tom, jak poprvé vystavit své děti sociálním sítím.

  „Věda naznačuje, že pro mozky dospívajících je větší riziko, než přínos pro jejich společenský život,“ dodává.

  Rodiče by navíc neměli podléhat nutkání, že jejich dítě zmešká. Navíc neexistuje žádný důkaz, že dítě bude trpět tím, že nebude na sociálních platformách, jak uvádí stejná zpráva CNBC.

    Co je to IP adresa? A jakou máš IP adresu?

  Kdy by měl člověk začít, závisí na stavu emoční zralosti, která nemusí souviset s chronologickým věkem. Doporučuji začít postupně, počínaje limitem 15-20 minut denně. A měli byste sledovat následky a podle toho se přizpůsobit.

  Osobně se mé 3leté dítě stalo příliš výstředním, když jsem ho začal s 30minutovou každodenní televizí (dětské kreslené filmy). Přestal jsem a zkusil to znovu dvakrát s intervalem několika měsíců. Přesto byl konečný výsledek stejný: většinu času byl nešťastnější, otrávenější a nespokojený.

  Nakonec jsem ho omezil na 30 minut týdně na obrazovce a věci se zlepšily.

  Pokud je toto výsledek legrační, standardní televizní relace, která je mnohem lepší než nekonečné rolování na sociálních sítích, obrazovky obecně lidem nedělají dobře, stalo se mým osobním názorem.

  Sociální média: Čím méně, tím lépe

  Sociální sítě nemusí být 100% zlo. A není možné se jim úplně vyhnout.

  Můžete začít tím, že si prohlédnete tyto aplikace rodičovské kontroly, které vám pomohou zajistit online bezpečnost vašeho dítěte.

  Požádejte také svého svěřence, aby chodil častěji ven a setkával se s lidmi starým dobrým způsobem. To jim umožní nahlédnout do reality a její odlišnosti od „vyleštěné“ přítomnosti na sociálních sítích.

  Nakonec bych o tom jako rodič promluvil se svým dítětem. Řekněte mu, že sociální média jsou místem, kde o sobě lidé ukazují dobré věci, zatímco většinou skrývají své nedostatky a selhání. Je to podobné jako u takzvaného filmu založeného na skutečných událostech, kde je pozornost zaměřena na idealizovanou pravdu bez zmínky o ošklivých nástrahách skutečného života.

  x