Nástroj pro lepší řízení projektů – cum – produktivita

Matou vás široká škála aplikací pro řízení projektů a produktivitu? Podívejte se na naše přímé srovnání mezi Coda a Notion, abyste věděli, který z nich byste si měli vybrat.

Profesionálové v dnešní době musí pracovat na řadě nástrojů a aplikací pro různé účely, jako je řízení projektů, produktivita, obchodní komunikace a tak dále.

Přepínání mezi více aplikacemi je nejen časově náročné, ale také někdy matoucí. Mnoho společností se proto rozhodlo používat víceúčelové nástroje, které mohou provádět více než jeden úkol.

Coda a Notion jsou takové programy, které můžete použít pro řízení projektů, produktivitu a spolupráci. Pokud si chcete vybrat některý z těchto, ale nejste si jisti, který z nich zvolit, přečtěte si tento článek.

Coda je software pro řízení projektů, který nabízí funkce tabulek a dokumentů v jednom nástroji. Tato flexibilní platforma vám umožňuje navrhovat vlastní aplikace pro produktivitu od začátku. Jeho síla spočívá ve funkci automatizace, protože uživatelé na něm mohou automatizovat řadu úkolů a pracovních postupů.

Tento software také podporuje propojení tabulek a dokumentů, které vám umožní přístup k informacím z různých zdrojů do jednoho dokumentu. Můžete tak vytvářet přizpůsobitelné a interaktivní dokumenty pro spolupráci, řízení projektů, sledování úkolů a analýzu dat.

Použití Coda

Coda je platforma pro editor dokumentů, kde můžete také vytvářet tabulky a databáze. Tyto soubory mohou obsahovat text, čísla, vzorce, tabulky a další potřebné prvky. Týmy používají Coda k vytváření a správě dokumentů pro plánování projektů, plánování, správu a sdílení znalostí.

Může být také použit pro spolupráci a sledování úkolů pro zlepšení osobní a týmové produktivity. Tento vysoce přizpůsobitelný software vám navíc umožňuje vytvářet a spravovat pracovní postupy podle vašich požadavků.

Jak Coda funguje

Coda je řešení editoru dokumentů, které umožňuje vytvářet soubory, přidávat text, tabulky a seznamy, stahovat obrázky a vkládat další prvky. Nabízí sadu stavebních bloků, do kterých můžete přidávat stránky, relační tabulky a tlačítka pro interní i externí použití. Můžete upravovat data uložená v tabulkách a dokumentech a zároveň to umožnit svým spoluhráčům.

Jakmile začnete pracovat na dokumentu, můžete nahrát dokumenty a tabulky. Zahrnutím tohoto textu a tabulek do pracovního prostoru vám Coda pomůže řídit projekty prostřednictvím bezproblémové spolupráce. Načítání dat z dokumentů a aplikací vzorců na jakýchkoli dokumentech nebo tabulkách se také provádí v tomto softwaru.

  Jak vybrat správnou distribuci Linuxu

Notion je produktivní software, který můžete používat pro osobní i profesionální účely. Nabízí také funkce projektového řízení, psaní poznámek, spolupráce a správy znalostí pod jednou střechou.

Ať už chcete vytvářet databáze, webové stránky nebo weby ke sdílení z profesionálních důvodů, Notion vám nabízí plné možnosti přizpůsobení. Lze jej také použít pro Ganttovy diagramy, tabulky, vzorce, časové osy, galerie, specifikace produktu a e-maily na stránkách Notion.

Použití pojmu

Interaktivní dokumenty můžete vytvářet pomocí šablony Poznámky ze schůze aplikace Notion. Notion lze také použít jako relační databázi s různými pohledy dostupnými pro řízení projektu, včetně tabulky, časové osy, seznamu, kanbanu, kalendáře atd.

Společnosti, které zpracovávají více projektů najednou, mohou pro každý projekt vytvořit různé týmové prostory a přistupovat k jakýmkoli specifikacím z domovské stránky Notion. Tato aplikace nedávno přidala funkci Notion AI. Tento generativní model umělé inteligence je schopen vytvářet obsah, prezentace, standardní operační postupy, tabulky, databáze a obchodní nápady.

