Nejlepší sady Raspberry Pi roku 2024

Jednodeskové počítače Raspberry Pi odemykají nový svět zkoumání hardwaru a programování a jsou levné, přenosné a energeticky účinné. I když to může být pro začátečníky složité, startovací sady Raspberry Pi se dodávají se základním příslušenstvím a periferiemi, které se hodí při pokusu o vytvoření nastavení Raspberry Pi.

CanaKit

Obsahuje nejnovější a aktuálně nejvýkonnější Raspberry Pi CanaKit Raspberry Pi 5 Starter Kit je ideální pro začátečníky i pokročilé uživatele, kteří chtějí ten nejlepší zážitek z Raspberry Pi, který si lze za peníze koupit.

Tato startovací sada obsahuje jednodeskový počítač Raspberry Pi 5, kompatibilní plastové pouzdro, 128GB microSD kartu Samsung s předinstalovaným Raspberry Pi OS, USB čtečku SD karet, dva micro-HDMI na HDMI kabely a USB-C PD napájení. zásobování. Raspberry Pi 5 je teplejší než Pi 4, takže tato startovací sada obsahuje ventilátor skříně a chladič, který udržuje nízké teploty, když se Pi používá.

Bohužel návod v krabici neobsahuje. Existuje několik problémů s pouzdrem a chladičem, které jsou poněkud uvolněné, ale celkově je tato startovací sada skvělým balíčkem, který ukazuje, co ekosystém Raspberry Pi nabízí.

Startovací sada CanaKit Raspberry Pi 5

Celkově nejlepší

170 $ 180 $ Ušetřete 10 $

CanaKit Raspberry Pi Starter Kit, který obsahuje nejvýkonnější jednodeskový počítač Raspberry Pi a několik vysoce kvalitních komponent, je ideální pro uživatele, kteří chtějí používat Raspberry Pi jako každodenní ovladač, retro herní stanici nebo souborový/video server.

Klady

 • Nabízí dobrou hodnotu za peníze
 • Vysoce kvalitní komponenty

Nevýhody

 • V krabici nejsou žádné pokyny
 • Pouzdro a chladič by mohly být lepší

CanaKit

Základní sada Pi Zero 2 W je další vynikající volbou od CanaKit. Je vybaven Raspberry Pi Zero 2 W, nejlevnějším jednodeskovým počítačem Raspberry Pi, a nabízí levný vstup do ekosystému Raspberry Pi. Není nabitý až po okraj periferiemi, ale dostanete to nejnutnější, abyste mohli začít.

Základní sada obsahuje Raspberry Pi Zero 2 W, zdroj 2,5 A, chladič a oficiální pouzdro Raspberry Pi Zero. Neexistuje žádná předinstalovaná karta microSD nebo kabel HDMI, ale je dodáván s průvodcem pro rychlý start a referenčním listem pro záhlaví GPIO. I když nezískáte nejrychlejší stolní počítač, základní sada Zero 2 W od CanaKit by mohla být dobrým způsobem, jak experimentovat s Raspberry Pis, než utratíte peníze za výkonnější.

  Jak používat vestavěný Správce úloh prohlížeče Chrome

Základní sada CanaKit Pi Zero 2 W

Nejlepší rozpočet

Základní sada CanaKit Pi Zero 2 W nabízí pouze to nejnutnější a je ideální pro uživatele, kteří chtějí levný, nízkoprofilový a univerzální počítač pro internet věcí (IoT), chytrou domácnost a bezpečnostní aplikace.

Klady

 • Je cenově dostupný ve srovnání s alternativami
 • V krabici je stručná příručka

Nevýhody

 • Pro některé uživatele to může být až příliš „holé kosti“.
 • Pro začátečníky to může být výzva
 • Hlavička GPIO není předpájená

Raspberry Pi

I když existují hodné alternativy ze zdrojů třetích stran, úředník Stolní sada Raspberry Pi 4 nabízí neuvěřitelnou hodnotu. Obsahuje jednodeskový počítač Raspberry Pi 4 a tištěnou příručku pro začátečníky v krabici a všechny další periferie potřebné k dokončení nastavení pracovní plochy (kromě displeje HDMI).

V sadě najdete Raspberry Pi 4 Model B (buď verze 2GB, 4GB nebo 8GB), klávesnici, myš, dva kabely micro-HDMI-HDMI, 15,3W USB-C zdroj, pouzdro, oficiální příručka pro začátečníky a 16GB microSD karta s předinstalovaným operačním systémem Raspberry Pi. Průvodce je poměrně obsáhlý a pokrývá vše, co úplný začátečník potřebuje k nastavení a používání Raspberry Pi 4.

Jedinou skutečnou výzvou této sady je pouzdro, které je s ní dodáváno. Není navržen pro práci s chladičem nebo chladicím ventilátorem a víko je nutné sejmout, pokud máte v úmyslu provozovat na Raspberry Pi nějaké velké zatížení.

Stolní sada Raspberry Pi 4

Nejlepší pro začátečníky

Se skutečnou příručkou v krabici a kartou microSD s předinstalovaným operačním systémem Raspberry Pi je oficiální sada pro stolní počítače Raspberry Pi 4 tou nejlepší sázkou pro začátečníky, kteří si raději nekupují příslušenství samostatně. Je zde také estetická přitažlivost dokončení nastavení Raspberry Pi s každou komponentou v oficiální červené a bílé barvě.

