Jaký software má vítězný vzorec?

Jak se digitální a obchodní prostředí vyvíjí na mnoha frontách a stále více závisí na datech, stejné úsilí je ohrožuje.

Počítačové viry, ransomware a malware, hlavní hrozby vedoucí ke ztrátě dat, by mohly vaši organizaci přivést k výpadkům nebo významně ovlivnit vaši produktivitu. A řešením tohoto problému je obnova dat.

Co je Záchrana dat?

Obnova dat, proces založený na softwaru, zahrnuje obnovu a obnovu ztracených, odstraněných, poškozených, nepřístupných nebo poškozených souborů.

Zatímco mnoho dostupných nástrojů pro obnovu dat je online, výběr toho nejlepšího je vyčerpávající. Možná jste se s některými z těchto nástrojů setkali. Nemusí však být dostatečně výkonné, aby dosahovaly dobrých výsledků, což je činí neefektivními.

Občas využijete bezplatné nástroje na trhu. Nevýhodou je, že mohou být pomalé, mají vysokou latenci nebo dokonce nefungují na všech zařízeních.

Tento příspěvek porovnává dvě těžké váhy, Stellar a EaseUs. Protože dva obři dominují vesmíru, výběr toho nejlepšího bude vyžadovat určitou taktiku. Ale než se ponoříme do toho, jak, pojďme pochopit potřebu softwaru pro obnovu dat.

Proč software pro obnovu dat?

O data můžete přijít z několika důvodů. Ať už se jedná o útok malwaru nebo chybu, následky mohou ochromit vaše podnikání, pokud neexistuje žádný plán nápravy.

Ve většině případů mezi běžné příčiny ztrát dat patří lidská chyba, nekompatibilita softwaru (třetí strany nebo pluginy), zastaralý software, neopravená zranitelnost softwaru, škodlivé útoky (phishing a počítačový malware), nedostatečná kontrola přístupu, přepětí, poruchy hardwaru a katastrofy jako požáry nebo záplavy.

Pokud zvážíte důsledky ztráty dat, mít softwarový nástroj, který pomáhá s obnovou dat, je nezbytný pro zmírnění rizik a udržení chodu vaší firmy. Se současným nárůstem práce na dálku se rizika pro data zvyšují, protože mnoho online pracovníků používá osobní nebo sdílené počítače. Software pro obnovu dat se ukazuje jako nejlepší řešení, pokud v každém případě zůstanete u zvýrazněných případů.

Software pro obnovu dat využívá vaše data k obnovení vašich souborů a systémů do původní verze bez kompromisů. Ať už hledáte bezplatný, placený, začátečník nebo profesionální software, existují nástroje založené na vašich potřebách.

Bezplatné nástroje je dobré používat, ale mohou omezit typ souborů, které můžete obnovit, nebo selhat při ukládání záloh. Placený software je dobrý, ale závisí na tom, jak rychle a kolik dat chcete obnovit.

Verze pro začátečníky se snadno používají, ale nemusí nabízet přizpůsobitelné ovládání datových typů, které se mají obnovit. A konečně existují profesionální nástroje s živými funkcemi, které vyhovují komplexním obchodním požadavkům. S ohledem na to se podívejme na nejlepší software pro obnovu dat.

Stellar Data Recovery: Přehled

Hvězdná obnova dat je indická společnost působící po celých Spojených státech a Evropě. Organizace je certifikovaná a specializuje se mimo jiné na obnovu dat, mazání dat, opravu souborů a převod poštovních schránek.

Poskytováním spolehlivého softwaru organizace ovládá průmysl snadno použitelným, skvělými inovacemi a bohatými, hodnotnými funkcemi, které splňují široké spektrum uživatelských potřeb.

S více než 30 lety zkušeností využívá společnost spolehlivé zdroje a úsilí k vývoji vždy připravených řešení na podporu komplexní péče o data pro osobní a podnikové spotřebitele. S více než 3 miliony globálních uživatelů Stellar Solutions neustále roste jako jedna z nejdůvěryhodnějších značek řešení pro obnovu dat.

Software Stellar je kompletní řešení pro obnovu dat řešící všechny problémy se ztrátou dat. Ať už řešíte smazaná data ztracená na pevných discích nebo řešíte ztrátu optických médií a smazané diskové oddíly, software je pro vás to pravé.

Pomocí algoritmu skenování software poskytuje náhled souborů, které mají být obnoveny (kde si můžete vybrat soubory, které chcete obnovit), a můžete určit požadované umístění pro obnovené soubory.

EaseUs: Přehled

Založena v roce 2004, EaseUs je softwarová společnost dominující v datovém průmyslu s technickými znalostmi v oblasti obnovy dat, zálohování a komplexní správy disků.

S vizí poskytovat pohodlné a bezpečné digitální zážitky všem, společnost označuje mnoho produktů, jako je EaseUS Data Recovery Wizard, EaseUS Todo Backup a EaseUs Partition Master,

Společnost využívá 19 let technického zázemí a má významný vliv v globálním prostoru zabezpečení dat. V době psaní tohoto článku má organizace přes 530 milionů uživatelů a 20 tisíc partnerů.

