Je pro výuku jazyka lepší Babbel nebo Duolingo?

Pokud jste začátečník, který si není jistý, zda je lepší Babbel nebo Duolingo? A chcete vědět, který jazykový program použít pro výuku mezinárodního jazyka? Dorazili jste přesně tam, kam jste měli. Babbel vs Duolingo lepší výuková aplikace bude důkladně porovnána v tomto článku. Tak na co čekáš? Pojďme to zjistit.

Je pro výuku jazyka lepší Babbel nebo Duolingo?

Zde jsme podrobně vysvětlili rozdíl mezi Babbel a Duolingo.

Co je Babbel?

Jeden z hlavních rivalů Duolingo, jehož cílem je přimět uživatele, aby mluvili v jejich zvoleném jazyce tak rychle, jak je to jen možné. Babbel, na rozdíl od Duolingo, nabízí prémiovou službu založenou na předplatném s flexibilními cenovými úrovněmi, spravedlivou zkušební dobou a úvodem do programovacích konceptů. Učení je programem koncentrováno tak, že i po ukončení sezení pokračujete v navazování na již získané informace.

Funkce

 • K dispozici je 14 různých jazyků.
 • Pohodlně naplánované lekce v rozsahu 10 až 15 minut.
 • Ideální pro začínající i zkušené studenty.
 • Použijte správce recenzí, abyste zaručili, že si uchováte to, co jste se naučili v průběhu času.
 • Použijte technologie rozpoznávání řeči, abyste zajistili, že vaše výslovnost bude přesná.

Klady Babbela

 • Dobře naučená gramatika je evidentní. Všechna nová pravidla jsou důkladně a užitečně vysvětlena, zejména v sekci gramatiky.
 • Je to dobrá rovnováha mezi zábavou a vzděláváním.
 • Babbel bude i nadále užitečný pro studenty jazyků, kteří postoupili přes počáteční fáze své cesty.
 • Uživatelé mohou své chyby opravit na konci lekce nebo po spuštění svých karet na desktopové verzi aplikace. To je vynikající funkce, protože většina lidí se nejlépe učí, když vidí, kde udělali chybu.

Nevýhody Babbel

 • Mobilní aplikace má několik chyb. Babbel pravděpodobně není pro vás, pokud chcete v telefonu aplikaci pro výuku jazyků, která vám pomůže naučit se jazyk. Protože na mobilu nemůžete své chyby opravit.
 • Není to ideální pro učení více jazyků. Pokud jste typ člověka, který fušuje do několika jazyků najednou, Babbel se rychle stane neúměrně drahým. Každý nový jazyk vyžaduje další předplatné.
 • Babbel je poměrně drahý za předplatné programu pro stolní počítače, zejména pokud se rozhodnete pro měsíční fakturaci. Existuje tolik vynikajících internetových nástrojů pro výuku jazyků.
 • Je to trochu zdlouhavé, ale pro některé je hlavním prodejním argumentem herní kvalita aplikací.
  Jak zjistit, kdo vlastní web nebo doménu

Co je to Duolingo?

Jako gamifikovaný způsob učení se novým jazykům Duolingo je jazyková aplikace, kterou mohou využívat studenti i učitelé. Na výběr je 39 různých jazykových možností (rumunština, skotská gaelština, japonština, hindština, čeština, vietnamština, ukrajinština, velština, havajština, řečtina, svahilština, hebrejština, arabština, korejština, rumunština, latina a čínština) s extrémně jednoduchým začátkem postupy pro vše od španělštiny a francouzštiny po korejštinu a japonštinu a mnoho dalších. Duolingo v současné době pracuje na maďarštině, finštině a navažštině, které mají být zahrnuty do seznamu. Vše je také zdarma. Čtení, psaní, mluvení a poslech jsou čtyři jazykové dovednosti, na které je kladen důraz v tomto online nástroji, který funguje na různých zařízeních.

