etechblog

Microsoft přejmenoval Bing Chat na Copilot, aby mohl konkurovat ChatGPT

Nástroje AI se rozšiřují alarmujícím tempem a všichni tech giganti hledají způsob, jak je využít. Zatímco Microsoft není ve vytváření nástrojů AI žádným neznámým, společnost nyní vyvíjí velký tlak na sesazení svých konkurentů, včetně ChatGPT.

V rámci své strategie společnost přejmenovala Bing Chat na Copilot. Tento krok je ale mnohem víc než jen změna názvu.

Co se děje s Bing Chatem?

Jak je uvedeno v Financial TimesMicrosoft provádí změny ve své službě AI, Bing Chat. Předtím byla služba přístupná pouze prostřednictvím vyhledávače společnosti Microsoft, Bing.

Nyní, když se asistent AI rozšiřuje mimo Bing, Microsoft oznámil, že Bing Chat bude přejmenován na „Copilot“. Díky tomu je v souladu s ostatními nástroji AI společnosti Microsoft na jejích ostatních systémech.

Je starý chat Bing stejný jako nový kopilot?

Jak bylo studováno na Mashable, není mnoho změn, které by postihly běžné uživatele. Největší změnou je, že Copilot má nyní svou vlastní adresu URL: https://copilot.microsoft.com/.

  7 nejlepších nástrojů pro monitorování a audit konfigurace serveru

Běžní uživatelé Bing Chatu si všimnou, že uživatelské rozhraní vypadá trochu jinak. A přejmenovaná služba má nyní lepší plán ochrany osobních údajů pro podnikové uživatele. Ale ve srovnání se starým chatem Bing, Copilot vypadá a cítí se téměř stejně.

Proč Microsoft změnil název Bing Chatu na Copilot?

Kredit obrázku: Microsoft

Na první pohled to může vypadat jako triviální změna na frontě Microsoftu. Tato změna je však jen jedním ozubeným kolečkem ve větším stroji zřízeném společností Microsoft a plánuje ji použít k tomu, aby převzal ChatGPT.

Pokud vám název „Copilot“ zní povědomě, je to pravděpodobně proto, že uživatelé Windows 11 již používají Copilot jako asistenta AI. A podle Vývojáři XDAMicrosoft také přinese Copilot do Windows 10. To znamená, že uživatelé Windows budou mít ve výchozím nastavení na dosah ruky asistenta AI od Microsoftu, aniž by museli stahovat cokoliv navíc.

  9 nejlepších platforem pro nákup nebo stahování 3D modelů v roce 2023

Cílem Microsoftu je pravděpodobně učinit Copilot nejpohodlnější volbou asistenta AI pro uživatele Windows. Pokud vše půjde tak, jak chce Microsoft, uživatelé ani neotevřou své webové prohlížeče, když chtějí mluvit s AI. Místo toho vyvolají Copilota a použijí ho pro všechny své potřeby s umělou inteligencí.

I když to pro Microsoft zní skvěle, strategie bohužel vylučuje lidi, kteří nepoužívají Windows 10 nebo 11. Přejmenování Bing Chatu na Copilot tak pomáhá přiblížit jméno značky lidem mimo Windows, protože potřebujete pouze webový prohlížeč pro přístup.

Může Copilot převzít ChatGPT?

Tento krok je od Microsoftu chytrý. Sjednocení všech jejích řešení AI pod názvem Copilot snižuje zmatek uživatelů a pomáhá etablovat značku jako jednoho z hlavních konkurentů na trhu asistentů AI.

Pokud však Microsoft chce, aby se Copilot „držel“, musí udělat dvě věci; aby se chatbot vyplatil používat, a nepřehánějte to s monetizací.

Užitečnost umělé inteligence zcela závisí na tom, jak dobře funguje, když jí uživatelé zadávají dotazy. Společnost může inzerovat svého chatbota s umělou inteligencí, jak se jí zlíbí, ale pokud bude umělá inteligence neustále chrlit náhodné nesmysly nebo nesprávná prohlášení, lidé ji opustí kvůli jedné z mnoha úžasných alternativ ChatGPT.

  Jak připojit myš nebo trackpad Bluetooth k iPadu

A i když se zdá pohodlné, že uživatelé Windows budou mít přístup k nástroji AI hned po vybalení, není to poprvé, co Microsoft do svého operačního systému přidal základní aplikace a služby. Společnost například přidala Clipchamp, aby uživatelé Windows nemuseli stahovat editor videa třetí strany… a pak okamžitě odradila uživatele agresivními plány zpeněžení Clipchamp.

Vzhledem k tomu, že Microsoft je společnost, bude pravděpodobně v určitém okamžiku hledat způsoby, jak vydělat peníze na Copilotu. A pokud problém nezvládne s ohledem na koncového uživatele, vystavuje se riziku, že lidem zkazí názor na Copilota ještě předtím, než vůbec stihne pořádně vystřelit na trůn ChatGPT.

Je Copilot další ChatGPT?

Vzhledem k tomu, že Microsoft zablokoval Copilot jako svou nabídku na trhu s AI asistenty, nezbývá nic jiného, ​​než čekat a zjistit, zda má to, co je potřeba k odstranění ChatGPT. Microsoft však musí k implementaci Copilota přistupovat opatrně, pokud nechce, aby lidé odcházeli do jiných aplikací AI.

x