Monitoruje využití RAM a CPU, hromadně odinstaluje aplikace

CCleaner je jako WD-40 pro Windows a Mac; kromě toho, že dělá spoustu různých věcí, udržuje haraburdí mimo váš skomírající stroj. Už je to nějakou dobu, co jsme slyšeli o populární aplikaci, která přichází na Android, a konečně se dostala do své beta verze. CCleaner pro Android nabízí rozsáhlý seznam funkcí a nabízí způsob, jak sledovat využití paměti RAM, CPU a baterie. Podle oficiálního oznámení společnosti Piriform, vývojářů aplikací, může CCleaner důkladně vyčistit historii vašeho prohlížeče, mezipaměť aplikací, protokoly hovorů, položky schránky a také odinstalovat nechtěné aplikace několika klepnutími na obrazovku.

Společnost prozatím představila aplikaci v rané beta verzi; Abyste to mohli ochutnat, budete se muset stát beta testerem tím, že se připojíte k jeho skupině Google. Proces je však poměrně jednoduchý, stačí přejít na Stránka Skupiny Googlea klikněte na ‚Připojit se ke komunitě‘.

Poté můžete přejít na Stránka obchodu Google Play CCleaner, klikněte na „Staňte se testerem“ – jak ukazuje snímek obrazovky níže – a budete si moci nainstalovat aplikaci do svého zařízení.

V době psaní tohoto článku obsahuje aplikace ve svém arzenálu tři hlavní funkce (nebo moduly); Cleaner, App Manager a obrazovka System Info. Mezi těmito moduly můžete procházet pomocí levého navigačního šuplíku.

Čistič zobrazuje celkové množství místa na disku, které máte k dispozici, a ve spodní části má dvě tlačítka s označením Analyze a Clean. „Vyčistit“ nebude k dispozici, dokud nejprve neklepnete na tlačítko Analyzovat, což aplikaci umožní prohledat vnitřní úložiště vašeho zařízení, aby nalezla vyměnitelné nevyžádané a nechtěné soubory.

Dokončení analýzy disku obvykle trvá několik sekund. Po dokončení se vám zobrazí seznam položek, které lze okamžitě odstranit jejich označením a následným klepnutím na Vyčistit.

Druhým modulem, který CCleaner nabízí, je obrazovka System Info, která vám umožní sledovat systémové vlastnosti vašeho zařízení v reálném čase. Zobrazuje například zdroje CPU, které vaše zařízení spotřebovává, a také celkovou RAM, vnitřní úložiště a využití baterie.

Třetí modul, nazvaný Správce aplikací, je ve skutečnosti odinstalátor aplikací, který usnadňuje odstranění více aplikací najednou. Každá položka v seznamu je zobrazena se svým názvem a ikonou aplikace, a pokud chcete odinstalovat jednu nebo více aplikací, můžete vybrat a stisknout Odinstalovat. Kromě toho můžete také klepnout na aplikaci a zobrazit o ní další informace, například využití paměti.

Piriform také uvádí, že již pracují na dalších funkcích, včetně správy procesů a čištění paměti RAM, čištění vlastních složek a dalších, které přijdou za několik týdnů. Ale i ve své současné podobě je aplikace docela úžasná na to, aby provedla rychlé vyčištění vašeho Androidu.

[via: Piriform Blog]