Jak Notion funguje

Stránka je primárním prvkem Notion. Když vytváříte novou stránku, můžete přidat bloky pro text, média, seznam s odrážkami, hypertextové odkazy, tlačítka, obsah, kód a propojené zobrazení databází. Podporuje také přizpůsobení názvu, použití Notion AI, změnu zobrazení a import dat z jiných zdrojů.

Notion také nabízí Workspaces pro firmy a Teamspace pro týmy nebo projekty. Můžete jej také použít k publikování své znalostní báze nebo deníku online, ke kterému má kdokoli přístup bez registrace.

Výhody Coda

 • Coda má intuitivní rozhraní, které může používat každý.
 • Nabízí prostředí pro spolupráci pro neomezený počet uživatelů.
 • Můžete vytvořit podstránky pro sledování všech úkolů a dokumentů.
 • Podporuje doplňky a integraci s oblíbenými aplikacemi třetích stran.
 • Nástroj nabízí pokročilé funkce, jako jsou datové grafy, automatizační skripty a návrhářské nástroje.
 • V tomto softwaru lze automatizovat opakující se úkoly a připomenutí.

Výhody Notion

 • Je docela snadné začít vytvářet stránky a weby na Notion.
 • V tomto nástroji je k dispozici více zobrazení stránek, jako je tabulka, seznam, časová osa, galerie atd.
 • V modulu vytváření dokumentů můžete přidat 100+ bloků pro zadání vlastního obsahu.
 • Jeho funkce jsou dostupné prostřednictvím webu, desktopové aplikace a mobilní aplikace.
 • Toto all-in-one řešení pracovního prostoru je lehké a lze jej bez problémů používat.
 • Je přizpůsobitelný a lze jej hladce integrovat s dalšími nástroji.
  9 Nejlepší software pro správu ochrany životního prostředí a bezpečnosti (EHS) k použití

Coda vs. Pojem: Srovnání

FeaturesCodaNotionDocumentsNení nejlepší volbou pro dokumenty s velkým množstvím textuVšechno je dokument, takže lze snadno přepínat z jedné stránky na druhou Funkce AutomationAutomation pro opakující se úkolyŽádná nativní automatizace není k dispozici. CollaborationPodporuje společné vytváření dokumentů Podporuje spolupráci v reálném čase na pracovních prostorech Pořizování poznámek a KBO nabízí funkce pro psaní poznámek a znalostní databáze. šablony pro sledování návyků, plánování cest, seznam četby, rozpočtování, seznam úkolů, plán produktu atd. Databáze založená na StructureTable, která vypadá jako tabulkový kalkulátor, dostupné v časové ose, kalendáři, nástěnce, dolu, splatnost, příjemce, sprint, projekt , Status, Priority, Summary, Tags, etc., modes.FormulasSupports snadné psaní vzorců a výpočet mezi tabulkami Výpočet a manipulace s daty se obtížně provádějíUI a Snadné použitíPřichází s křivkou učení Každý může snadno začít s NotionViewsNabízí různé jedinečné pohledy, jako jsou tabulky , Karty, Časové osy, Kalendáře, Detail, Nástěnky, Graf, Formulář, Word Cloud atd. Zobrazení dostupná v Časové ose, kalendáři, Nástěnce, Důl, Termín odevzdání, Nabyvatel, Sprint, Projekt, Stav, Priorita, Souhrn, Tagy atd. , mode.IntegrationIntegruje se s oblíbenými aplikacemi jako OpenAi, Jira, Salesforce, Gmail, Google Drive, GitHub, Asana, Slack, Shopify, Figma, Stocks, Zoom, Hubspot a Twitter. Podporuje integraci s ClickUp, Canva, Calendly, Box, GitHub, IFTTT, Lucidchart, OneDrive, Zapier, Tableau, Trello, Miro, GitLab, DropBox, Adobe XD atd. KomunitaMá jedno aktivní fórum pro diskusi o problémech Pyšní se velkou komunitou aktivní na různých platformyCenové plány Jeden bezplatný plán a tři placené plány od 10 USD/měsíc/doc maker Jeden bezplatný plán a tři placené plány od 8 USD/měsíc/uživatel

Use Cases of Coda

 • Prodejní tým používá Coda pro sledování e-mailů, plánování účtů, zpětnou vazbu a vyhledávání potenciálních zákazníků.
 • Produktové týmy jej používají pro řízení projektů, centralizaci poznámek ze schůzek, správu kontrolních seznamů, požadavků na produkty, wiki a OKR.

