První herní klávesnice Keychron je čistá kvalita

Klíčové věci

  • Keychron Lemokey L3 je prémiová herní mechanická klávesnice s přepínači vyměnitelnými za provozu, frekvencí dotazování 1 000 Hz a bezdrátovým připojením 2,4 GHz.
  • Nabízí působivou výdrž baterie až 300 hodin přes Bluetooth a vyznačuje se robustní CNC obráběnou hliníkovou konstrukcí pro dlouhou životnost.
  • Lemokey L3 je vysoce přizpůsobitelný pomocí softwaru VIA a má tenkeyless design s extra makro klávesami a mediálním knoflíkem pro další funkce.

Až dosud se Keychron zaměřoval na poskytování výjimečných mechanických klávesnic pro běžné uživatele: vynikající pro psaní, skvělé pro hraní her. Jeho nová herní klávesnice Lemokey L3 to mění a stává se první oficiální herní klávesnicí Keychron se všemi úpravami Keychron, na které jsme zvyklí.

Lemokey L3 nabízí plynulé, rychlé přepínače vyměnitelné za provozu, vysokou frekvenci dotazování 1 000 Hz, bezdrátové připojení 2,4 GHz a rozsáhlé možnosti přizpůsobení klávesnice pomocí VIA.

Je to fantastická klávesnice; o tom není pochyb. Je ale Lemokey L3 „herní klávesnice“, nebo jen brilantní mechanická klávesnice s dalšími herními funkcemi?

Hannah Stryker / MakeUseOf Lemokey L3

Keychron Lemokey L3 je prémiová herní mechanická klávesnice s přepínači vyměnitelnými za provozu, frekvencí dotazování 1 000 Hz a bezdrátovým připojením 2,4 GHz. Může se pochlubit robustní CNC obráběnou hliníkovou konstrukcí, je přizpůsobitelný pomocí softwaru VIA a nabízí až 300 hodin výdrže baterie přes Bluetooth. Lemokey L3 s bezklíčovým designem vylepšeným o další makro klávesy a knoflík pro média spojuje styl a funkčnost.

Tvarový faktor Tenkeyless

Možnosti přepínání Gateron Jupiter Red, Brown a Banana

Colorways Carbon Black, Navy Blue a Space Silver

Podsvícení Ano

Konstrukce CNC obráběný hliník

Tlumení Více vrstev pěny, dvojité těsnění

Klíčenky Double shot PBT

Za provozu vyměnitelné Ano

Připojení Kabelové, Bluetooth, 2,4 GHz bezdrátové

Úhel psaní 5 stupňů

Softwarová přizpůsobitelnost VIA

Rozměry 15,8 x 5,4 x 1,7 palce

Hmotnost 1,97 kg

Počet klíčů 91

Značka Lemokey

Num Pad No

Klady

  • Prémiová kvalita sestavení
  • Vysoce přizpůsobitelné
  • Působivá výdrž baterie
  • Plynulé psaní
  • Vypadá brilantně

Nevýhody

  • Pochybné herní údaje
  • Křivka učení VIA může být odpudivá

Konfigurace

Stejně jako všechny klávesnice Keychron je i Lemokey L3 k dispozici v několika konfiguracích. Verze Fully Assembled Knob, která je součástí této recenze, vás vyjde na 214 dolarů, zatímco verze barebone stojí 194 dolarů.

Hannah Stryker / MakeUseOf

Jak jsem řekl u jiných recenzí mechanické klávesnice Keychron, dalších 20 babek stojí za to, pokud nemáte širokou škálu přepínačů a kláves, které chcete použít. Na výběr jsou tři spínače Gateron Jupiter: červený (lineární), hnědý (taktilní) a banánový (také dotykový, ale s větší ovládací silou a kratší dráhou).

Je to dobrá řada možností, nezapomínáme, že Lemokey L3 je klávesnice vyměnitelná za provozu. Hot-swap znamená, že můžete vyměnit spínače klávesnice bez pájení; jsou plug-and-play.