Klady

 • Skvělá hodnota za peníze
 • Obsahuje podrobného průvodce pro začátečníky
 • Zahrnuje oficiální napájecí zdroj

Nevýhody

 • Oficiální pouzdro blokuje proudění vzduchu a může způsobit škrcení
 • Některé komponenty mohou být pro pokročilejší uživatele málo užitečné

Slunečnice

  Jak zabránit otevírání Discordu při spuštění a získat zpět dobu spouštění

Na rozdíl od ostatních možností v tomto seznamu, Sunfounder Raspberry Pi Pico W Ultimate Starter Kit neposkytuje zážitek ze stolního počítače. Místo toho nabízí praktickou výukovou sadu pro začátečníky všech věkových kategorií, aby se naučili programování a elektroniku. Sada Sunfounder obsahuje mikrokontrolér Raspberry Pi Pico W a obsahuje mnoho elektronických součástek, které lze použít v různých projektech.

Obsahuje také sérii 27 videolekcí od hardwarového experta Paula McWhortera. Videa jsou snadno sledovatelná a pomohou začátečníkům i pokročilejším uživatelům. Zahrnují práci s mikrokontrolérem Pico W a jeho programování pro provádění různých operací pomocí uživatelského kódu.

Raspberry Pi Pico W se dodává s předpájenými hlavičkami a vše, co potřebujete, je prkénko na krájení, nějaké propojovací kabely a další elektronické součástky, abyste mohli vytvořit svůj další vynález. Mezi další komponenty, které lze nalézt v této sadě, patří LED, LCD, bzučáky, senzory, akční členy, rezistory, tranzistory, kondenzátory a další zařízení, která mohou fungovat jako součást elektronického obvodu.

Sunfounder Raspberry Pi Pico W Kit

Nejlepší pro výuku kódu

S více než 400 elektronickými součástkami a více než 117 projekty nabízí Sunfounder Raspberry Pi Pico W skvělou zkušenost s učením a nekonečné možnosti pro elektronické výtvory. Tato začátečnická sada je vynikající volbou pro uživatele, kteří chtějí snadný a levný vstupní bod do hobby elektrotechniky.

Klady

 • In-hloubkové video tutoriály
 • Vysoce kvalitní sada s více než 450 elektronickými součástkami
 • Raspberry Pico W je dodáván předpájený

Nevýhody

 • Úplní začátečníci mohou mít těžší práci s dokumentací
 • Žádný fyzický návod k použití sady

GeeekPi

Pokud máte rádi emulaci retro her, GeeekPi Raspberry Pi 4 Starter Kit vám poskytuje nástroje, které potřebujete k vytvoření herního systému Raspberry Pi schopného emulovat konzole jako PS1, NES, SNES, Dreamcast a různé arkádové systémy prostřednictvím MAME. Retro hraní na Raspberry Pi je svět sám o sobě a budete potřebovat vědět o ROMS a distribucích emulací.

V této sadě najdete pouzdro ve stylu NES, které je dodáváno s vestavěným chladicím ventilátorem, 128GB microSD kartou pro uložení všech vašich her, USB čtečkou microSD karet, 18W napájecím zdrojem, dvěma micro-HDMI-HDMI kabely a 8GB Raspberry Pi 4. Pouzdro je navrženo tak, aby poskytovalo snadný přístup ke všem portům, ale zakrývá GPIO header.

  Jak smazat účet MEGA

Startovací sada GeeekPi Raspberry Pi 4 8GB

Nejlepší pro herní emulaci

Tato retro herní sada GeeekPi s Raspberry Pi 4 s 8 GB RAM, 128GB microSD kartou a 18W napájecím zdrojem je připravena pro maximální výkon vašeho Raspberry Pi 4 a je ideální pro uživatele, kteří chtějí nekomplikované a přenosné. retro herní nastavení.

Klady

 • Pouzdro ve stylu NES je příjemné
 • Součástí pouzdra je aktivní chladicí ventilátor

Nevýhody

 • Trochu drahé
 • Pouzdro blokuje hlavičku GPIO (nejedná se o řešení, pokud budete hrát pouze s Pi)
 • V krabici není návod ani návod

FAQ

Otázka: K čemu se Raspberry Pi používá?

Zatímco původně měl sloužit jako experimentální zařízení pro studenty informatiky, od té doby Raspberry Pi roztáhlo svá křídla a lze jej nalézt v aplikacích, jako jsou servery, retro hry, domácí automatizace, 3D tisk, elektronika a dokonce i v průmyslu. .

Otázka: Proč bych měl používat Raspberry Pi místo PC?

Raspberry Pi spotřebovává méně energie a zabírá méně místa než průměrný osobní počítač. Na všech deskách Raspberry Pi můžete také najít řadu pinů, označovaných jako piny pro vstup/výstup pro všeobecné použití (GPIO). Tyto GPIO piny umožňují vašemu Raspberry Pi odesílat a přijímat signály z různých elektronických součástek a provádět fyzické výpočty s LED diodami, senzory a motory.

Otázka: Který operační systém bych měl použít pro své Raspberry Pi?

Přestože několik operačních systémů bylo navrženo pro práci s Raspberry Pis, důrazně se doporučuje nainstalovat OS Raspberry Pi (dříve známý jako Raspbian). Je zdarma, s otevřeným zdrojovým kódem a je vysoce optimalizovaný pro práci s hardwarem Raspberry Pi.

Otázka: Mohu si nechat Raspberry Pi 24/7?

Je dokonale možné provozovat Raspberry Pi dny a dokonce roky, aniž byste jej vypnuli. Dokud budete udržovat teplotu pod kontrolou, napájecí zdroj stabilní a nastavíte Pi na automatickou instalaci důležitých aktualizací, neměly by nastat žádné problémy s provozem Raspberry Pi 24/7 po dlouhou dobu. Nezapomeňte pravidelně zálohovat SD kartu Raspberry Pi jako prevenci proti poškození dat v případě výpadku napájení.