Kolik stojí Tesla Cybertruck a kdy je datum vydání?

Klíčové věci

  • Představení Tesly Cybertruck neproběhlo podle plánu, během demonstrace prasklo sklo, ale posloužilo to jen ke zvýšení humbuku kolem futuristického elektrického snímače.
  • Cybertruck slibuje výjimečný výkon s ohromujícími údaji, které mohou konkurovat vysoce výkonným modelům EV. Může se také pochlubit působivou nosností a tažnou kapacitou a také jedinečnými funkcemi, jako je čtyřkolka vyrobená na míru.
  • Zatímco Rivian R1T se již dostal na trh a nabízí podobné schopnosti, větší rozměr lůžka a řízení zadních kol Cybertrucku mu dávají výhodu. Očekává se, že Tesla splní svůj slib, že překoná své konkurenty v segmentu elektrických pickupů.

Tesla Cybertruck je jedním z nejvíce medializovaných produktů vůbec. Elon Musk vzbudil zájem lidí o tento futuristický elektrický snímač už léta, zvláště po fiasku s „obrněným sklem“. Problém je v tom, že Cybertruck byl oznámen v listopadu 2019 a v segmentu elektrických pickupů stále chybí.

V jeho nepřítomnosti mají Rivian a Ford trh pro sebe. To vyvolává otázku: kdy se Cybertruck dostane na trh, kolik bude stát a jak bude ve srovnání s rostoucím počtem talentovaných soupeřů?

Úvod Cybertrucku nevyšel podle plánu

Tesla Cybertruck ohromila svět, když jej představil Elon Musk, i když představení neprobíhalo úplně podle plánu. Cybertruck měl být nejpůsobivějším pick-upem, jaký byl kdy vymyšlen; dokonce obsahoval pancéřová okna, která byla nepropustná pro kovové předměty vystřelené přímo na ně.

V den, kdy byl Cybertruck představen, ale na jevišti došlo k zásadnímu selhání. Sklo prasklo během demonstrace, která měla ukázat, jak je tvrdé, a Elon vypadal připravený vypálit spoustu lidí. Fiasko však posloužilo pouze k umocnění humbuku kolem Cybertrucku. Memy začaly pršet a tisk se zbláznil. Jediné, o čem druhý den někdo mluvil, bylo pancéřové sklo Cybertrucku.

  Co je rychlé nabíjení a jak funguje?

Ale i samotnému náklaďáku se dostalo spousty pozornosti, a to zaslouženě, protože mnohé ze specifikací, o kterých Elon Musk šílel na pódiu, byly mimořádně působivé. Cybertruck byl (a stále je) na rozdíl od všeho, co jsme kdy viděli. Tvar je přímo jako ze sci-fi filmu a čísla výkonu slíbená během odhalení jsou ohromující.

Tesla Cybertruck slibuje fenomenální výkon

Kredit obrázku: Tesla

TeslaPopis Cybertrucku dokonale vystihuje podstatu elektrického pickupu:

Lepší užitné vlastnosti než nákladní auto s vyšším výkonem než sportovní auto

Specifikace Cybertrucku, které Tesla slibovala v době odhalení kamionu, byly neslýchané, s hodnocením výkonu srovnatelným s vysoce výkonnými modely EV. Cybertruck slíbil, že poskytne ohromující údaje, které by mohly konkurovat Ferrari a Lamborghini, a přitom utáhnout masivní náklady a poskytnout působivou nosnost.

Cybertruck dokonce obsahoval na zakázku postavenou čtyřkolku (tzv. Cyberquad), kterou bylo možné nabíjet přímo z lůžka EV pickupu. Tesla slibuje 3 500 lb užitečného zatížení a 14 000+ lb tažnou kapacitu. Tato čísla jsou dostatečně neuvěřitelná pro jakékoli vozidlo, ale jsou skutečně pozoruhodná, když uvážíte, že Cybertruck má také zrychlit na 60 mil/h za 2,9 sekundy.

Bude Cybertruck od Tesly lepší než Rivian R1T?

Kredit obrázku: Rivian

Rivian R1T je náklaďák, který přináší hodně z toho, co Cybertruck slíbil, a už je na prodej. R1T ukradl část hromu Cybertrucku, ale humbuk kolem Cybertrucku je stále silný. Elon Musk řekl, že Cybertruck není jako žádné jiné vozidlo, a to není jen marketing Tesly. Cybertruck je těžké s něčím srovnávat, dokonce i s R1T, protože je jedinečný.

Rivian může být nakonfigurován na tažení 11 000 liber. Dokáže také zrychlit na 60 mph za 3 sekundy. Obě tato čísla vzbuzují stejný druh úžasu, jaký původně vyvolávaly specifikace Cybertruck. Tesla se svým Cybertruckem slibovala ty nejšílenější statistiky na světě smíchané s úžasnou užitečností, ale Rivian byl první, kdo to všechno dodal v kamionu.

Až se Cybertruck dostane na trh, bude muset prokázat, že dokáže překonat multitalentovaný nákladní automobil Rivian. To je výzva, kterou Tesla pravděpodobně nebude mít problém zvládnout, zejména s ohledem na všechny odborné znalosti v oblasti elektromobilů, které Tesla nasbírala se svými kostkovanými verzemi Modelu X a Model S.