Styl a konstrukce

Lemokey L3 působí vznešeně. Je to prémiová herní mechanická klávesnice, která váží vynikajících 1,97 kg (4,3 lb). V podstatě kupujete blok vysoce kvalitního CNC obráběného hliníku, který je shodou okolností také mechanickou klávesnicí; Lemokey L3 nebudete strkat do batohu na lokální LAN session, to je jisté. Hmotnost má však ještě jedno důležité využití – zabraňuje pohybu klávesnice při hraní nebo psaní.

Hannah Stryker / MakeUseOf

S rozměry 15,8 x 5,4 x 1,7 palce má Lemokey L3 91-klíčový, tenkeyless design. Větší než obvyklé rozměry klávesnice tenkeyless však přicházejí prostřednictvím čtyř dalších přizpůsobitelných makro kláves, nad nimiž je umístěn přizpůsobitelný ovládací knoflík médií. Plnohodnotná klávesnice má obvykle šířku kolem 17 palců, zatímco většina TKL má šířku kolem 14 palců.

Případ je poměrně jednotný. Kolem každé z hlavních oblastí je mírně vyvýšený okraj pro ozdobu, zatímco v přední části pouzdra je malý otvor pro proudění vzduchu (a styl). Vstup USB-C je na zadní straně spolu s přepínačem pro přepínání mezi kabelem, Bluetooth a 2,4GHz bezdrátovým připojením (pomocí dodaného USB dongle).

Hannah Stryker / MakeUseOf

Příjemným prvkem jsou tři kontrolky nad směrovými tlačítky, z nichž každá se týká jiné funkce. Levé světlo je to, které uvidíte nejvíce, protože ukazuje relativní úroveň nabití klávesnice. Prostřední kontrolka zobrazuje stav vašeho bezdrátového připojení a třetí kontrolka ukazuje, zda je zapnutý Caps Lock.

Lemokey L3 je k dispozici ve třech barevných schématech: Carbon Black, Navy Blue a Space Silver. Byl mi zaslán design Space Silver, který vypadá mechanicky a futuristicky, ale designy Navy Blue a Carbon Black vypadají upraveně a dvojité PBT klávesy jsou tvarovány tak, aby maximalizovaly efektivitu. Každé barevné schéma je dodáváno s jedinečnou sadou dalších klíčů; jako souhlas s herními pověřeními klávesnice nesou některé další klávesy ikonické symboly PlayStation.

Hannah Stryker / MakeUseOf

Uvnitř Lemokey L3 je několik vrstev pěny pohlcující zvuk, které spolu s dvojitým těsněním přispívají k hladkému psaní a hřejivému zvuku při psaní.

Výdrž baterie a konektivita

Výdrž baterie je dalším plusovým bodem pro Lemokey L3 – i když vzhledem k jeho hmotnosti silně pochybuji, že se někdy budete pohybovat příliš daleko od portu USB-C nebo zásuvky. Lemokey L3 má výdrž až 200 hodin při použití bezdrátového připojení v pásmu 2,4 GHz a až 300 hodin při použití Bluetooth. Nesledoval jsem to přesně, ale v žádném bezdrátovém režimu mi nikdy nedošla baterie.

Hannah Stryker / MakeUseOf

Zkušenosti s psaním Lemokey L3

Lemokey L3 je sen na psaní. Byly mi zaslány spínače Gateron Jupiter Brown, které vyžadují spouštěcí sílu 55 g, mají 2 mm předběžný zdvih a 4 mm celkový zdvih. Při stisknutí kláves se dostanete na dno, ale celkový pohyb a odezva spínačů Jupiter Brown jsou většinou plynulé.

Nepoužil jsem přepínače Jupiter Red, ale mám podezření, že lehká ovládací síla 45 g může vést k chybám při psaní (jak se často stává u lehkých přepínačů). Podobně krátký celkový zdvih Jupiter Banana 3,4 mm může být frustrující, protože neustále vytahujete klíče, takže Jupiter Brown je šťastný střed.

Spínače Jupiter Brown od Gateronu zní také dobře, jak můžete slyšet v níže uvedeném příkladu psaní Lemokey L3.

Pokud budete Lemokey L3 používat pro hraní her (je to koneckonců herní mechanická klávesnice), doporučuji použít kabelový nebo bezdrátový režim 2,4 GHz. Tímto způsobem můžete dobře využít frekvenci dotazování Lemokey 1 000 Hz a zajistit, že vaše vstupy budou ve hře registrovány co nejrychleji.