Funkce

 • Duolingo vám dává možnost soustředit se na to, co jste se již naučili, abyste zdokonalili své dovednosti, a zároveň vám umožní pokročit vpřed a získat novou slovní zásobu a dovednosti.
 • Lekce na Duolingo jsou uspořádány uspořádaným a progresivním způsobem, aby uživatelům ukázaly, jak zlepšit své jazykové schopnosti. Duolingo navíc odstraňuje určitou nejistotu ohledně toho, co byste měli cvičit.
 • Duolingo zaznamenává, kolikrát navštívíte aplikaci, abyste dokončili lekci. Je pravděpodobné, že svou sérii nebudete chtít ukončit, takže se budete vracet každý den.
 • I když studium jazyka může být obtížné, Duolingo dělá své kurzy spíše jako hry, které vás udrží v zapojení a nadšení z učení.
 • Tím, že vám poskytne základy gramatiky a slovní zásoby a poté se zaměří na čtení, psaní, mluvení a poslech s příjemnými aktivitami, se Duolingo snaží zlepšit všestranné dovednosti ve všech oblastech.

Výhody Duolingo

 • Součástí je rozřazovací test, který určí vaši jazykovou úroveň.
 • Sleduje váš pokrok v učení.
 • Bezplatná verze obsahuje všechny kurzy.
 • Opakování slov poté, co je vyberete.
 • Jednoduché použití.

Nevýhody Duolingo

 • Nesouvisí se slovní zásobou vzorových vět.
 • Duolingo nepodporuje několik jazyků.
 • Nadužívání gamifikace vytváří falešný pocit úspěchu.
 • Nedostatek rodilých mluvčích.
 • Několik otázek obsahuje chybějící nebo nesprávná slova.

Rozdíl mezi Babbel a Duolingo

Mezi Babbel a Duolingo existují značné rozdíly, a to navzdory skutečnosti, že tyto dva podniky jsou si v mnoha ohledech podobné.

Hlavní rozdíl mezi Babbel a Duolingo je následující:

Babbel
Duolingo
Babbel je lepší v celkové jazykové znalosti.
Duolingo je lepší pro sporadické studenty jazyků.
Babbel poskytuje zážitek zcela bez reklam, takže se můžete soustředit na studium.
Bezplatná verze Duolingo je financována prodejem reklamního prostoru společnostem, které pak v rámci programu zobrazují otravné reklamy.
Babbel nabízí lekce, které zahrnují praxi v konverzaci a kulturní ponoření.
Duolingo nabízí kurzy adaptivního učení.
Babbelův design je zaměřen na serióznější dospělé studenty, kteří volí méně komplikované metody výuky jazyka bez dodatečné gamifikace.
Duolingo se svými kreslenými postavičkami a okázalým barevným designem vychází vstříc spíše mladým lidem a mladším studentům.
Babbel nabízí čtyři předplatné programy s měsíčními platbami.
Duolingo nabízí bezplatnou verzi s reklamami a měsíční členství bez reklam.
Babbel se zaměřuje na výuku kulturních a lingvistických rad o jazyce, který studujete, spíše než jen na slovní zásobu a strukturu vět.
Lekce Duolingo často postrádají propracovanost, aby se zabývaly významnými kulturními nuancemi a scénáři ze skutečného světa.

  Jak hacknout skrytou hru Google Chrome Dinosaur

Babbel vs Duolingo: Co je lepší?

Babbel je služba jazykového vzdělávání, jejímž cílem je najít rovnováhu mezi důkladností a nákladovou efektivitou.

Duolingo je pravděpodobně nejznámější aplikace pro výuku jazyků na trhu. Jednou z jeho hlavních výhod je, že je zcela zdarma, ale nevýhodou je, že lekce jsou poněkud náhodné. Pokud si stále nejste jisti, zda je lepší Babbel nebo Duolingo? – jen chvíli vydrž. Hned vám dáme odpověď.

 • Mnoho uživatelů tvrdí, že Babbel je z mnoha důvodů vhodnější než Duolingo po pečlivém vyhodnocení a testování obou aplikací pro výuku jazyků.
 • Babbel je hodnocen jako lepší než Duolingo, pokud jde o kvalitu učebních osnov, metodologii výuky a poskytování.
 • Duolingo si klade za cíl učinit učení se jazyka zábavným a poutavým tím, že z něj uděláte hru, zatímco Babbel se soustředí na pevnější a konvenčnější přístup k výuce cizího jazyka prostřednictvím hloubkových kurzů.
 • Pokud jde o efektivitu, zapojení uživatelů Babbel vs Duolingo a poskytovanou podporu, Babbel předčí Duolingo.
 • Jediná věc na Duolingo je, že je zdarma a má gamifikaci, ale to je tak vše. Celkově vynikající aplikací pro výuku jazyků je Babbel.