EaseUS Data Recovery Wizard pomáhá uživatelům obnovit ztracené soubory na Mac, Windows nebo zařízení kompatibilních s Windows. Soubory mohou být grafika, video, zvuk, e-maily a dokumenty a další formáty. Kromě toho software pokrývá ztrátu dat na pevných discích, discích a oddílech v delším seznamu modelů úložiště.

Hvězdná obnova dat vs. EaseUs

Při výběru nástroje pro obnovu dat je třeba zvážit mnoho faktorů. Zde jsou některé z nejzásadnějších.

  • Uživatelské rozhraní a zkušenosti (UI/UX)
  • Výkon a spolehlivost
  • Vlastnosti a schopnosti
  • Zákaznická podpora
  • Ceny
  • Omezení

Pojďme si každou z nich podrobně rozebrat.

Uživatelské rozhraní a zkušenosti (UI/UX)

Uživatelské rozhraní a zkušenosti jsou hnacími parametry pro přijetí jakéhokoli softwaru nebo digitálního produktu. Tato dvě řešení mají různé přístupy; pojďme to rozebrat.

Hvězdný

Stellar se zaměřuje na jednoduché, uživatelsky přívětivé řešení. V tomto případě má jejich uživatelské rozhraní/UX několik klíčových funkcí; čistá a intuitivní fáze s úhlednými a přímočarými funkcemi, které lze snadno pochopit a procházet procesem obnovy dat.

Dále vás procesem obnovy dat provede funkce průvodce krok za krokem, který je podpořen explicitními pokyny pro každý krok. To je zvláště užitečné, pokud s operacemi obnovy dat teprve začínáte.

Sekce náhledu a selektivní obnovy vám navíc umožňuje zkontrolovat obnovované soubory před zahájením procesu obnovy. Tato funkce vám pomůže identifikovat a určit soubory, které chcete obnovit, a zjednodušit tak uživatelskou zkušenost.

EaseUs

EaseUS usiluje o komplexní funkce a zároveň dosahuje rovnováhy s přátelským rozhraním. Software má moderní a vizuálně přitažlivý design, který je nenáročný na oči a poutavý, aby zlepšil váš zážitek.

Software je intuitivní, pokud jde o navigaci, takže můžete snadno najít všechny možnosti a funkce. Jeho nabídka je dobře organizovaná, což usnadňuje vyhledání konkrétních funkcí. Pokud chcete obnovit nedávno smazané soubory, můžete použít možnost rychlé kontroly. Pokud hledáte složité scénáře, můžete se rozhodnout pro pokročilé skenování.

V tomto případě jsou oba nástroje skvělé. Hvězdný důraz je kladen na jednoduchý, řízený přístup. Na druhou stranu se EaseUS zaměřuje na vizuálně přitažlivý design s komplexními funkcemi. Zatímco UI/UX lze standardizovat, liší se od jednoho uživatele k druhému. Procházení zkušební verze nebo ukázky pro oba software vám proto pomůže vyhodnotit, který z nich vám nejlépe vyhovuje.

Výkon a spolehlivost

Existuje pouze jeden způsob, jak zajistit přesné srovnání mezi Stellar a EaseUs, praktický ukázkový testovací případ. Záměrně jsme smazali vybrané soubory z našeho testovacího počítače Windows. Testovací počítač má 1TB pevný disk a 8GB RAM. Poté provedeme hloubkovou kontrolu pomocí dvou softwaru, abychom vyhodnotili, jak každý z nich reaguje. Oba software načetl ztracená data spolu s jinými minulými soubory.

EaseUs

EaseUS se ukázal jako nejrychlejší řešení s kompletním standardním skenováním za méně než jednu minutu. Při přepnutí na hloubkové skenování trvalo softwaru dvě a půl hodiny, spotřeboval 30 % CPU a 250 MB RAM.

Hvězdný

S Stellar je proces o něco delší a využívá relativně vyšší procento počítačových zdrojů. Pro rychlé skenování proces trval čtyři minuty. Hluboké skenování na druhou stranu trvalo dvanáct hodin a čerpalo 75 % výkonu CPU a 200 MB z RAM. Pokud máte méně výkonný počítač, budete mít potíže se spuštěním Stellar vedle jiných počítačových programů.

EaseUS nabízí v tomto případě nejlepší výkon na základě rychlé odezvy a nízkého využití procesoru. Nicméně stojí za zmínku, že oba nástroje se ukázaly jako užitečné; rozdíl je v čase a použitých počítačových zdrojích.

Vlastnosti a schopnosti

Oba nástroje mají bohaté funkce, které umožňují rychlé a hluboké skenování. A pokud hledáte bezplatné verze, obě poslouží vašim potřebám na osobní i firemní úrovni. Oba nástroje jsou dostupné pro operační systémy Mac a Windows. Pokud máte bezplatný plán, Stellar umožňuje obnovení až 1 GB dat a EaseUs vám poskytne data o maximální velikosti 2 GB.

