Možnost zabezpečení vašeho domova bez předplatného

Klíčové věci

 • Kamera Aqara E1 nabízí plný 360stupňový pohled na váš domov s funkcí otáčení a naklánění, což z ní činí všestrannou vnitřní bezpečnostní kameru.
 • Kamera poskytuje skvělou kvalitu videa v rozlišení 2K ve dne i v noci a nabízí funkce, jako je detekce osob a nastavení polohy kamery pro snadnější použití.
 • Pro přístup k uloženému videu není vyžadováno žádné předplatné, protože Aqara nabízí 24 hodin bezplatného cloudového úložiště a možnost používat microSD kartu nebo Apple HomeKit Secure Video pro delší období ukládání.

Ať už chcete zabezpečit vnitřek nebo vnější část svého domu, velká většina bezpečnostních kamer vyžaduje dodatečné předplatné pro ukládání videa a mnoho dalších funkcí.

Pokud však potřebujete levnou možnost pro vnitřní použití bez těchto dodatečných nákladů, měla by být kamera Aqara E1 blízko vrcholu vašeho seznamu. Je kompatibilní se třemi hlavními ekosystémy inteligentních domácností a nabízí plný 360stupňový pohled díky funkci otáčení/naklánění.

Fotoaparát Aqara E1

Kamera Aqara E1 poskytuje plné 360stupňové pokrytí uvnitř vašeho domova. Hlavní funkcí kamery je ovládání otáčení/naklánění, takže můžete kamerou pohybovat, abyste lépe viděli, co se děje. Kamera je kompatibilní se všemi třemi hlavními platformami pro chytrou domácnost – Amazon Alexa, Apple HomeKit a Google Home – nabízí jasné a ostré 2K video ve dne i v noci. Místo vyžadování placeného předplatného nabízí Aqara 24 hodin základního úložiště videa v nižším rozlišení. Můžete také použít volitelnou microSD kartu nebo Apple HomeKit Secure Video prostřednictvím HomeKit. Pokud vám placení vyhovuje, existuje možnost cloudového úložiště videa v plném rozlišení po dobu 30 dnů.

Značka Aqara

Rozlišení 1296p

Připojení Wi-Fi

Kompatibilita aplikací Ano

Noční vidění Ano

Světelnost objektivu f/2.0

Integrace Apple HomeKit, Amazon Alexa, Google Home

Požadovaný náboj č

Zorné pole úhlopříčka 101 stupňů

Barvy Bílá

Zvuk Obousměrný

Úložiště Volitelná karta microSD

Odolnost vůči povětrnostním vlivům č

Detekce pohybu Ano

Je vyžadováno předplatné? Ne

Režim soukromí Ano

Rozměry 2,72 × 2,72 × 4,09 palce.

Hmotnost 5,8oz

Klady

 • Vysoce kvalitní 2K video
 • Podporuje všechny tři hlavní platformy chytré domácnosti
 • Aplikace Aqara je dobře navržena a snadno se používá
 • Pro přístup k nahranému videu není potřeba žádné předplatné
 • Detekce osob funguje dobře při sledování otáčení/naklánění
 • Může být instalován téměř kdekoli uvnitř domu s přiloženým vybavením

Nevýhody

 • Aplikace Apple Home nemůže ovládat otáčení/naklánění
 • Malé zorné pole ve srovnání s některými jinými kamerami
 • Bezplatné 24hodinové cloudové úložiště funguje pouze v rozlišení 360p
 • Krátký kabel USB-C a bez napájecího adaptéru
  19 balíčků Node.js, které musíte znát jako vývojář JavaScriptu pro produktivní a snadný život

Úplný pohled na váš domov

Zatímco většina vnitřních kamer může poskytnout pouze specifický pohled na váš domov v závislosti na tom, kam ji umístíte, Aqara Camera E1 je trochu jiná. Velkým lákadlem kamery je funkce otáčení/naklánění, která může poskytnout úplný 360stupňový pohled na místo.

Kromě toho, že se můžete otáčet v celém kruhu, můžete také nasměrovat 2K kameru nahoru a dolů v závislosti na tom, co chcete vidět. Pan/tilt kamery jsou obvykle podstatně větší než jiné modely, protože jsou potřeba další motory. Takže jsem byl opravdu překvapen rozbalením fotoaparátu E1. Je stejně malá, nebo dokonce menší, než kterákoli vnitřní kamera, kterou jsem používal.

Brent Dirks / MakeUseOf

Tato malá velikost vám umožní umístit kameru na nenápadné místo ve vaší domácnosti. Kameru můžete nainstalovat i vodorovně. Aqara obsahuje šroubový držák nebo nástěnné kotvy pro maximální flexibilitu. Může být dokonce namontován dnem vzhůru na strop.