Srovnání nákladů mezi Babbel a Duolingo

Než dojdeme k závěru, porovnejme nákladové ceny Duolingo vs Babbel. V podstatě obě společnosti poskytují různé plány předplatného. Nyní si nejprve promluvme o Babbelovi.

 • Babbel poskytuje zákazníkům celkem čtyři různé plány, z nichž všechny umožňují přístup k jednomu zvolenému jazyku (z jejich 15 různých jazyků na výběr).
 • K dispozici máte čtyři různé možnosti platby.
 • Měsíční plán, který stojí 14 $ měsíčně. Tříměsíční plán, který stojí 10 $ měsíčně. Šestiměsíční plán, který stojí asi 8,50 $ měsíčně a 12měsíční plán, který nabízí nejlepší hodnotu za přibližně 7 $ měsíčně.

Cena duolingo je následující.

 • Duolingo můžete používat zdarma nebo si můžete předplatit jejich komerční službu s názvem Duolingo Plus.
 • Plán Plus má roční náklady 84 $ nebo 7 $ měsíčně.
 • Aby se předešlo pochybnostem, upgradem na plán Plus se Duolingo zbaví těch dotěrných reklam a nabízí neomezené srdce a pokusy o testování, stejně jako individuální lekce, jak překonat vaše chyby.

Proto jsou náklady v podstatě stejné při srovnání placených programů od dvou podniků. Na celý rok bude váš rozpočet každý měsíc přibližně 7 USD. Proto je v této situaci těžké vybrat vítěze. Babbel vs Duolingo je levnější než ostatní konkurenti v oblasti jazykového vzdělávání. Kromě toho, cena Duolingo vs Babbel, obě společnosti poskytují zákazníkům příležitost vyzkoušet si své programy, než se úplně zaváží. Babbel nabízí 20denní záruku vrácení peněz, pokud se službou nejste spokojeni, zatímco Duolingo nabízí 14denní bezplatnou zkušební verzi na vyzkoušení předplatného Plus.

  Jak trvale smazat svou adresu Gmail

Často kladené otázky (FAQ)

Q1. Která platforma nabízí nejvíce jazyků k učení?

Ans. Babbel vám umožňuje studovat pouze 15 jazyků, zatímco Duolingo vám umožňuje učit se až 39.

Q2. Co je levnější, Duolingo nebo Babbel?

Ans. Pokud se chcete naučit jazyk bez placení peněz, Duolingo je preferovanou možností, protože poskytuje své informace zdarma. Babbel je celkově levnější, protože pro edice Duolingo stojí o něco více než Babbel.

Q3. Co od sebe odlišuje Duolingo a Babbel?

Ans. Babbel se zaměřuje na silnější a konvenčnější přístup k výuce cizího jazyka prostřednictvím hloubkových lekcí. Zatímco Duolingo si klade za cíl gamifikovat vaše učení a poskytnout současný zážitek. To je základní rozdíl mezi těmito dvěma službami.

Q4. Poskytuje Duolingo certifikát?

Ans. Po absolvování testu je certifikát Duolingo zpřístupněn o 48 hodin později.

Q5. Můžete získat certifikát po absolvování kurzu na Babbel?

Ans. Ano! Za každý kurz, který na Babbel dokončíte, můžete získat certifikát.

Q6. Jsou certifikáty Duolingo a Babbel autentické?

Ans. Certifikace Duolingo není ve skutečnosti certifikace, protože vše, co dokazuje, je, že jste složili zkoušku na online cvičné platformě. Ačkoli se nejedná o formální kvalifikaci, tento certifikát obsahuje podrobnosti o obsahu a úrovni obtížnosti kurzu.

***

Doufáme, že tento článek pomohl lépe objasnit jakékoli nejasnosti ohledně Is Babbel nebo Duolingo. Nakonec vše závisí na tom, co potřebujete. Babbel a Duolingo, stejně jako jakýkoli jiný produkt nebo služba, mají výhody a nevýhody. Abychom se vyhnuli nejasnostem, zmínili jsme také cenový rozdíl mezi Duolingo a Babbel. Vždy můžete jít s tím, co vám více vyhovuje. Pokud máte nějaké dotazy, zanechte níže komentář.

x