Hannah Stryker / MakeUseOf

I pro někoho, kdo nehraje soutěžně online, jsou vstupy L3 znatelně rychlé a přesné, a pokud často hrajete hry jako CS2 (dříve CS:GO), CoD Warzone nebo Modern Warfare, Overwatch nebo kteroukoli z nesčetných prvních- střílečky osob, mít vaše vstupy rychle registrovány je životně důležité.

Lemokey L3 má pětistupňový úhel psaní, což je pro mě pohodlné, ale nemusí vyhovovat každému. Protože však L3 nemá žádné integrované nastavovací nožičky, zůstali jste u něj. Opěrku zápěstí Lemokey L3 jste mohli získat ze stránek Keychron, ale v době psaní tohoto článku nebyla skladem.

Přizpůsobení pomocí VIA

Keychron již dlouho používá VIA pro svůj software pro přizpůsobení desktopů. Je zdarma, dobře podporovaná komunitou mechanických klávesnic a má rozsáhlé možnosti přizpůsobení. Většina lidí, kteří používají herní klávesnici, však bude více obeznámena s vlastním, proprietárním softwarem vytvořeným velkými herními společnostmi. Ve srovnání s tím je VIA trochu jiná, postrádá přímočaré možnosti a nabídky, které se nacházejí v jiných možnostech softwaru pro stolní počítače.

Hannah Stryker / MakeUseOf

Není to tak, že by bylo obtížné používat VIA; jen to chvíli trvá, než se s tím zorientujete. Malé frustrace, jako například to, že VIA nerozpozná Lemokey L3 a musí si stáhnout a importovat soubor JSON klávesnice, budou zjevnější pro ty, kdo jsou v Keychron a VIA noví. Jen to není tak vyleštěné.

Jindy můžete provést změny, aniž byste si to uvědomovali, a pak se budete snažit je vrátit. Náhodně jsem vyměnil horní řadu čísel s klávesami Makro 0, ale neexistuje žádná možnost CTRL + Z pro vrácení změn. VIA je skvělý nástroj, ale pokud chce Keychron přilákat velkou část trhu s herními klávesnicemi, možná je čas vytvořit vlastní nástroj.

Hannah Stryker / MakeUseOf

Přesto je rozsah přizpůsobení vždy působivý. Můžete přemapovat jakoukoli klávesu, včetně ovládacího knoflíku médií, a VIA vám také poskytuje kontrolu nad RGB osvětlením Lemokey na jih.

Je Lemokey L3 dobrá herní klávesnice?

Plně sestavená verze s knoflíkem Lemokey L3 se prodává za 214 $. Je to skvělá cena za skutečně špičkovou klávesnici a takovou, která vám vydrží doslova celý život.

Nejsem však úplně přesvědčen o herních pověřeních Lemokey a nedostatek vlastního nástroje pro stolní počítače by mohl některé potenciální kupce odradit. Ale každý, kdo zná mechanické klávesnice, bude znát kvalitu, kterou Keychron poskytuje v jakémkoliv svém hardwaru, a Lemokey L3 není jiný.

Také mě zajímá, jaké další herní klávesnice jsou uvedeny na trh pod značkou Lemokey. V současné době je Lemokey L3 jedinou klávesnicí využívající tuto značku, a pokud se chce Keychron skutečně prosadit na trhu herních klávesnic, potřebuje rozšířit svou produktovou řadu.

Celkově vzato, Lemokey L3 nemusí být přímo herní klávesnice, ale je to skvělá klávesnice ve všech ostatních oblastech.

Hannah Stryker / MakeUseOf Lemokey L3

Keychron Lemokey L3 je prémiová herní mechanická klávesnice s přepínači vyměnitelnými za provozu, frekvencí dotazování 1 000 Hz a bezdrátovým připojením 2,4 GHz. Může se pochlubit robustní CNC obráběnou hliníkovou konstrukcí, je přizpůsobitelný pomocí softwaru VIA a nabízí až 300 hodin výdrže baterie přes Bluetooth. Lemokey L3 s bezklíčovým designem vylepšeným o další makro klávesy a knoflík pro média spojuje styl a funkčnost.