 • Marketingové týmy používají Coda ke sledování průběhu projektu spolu s udržováním časové osy a plánu projektu.
 • Pedagogové a vzdělávací instituce používají Coda k vytváření plánů lekcí, sledování úkolů, vytváření stránek QandA a správě známek.
 • Studenti také používají Coda k udržování úkolů a seznamů úkolů, centralizaci klubových schůzek a skupinových projektů a udržování denního dashboardu s termíny plnění a prioritami úkolů.

Případy použití

 • Marketingový tým může použít Notion k vytvoření kalendáře sociálních médií a kalendáře obsahu, ke správě tiskových sad, aktiv značky a mediálních sad a k ukládání pokynů ke značce a informací o kampaních.
 • Vývojáři používají Notion k plánování schůzek, sledování chyb, vytváření wiki, odkazování na API a zobrazování retrospektiv na různých projektech.
 • Návrháři používají Notion k vytvoření portfolia, náladového panelu, designového sprintu a knihovny návrhů uživatelského rozhraní.
 • IT společnosti používají Notion pro řízení projektů, spolupráci na úkolech, sledování problémů, řízení zásob, řízení dodavatelů, řízení změn a sledování problémů centra podpory.
  Jak smazat účet ATT

 • Prodejní tým používá Notion jako prodejní CRM a platformu pro správu svých aktiv, wiki a prodejních dohod.
 • HR a náborové týmy používají Notion ke správě pracovních tabulek a kariérních stránek, sledování volných pracovních míst a náboru, správě průvodců pohovory, adresářů lidí, procesu registrace, zaměstnaneckých výhod a hodnocení výkonu.
 • Kromě výše uvedeného jednotlivci používají Notion pro vedení individuálních poznámek, denních deníků a každoročního sebehodnocení.

Aplikace, které můžete vytvořit pomocí Coda

Pokud chcete vytvořit vlastní aplikaci pro vaši organizaci, můžete kontaktovat Coda Solutions Studio. Tým společně vytvoří aplikaci pomocí vašich vlastních zdrojů a zároveň vám pomůže stát se expertem na Coda maker.

Nejprve vás požádají, abyste upřednostnili potřeby svého týmu. Poté s vámi budou spolupracovat na společném vytváření aplikace a procházejí neustálým zlepšováním. Když jste s produktem spokojeni, aplikace se spustí.

Aplikace, které můžete vytvořit pomocí Notion

Vzhledem k tomu, že Notion nepotřebuje, aby měl někdo účet na této platformě, aby si mohl prohlížet kteroukoli z jeho stránek, můžete jej použít k vytvoření webové aplikace. Pokud například chcete vytvořit aplikaci, která zobrazuje aktuální cenu akcií, můžete vytvořit databázi akcií na Notion a přidat API všech poskytovatelů cen akcií.

Uživatelé tak mohou přistupovat k vaší aplikaci Notion a získat informace o nejnovějších cenách akcií. To však vyžaduje odborné znalosti v oblasti vývoje webu a je náročné vyvinout aplikaci pomocí Notion běžnými uživateli.

Poznámka autora

Coda i Notion jsou oblíbené pro svou použitelnost a jedinečné vlastnosti. V tomto příspěvku jsme se zaměřili na pracovní proces, funkce a výhody používání těchto dvou aplikací. Nyní jste si také museli být vědomi případů použití těchto nástrojů pro řízení projektů a produktivitu.

Největší předností Notion je jeho uživatelské rozhraní. Členové vašeho týmu jej mohou snadno začít používat bez jakéhokoli zpoždění. Vzhledem k tomu, že jde o aplikaci založenou na textu, budou mít z jejího používání prospěch organizace, které chtějí vytvářet stránky plné textu. Pokud kladete důraz na psaní poznámek a znalostní bázi, Notion je vaše nejlepší volba.

Na druhou stranu společnosti, které potřebují používat databázi ke správě svých projektů, si mohou zvolit Coda. Je také ideální pro použití vzorců, tabulek a automatizace. Především zkontrolujte, který nástroj má nejvíce funkcí, aby vyhovoval vašim organizačním potřebám, a jděte do toho.

V případě, že chcete vyzkoušet nějakou jinou aplikaci pro řízení projektů, můžete si přečíst o srovnání Trello vs. Jira řízení práce.