  13 platforem pro vytvoření znalostní báze a nejčastějších dotazů pro vaši firmu

Cybertruck má již R1T beat, pokud jde o délku postele. Postel Rivianu dlouhá 4,5 stopy je malinká ve srovnání s postelí Tesly, u které se očekává, že bude delší než 6 stop. Velikost lůžka je ve světě pickupů velmi důležitá a Cybertruck má výhodu. Náklaďák Tesla nabídne i řízení zadních kol, kterým R1T být nemůže.

Jedním z míst, kde bude R1T zcela jistě porazit Cybertruck, je jeho přední kufr, protože soudě uniklé video Cybertruck’s frunk, není zrovna jeskynní. Další zajímavou drobností z Cybertrucku (pokud věříte Elonu Muskovi) je, že Cybertruck je dostatečně vodotěsný, aby posloužil jako člun pro krátké stinty. To však není něco, co bychom vám doporučili vyzkoušet s vaším Cybertruckem.

Tesla zmínila, že nabídne čtyřmotorové nastavení na Cybertruck namísto třímotorové konfigurace, o které společnost dříve uvedla, že by dala do nejvyšší verze. Toto je pravděpodobně přímá reakce na Rivian R1T a jeho čtyřmotorový AWD. Bateriové články 4680 Cybertrucku mají o 10 % vyšší energetickou hustotu než ty, které se aktuálně vyrábí, což ukazuje, že Tesla bere každou část vývoje Cybertrucku vážně.

Kdy bude Cybertruck v prodeji?

Plán uvádění produktů společnosti Tesla podléhá častým změnám, takže může být obtížné předvídat, kdy vyjde nový model, ale zdá se, že tentokrát je Cybertruck skutečně za rohem.

Elon Musk uvedl, že očekává zahájení dodávek Cybertruck na konci 3. čtvrtletí 2023 na speciální doručovací akci, což znamená, že vybraní jednotlivci (s největší pravděpodobností zasvěcení Tesly) budou moci získat Cybertruck do konce roku 2023.

Očekává se, že Tesla během této speciální dodávky vydá úplné specifikace pro Cybertruck. Elon Musk řekl, že Tesla’s Gigafactory Texas již postavila svého prvního kandidáta na výrobu Cybertruck a naznačil, že Tesla by mohla začít vyrábět začátkem října.

  Oprava Call of Duty Vanguard Dev Error 6032 na Xboxu

Elon Musk tweetoval svou fotku za volantem jednoho z těchto produkčních kandidátů Cybertrucks a vypadá to skvěle. Byly také spatřeny nákladní vozy převážející několik Cybertrucků z Gigafactory Austin do továrny Tesly ve Fremontu a všechny se zdají být modely připravené na výrobu, což naznačuje, jak blízko je nákladní automobil v tuto chvíli výrobě.

Kolik bude stát Tesla Cybertruck?

Kredit obrázku: Tesla

Cybertruck se měl původně prodávat ve třech cenových hladinách. Varianta s jedním motorem by stála 39 900 dolarů. Dvoumotorová verze futuristického EV pick-upu měla cenu 49 900 dolarů. Nejdražší Cybertruck (varianta se třemi motory) měla stát 69 900 dolarů.

Elon Musk zpočátku představil kamion jako cenově dostupný elektrický pickup pro masy. To se vždy zdálo trochu přitažené za vlasy, zvláště když vezmeme v úvahu, že Cybertruck byl vyroben z nerezové oceli a měl pancéřové sklo. Nejen to, má také jedinečný styl a obrovská terénní kola. Standardem bylo také vzduchové odpružení, a to i u varianty s jedním motorem.

Cybertruck by byl za tyto ceny absolutní krádež, i když čtyřmotorová verze, která nahradí třímotorovou, je podstatně dražší. I za vyšší cenu je Cybertruck působivý, když porovnáte jeho výkonové údaje s konvenčními pickupy, které jsou v současné době prodávané.

Elon Musk na výročním setkání akcionářů v roce 2022 uvedl, že cena Cybertrucku se zvýší, stejně jako specifikace:

Ceny Cybertruck byly odhaleny v roce 2019 a rezervace byla 99 $. Od té doby se toho hodně změnilo, takže specifikace a ceny se budou lišit. Nerad říkám trochu špatné zprávy, ale myslím, že neexistuje způsob, jak nějak předvídat inflaci, kterou jsme viděli, a různé problémy.

Realisticky se verze Cybertrucku za 39 900 dolarů nezdá pravděpodobná a ceny zcela jistě porostou napříč celou řadou Cybertrucků.

Cybertruck se konečně blíží ke svému vydání

Cybertruck je jedním z nejočekávanějších produktů vůbec. Doufejme, že Tesla dokáže uvést toto neobvyklé, ale vysoce schopné vozidlo na trh a učinit z něj další z mnoha důvodů, proč se lidé do Tesly zamilují. I když uvedení Cybertrucku na trh bude chvíli trvat, pokud Tesla využije úžasný potenciál vozu, lidé si ho rozhodně zamilují, i když budou muset zaplatit více, než předpokládali.