Zatímco Aqara obsahuje kabel USB-C, je jen 3 stopy dlouhý, což je zklamáním, protože pro většinu instalací je potřeba delší. Budete si také muset poskytnout vlastní napájecí adaptér, protože ten není součástí balení. Musel jsem použít delší 10stopý kabel USB-C a vlastní napájecí adaptér USB-C. Pokud je nemáte, mohl by se levný fotoaparát prodražit.

Kamera je kompatibilní se všemi třemi hlavními systémy chytré domácnosti – Amazon Alexa, Google Home a Apple HomeKit. Ale bez ohledu na to, kterou používáte, budete muset kameru nastavit pomocí doprovodné aplikace Aqara Home iOS nebo Android.

Nastavení trvá jen několik minut. Přidání kamery do Apple HomeKit se provádí přímo prostřednictvím aplikace Aqara. Podpora Alexa a Google se provádí prostřednictvím těchto doprovodných aplikací. Použil jsem pouze kameru E1 s nastavením HomeKit.

Skvělá kvalita videa s některými upozorněními

Při každodenním používání jsem byl s fotoaparátem E1 velmi spokojen. Neměl jsem ve svém domě místo, kde bych využil jeho plnou 360stupňovou možnost, ale místo toho jsem ho umístil do velkého obývacího pokoje ve tvaru obdélníku. Moje předchozí kamera na stejném místě poskytovala zorné pole 180 stupňů, ale měla několik slepých míst poblíž okrajů místnosti, včetně předních dveří.

Zamiřte do aplikace Aqara, kde získáte plnohodnotné ovládání fotoaparátu. Vyberte kameru pro zobrazení živého náhledu a použijte ovládací panel nebo jen přejeďte prstem po obrazovce pro pohyb po místnosti. Při ovládání pan/tilt pomocí aplikace nedošlo k žádnému zpoždění. Na hlavní obrazovce můžete také pořídit snímek, spustit záznam a dokonce pomocí mikrofonu mluvit s kýmkoli poblíž kamery.

Kvalita videa v rozlišení 2K byla skvělá ve dne i v noci. Obvykle v obývacím pokoji nezapínám stropní světla a používám pouze přirozené světlo z velkých oken a malých lamp. Celé video bylo jasné a ostré. V noci, s aktivním nočním viděním, jsem také dobře viděl.

  13 nákladově efektivních platforem e-mailového marketingu pro blogery

Jen pro poznámku, protože se jedná o pan/tilt kameru, budete muset snížit očekávání, pokud jde o zorné pole. Kamera E1 nabízí malé zorné pole 102 stupňů, ale samozřejmě s možností otáčení a naklánění na tom nezáleží tolik jako u pevné kamery.

Jednou z příjemných funkcí aplikace Aqara je detekce osob. Jak jste mohli uhodnout podle názvu, tato funkce automaticky přesune kameru tak, aby nahrávala a sledovala kohokoli v záběru. Je to také skvělý způsob, jak odfiltrovat pohybové události od domácího mazlíčka procházejícího se v domácnosti. Aqara řekl, že v budoucnu budete také moci používat podobnou funkci detekce zvuku.

Stejně jako u jiných bezpečnostních kamer si můžete vybrat, že budete dostávat upozornění na chytrý telefon, když je detekován pohyb, abyste mohli situaci zkontrolovat.

Další příjemnou možností prostřednictvím aplikace Aqara je možnost používat předdefinované pozice pro funkci pan/tilt. Je již vytvořeno mnoho sad možností, ale můžete si jich přizpůsobit, kolik chcete. Takže místo ručního ovládání pohybu kamery můžete jednu z těchto pozic vybrat klepnutím. Nastavil jsem několik pozic a používání fotoaparátu je mnohem jednodušší.

Přes aplikaci Apple Home si můžete prohlížet obraz z kamery, ale s velkou nevýhodou. Funkce otáčení a naklánění není k dispozici prostřednictvím aplikace Apple. To však není chyba Aqary – Apple nativně neposkytuje ovládání otáčení/naklánění prostřednictvím své aplikace pro chytrou domácnost.

Když si prohlížíte přenos z kamery, bude to z místa, kam kamera aktuálně míří. Pokud to potřebujete změnit, budete muset otevřít aplikaci Aqara. Při mém použití to byla menší nepříjemnost, ale ne velký průšvih. Pokud však chcete používat pouze aplikaci Home, musíte to důkladně zvážit.

To není případ Alexy. Podařilo se mi propojit dovednost Aqara Home Alexa a použít funkci pan/tilt. Nepodařilo se mi vyzkoušet fotoaparát s Google Assistant.