Hvězdný

Stellar podporuje načítání všech známých datových formátů, což vám v případě potřeby umožňuje přizpůsobit konfiguraci. Můžete obnovit optická média a soubory ze systémů Windows, které nelze spustit, opravit poškozená videa a fotografie a extrahovat data ze šifrovaných jednotek. Software je také flexibilní pro skenování a práci s redundantním polem nezávislých disků (RAID) a typy virtuálních úložišť.

EaseUs

EaseUs je stejně výkonný s působivými funkcemi. Umožňuje obnovit data z naformátovaných jednotek a poškozených disků. Software je schopen načíst poškozené soubory a nepřístupná data.

Kromě toho software podporuje široké spektrum externích úložných zařízení. Máte také k dispozici flexibilní možnosti, jako je obnovení dat během skenování a zobrazení náhledu souborů pro obnovení před jejich uložením.

Při této příležitosti je Stellar přední volbou se svou dostupností mnoha služeb a schopností pracovat se všemi formáty souborů, ať už jde o lokální nebo cloudové úložiště. V tomto případě je EaseUs stále dobrý, protože podporuje mnoho modelů externích úložišť.

Zákaznická podpora

Tyto dvě možnosti mají podpůrné služby. Měli byste si však uvědomit, že platící předplatitelé budou mít vždy přednost. Obě platformy mají skvělou uživatelskou dokumentaci, na kterou se můžete vždy obrátit, když uvíznete, a podrobná videa, která vás provedou kroky obnovy dat (většina z nich je k dispozici na jejich kanálech YouTube).

EaseUs

U EaseUs můžete kontaktovat zákaznickou podporu prostřednictvím e-mailu, živého chatu a telefonních hovorů. Živý chat je přístupný ve všední dny s časovou osou od 9:00 do 17:30 UTC+8. Pokud se o víkendu zaseknete, nejbližším společníkem pro hledání řešení je jejich dokumentace (je to informační základ).

Hvězdný

Se Stellar se můžete těšit na působivou uživatelskou podporu. Agenti živé podpory Stellar jsou dobře informovaní a přátelští. Jejich telefonická podpora je k dispozici v angličtině. Můžete použít jejich online lístkový systém a požádat o pomoc, pokud máte složitý problém. I když je svépomocný mechanismus vynikající, své úsilí doplňují mnoha výukovými videi, návody a dalšími zdroji, včetně blogu a článků.

V tomto případě preferujeme Stellarův přístup k podpoře prostřednictvím mnoha dostupných možností založených na složitosti zjištěných problémů. EaseUs má však stále dobrý systém podpory.

Ceny

Preference cenového modelu se budou lišit od jednoho uživatele k druhému v závislosti na povaze potřeb, ať už individuálních nebo podnikových. Obě řešení mají bezplatnou zkušební verzi, kde můžete se softwarem pracovat. Pojďme ale zhodnotit placené možnosti (ceny jsou jako v době psaní tohoto článku a mohou se změnit).

Hvězdný

Placená verze Stellar se řídí licenčním přístupem. Placené plány zahrnují standardní, profesionální, prémiové, technické a možnosti sady nástrojů. Cenové rozpětí se bude pohybovat od 49,99 do 599,00 USD. Doživotní přístupový plán stojí 99 USD.

EaseUs

EaseUS vám umožňuje přístup ke třem placeným plánům: pro, pro plus zaváděcí média a možnosti pro techniky. Cena se pohybuje od 69,95 do 499,00 $. Zde vám bude účtováno 149,95 $ za doživotní tarif.

Jak vidíte, oba nástroje vám nabízejí přístup k předplatnému nebo doživotní nabídce. A dobrá věc je, že máte zaručeno vrácení peněz. Podle našich zkušeností cena není rozhodujícím faktorem. Místo toho vyhodnoťte jiné parametry nesoucí intenzitu, jako jsou ty, které jsou uvedeny výše.

Omezení

Nedostatky jakéhokoli nástroje by měly být vyhodnoceny před výběrem vašeho řešení.

Hvězdný

U Stellar bezplatná verze nekontroluje aktualizace. Pokud používáte placenou verzi, budete muset při každé aktualizaci zadat podrobnosti o licenci, což může být skličující. Stellar je navíc pomalý při generování náhledů v procesu obnovy.

EaseUs

EaseUS má vyskakovací reklamy, které nelze vypnout, což je nepříjemné. Nástroj má také tendenci být nepřesný, pokud jde o zobrazený čas procesu obnovy při jeho potvrzení se skutečným časem. Kromě toho software podporuje několik formátů náhledu. Některé formáty fotografií nemusí být podporovány.

Závěrečné myšlenky

Každý nástroj pro obnovu dat má své klady a zápory. Stellar má řízený přístup k obnově dat, zatímco EaseUS má atraktivní rozhraní. Stellar podporuje mnoho formátů souborů, ale ve srovnání s EaseUS je relativně pomalý. EaseUS má dobrý přístup podpory, ale Stellar má lepší s mnoha možnostmi. Oba nástroje však často splní vaše potřeby na obnovu dat.

Výběr správného nástroje bude záviset na kompromisech, které jste ochotni udělat. Pokud budete mít na paměti správné priority, můžete si vybrat správnou možnost.

Dále můžete zkontrolovat nejlepší software pro obnovu dat Mac.