Pro přístup k uloženému videu není potřeba žádné předplatné

Velkou součástí každé bezpečnostní kamery je přístup k nahranému videu. Většina možností na trhu, například od velkých jmen, jako je Ring nebo Arlo, má velkou nevýhodu – požadované měsíční předplatné pro prohlížení nahraného videa uloženého v cloudu. To může po dobu životnosti fotoaparátu způsobit značné náklady.

Nemusíte se ale bát platit za přístup k nahranému videu pomocí Camera E1. Existuje mnoho různých možností přístupu k nahranému videu. Za prvé, Aqara ukládá 24 hodin nahraného videa v cloudu zdarma. Jediný háček je, že se ukládá pouze v 360p, což je výrazně nižší rozlišení než nativní 2K, které kamera vidí.

Můžete to prodloužit na 30 dní uchování za předplatné za 4,99 $ měsíčně nebo 49,99 $ ročně, což vám také umožní ukládat a přistupovat k videu v plném rozlišení.

  9 nejlepších nástrojů pro správu nákladů na cloud v roce 2023

V závislosti na vaší situaci může být přístup k 24 hodinám nahraného videa v cloudu snadno více než dost. Je skvělé vidět, že Aqara to nabízí zdarma, a právě tyto funkce dělají z fotoaparátu E1 to nejlepší na trhu.

Brent Dirks / MakeUseOf

Alternativně můžete pro ukládání nahraného videa použít také vlastní microSD kartu. Jediným limitem u paměťové karty je její maximální kapacita. Při ukládání videa na SD kartu o velikosti až 512 GB můžete stále přistupovat k nahrávkám prostřednictvím aplikace Aqara.

Každý, kdo má Apple HomeKit, by měl zvážit použití fotoaparátu s Apple HomeKit Secure Video. Díky tomu můžete ukládat šifrované nahrávky se svým stávajícím tarifem úložiště iCloud+ od 0,99 $ měsíčně. Všechny nahrávky jsou šifrovány end-to-end a lze k nim přistupovat odkudkoli, pokud máte Home Hub (Apple TV nebo HomePod).

Tato možnost uloží na vašem zařízení Apple až 10 dní nahrávek. Nezapočítávají se do vašeho úložiště iCloud+. Naštěstí můžete snadno spravovat nahrávky HomeKit Secure Video a ukládat je do svého zařízení lokálně nebo je sdílet s ostatními.

Další výhodou propojení vaší kamery s HomeKit je schopnost rozpoznat konkrétní tváře kohokoli na záznamu, pokud byl předtím vyfotografován a klasifikován v Knihovně fotografií. Dokáže také rozpoznat domácí mazlíčky a balíčky.

Jedinou skutečnou nevýhodou HomeKit Secure Video je, že je omezeno na 1080p. Ale po zapnutí této funkce jsem nebyl schopen rozeznat žádný podstatný rozdíl mezi nativním 2K a 1080p z fotoaparátu.

Překvapivě malý počet kamer podporuje HomeKit Secure Video, zvláště v této cenové kategorii. Existuje několik dalších možností od Eufy, ale to je vše. Takže i s nižším rozlišením je hezké vidět, že Aqara tuto funkci nabízí.

Aqara Camera E1: Některé malé kompromisy, ale celkově vítěz Smart Home

Kamera Aqara E1 není úplně dokonalá, zejména s malým zorným polem a nutností použití doprovodné aplikace k pan/naklápění s Apple HomeKit. Tyto problémy jsou však kompenzovány mnoha dalšími pozitivy.

Spolu s tím, že za přístup k nahranému videu nemusíte platit předplatné, ať už prostřednictvím služby omezeného cloudového úložiště Aqara, nebo pomocí vlastní karty microSD, je kamera díky nízké ceně a kompatibilitě se všemi třemi hlavními platformami pro chytré domácnosti vynikající.

A zvláště pokud jste fanouškem Apple, díky kompatibilitě s HomeKit SecureVideo je to nejlepší nákup.

Fotoaparát Aqara E1

Kamera Aqara E1 poskytuje plné 360stupňové pokrytí uvnitř vašeho domova. Hlavní funkcí kamery je ovládání otáčení/naklánění, takže můžete kamerou pohybovat, abyste lépe viděli, co se děje. Kamera je kompatibilní se všemi třemi hlavními platformami pro chytrou domácnost – Amazon Alexa, Apple HomeKit a Google Home – nabízí jasné a ostré 2K video ve dne i v noci. Místo vyžadování placeného předplatného nabízí Aqara 24 hodin základního úložiště videa v nižším rozlišení. Prostřednictvím HomeKit můžete také použít volitelnou microSD kartu nebo Apple HomeKit Secure Video. Pokud vám placení vyhovuje, existuje možnost cloudového úložiště videa v plném rozlišení po dobu 30 dnů.