Tato aplikace je jako GarageBand pro Windows, jen lepší

Klíčové věci

  • GarageBand pro Windows nenajdete, ale MPC Beats od Akai je blízkým konkurentem.
  • MPC Beats je spíše pro producenty/tvůrce beatů než GarageBand.
  • MPC Beats má výukové programy, které vám pomohou začít a umožní vám vyrůst v pokročilejší nástroje pro tvorbu hudby.

Ať už jste začátečník nebo profík, GarageBand společnosti Apple je skvělým místem, kde můžete začít skladbu, od dema až po začátek hotové produkce. I když GarageBand pro Windows nenajdete, existuje možná lepší možnost.

GarageBand pro Windows neexistuje

Stejně jako u většiny softwaru od společnosti Apple zde nenajdete verzi oblíbeného softwaru GarageBand pro Windows. To znamená, že existuje spousta aplikací, jejichž cílem je zaplnit prázdnotu po GarageBandu.

Problém je v tom, že mnoho z těchto aplikací jsou typické digitální zvukové pracovní stanice (DAW). I když se jedná o výkonné nástroje, jsou často určeny pro profesionální zvukové inženýry, zatímco aplikace jako GarageBand jsou určeny pro normální lidi.

I když nenajdete dokonalý ekvivalent k Apple GarageBand pro Windows, v softwaru MPC Beats od Akai je k dispozici blízký konkurent. Není to přímá náhrada, ale pokud chcete začít s tvorbou hudby na počítači, existuje několik lepších míst, kde začít.

  Jak opravit otevírání aplikací mimo obrazovku v systému Windows

Co je Akai MPC Beats?

Software MPC Beats společnosti Akai je zaměřen spíše na producenty a tvůrce beatů než na zpěváky-skladatele a osamělé hudebníky, ale je to mocný nástroj pro každého hudebního tvůrce. Podobně jako GarageBand, který je svým způsobem pokusem Applu přimět vás k upgradu na Logic Pro, má MPC Beats naučit pracovní postup Akai a nalákat vás k upgradu.

Odkaz Akai sahá až k digitálním samplerům a bicím automatům, které byly základem hiphopu, drum and bassu a bezpočtu populárních elektronických hudebních stylů. Zatímco MPC Beats otevírá dveře, Akai pravděpodobně doufá, že buď přejdete na jeho placený software MPC, nebo dokonce na hardware, jako je Akai MPC One+.

Instalace a nastavení MPC Beats

Na rozdíl od spousty jiného softwaru vytvořeného hardwarovými společnostmi nemusíte nic kupovat, abyste mohli používat MPC Beats zdarma. Aplikace je volně dostupná, a i když si můžete zakoupit rozšíření, která nabízejí další zvukové možnosti, všechny hlavní funkce jsou zahrnuty zdarma a nikdy nezmizí.

Chcete-li si aplikaci stáhnout, přejděte na Stránka MPC Beats na webu Akai a klikněte na tlačítko Stáhnout zdarma. Po stažení aplikace poklepáním na stažený soubor zahájíte proces instalace.

  Oprava konektoru pro sluchátka nefunguje ve Windows 10

Instalace je poměrně jednoduchá. Jakmile je aplikace nainstalována, poklepejte na ikonu – buď v nabídce Start, nebo na ploše – aplikaci spusťte.

Pokud máte MIDI klaviaturu nebo ovládací plochu, kterou chcete použít se softwarem MPC Beats (budete vědět, jestli některý z nich máte), nyní je čas ji nastavit pomocí pokynů od výrobce vaší klávesnice nebo kontroleru. V opačném případě můžete aplikaci začít používat.

Jak začít s MPC Beats

Začít s MPC Beats je snazší, než si možná myslíte, ale pokud jste tento typ softwaru nikdy nepoužili, počáteční rozhraní, které se vám zobrazí, může působit skličujícím dojmem.

Spusťte aplikaci a vyzve vás k připojení vašeho MIDI zařízení, jak je uvedeno výše. Poté vás průvodce vyzve, abyste se rozhodli, zda chcete nastavit jednoduchý nebo pokročilý pracovní prostor. Pokud se v hudebních aplikacích relativně nevyznáte, zvolte jednoduché. Za předpokladu, že jste v minulosti používali aplikace pro tvorbu hudby, nebude se vám pokročilý režim zdát ohromující.

Odtud uvidíte některé úvodní šablony pro různé žánry hudby, jako je Hip Hop, Trap nebo Skladatel. Ty slouží jako výchozí body pro zahájení vytváření vlastních beatů a skladeb v aplikaci.

  12 způsobů, jak otevřít Průzkumníka souborů ve Windows 10

Abyste se skutečně naučili software MPC Beats, budete s ním muset strávit nějaký čas. Dobrou zprávou je, že Akai dal dohromady seznam videí Seznam skladeb MPC Beats Academy na YouTube.

Tato videa vás provedou základním rozhraním, vytvoří váš první rytmus a naučí se akordy a stupnice v aplikaci. Jakmile se naučíte základy, existují další videa, která vám ukáží, jak sekat vlastní samply, vytvářet určité žánry hudby a vytvářet si vlastní bicí sady.

Pokud náhodou máte USB klávesnici, MIDI klávesnici nebo jiný druh ovladače, Akaiova videa vám také ukáží, jak je začít používat v MPC Beats.

Zatímco GarageBand od Applu může být o něco lepší volbou pro písničkáře, mnoho moderních hudebníků a producentů se zabývá beaty a smyčkami více než tradičními písněmi. Pokud to zní jako vy, MPC Beats je lepší volba a je k dispozici zdarma pro Windows i macOS.

MPC Beats může být snadné zvednout a začít používat, ale software má překvapivou hloubku. Pokud se začnete učit MPC Beats, přechod na jiný software zaměřený na producenty nebo dokonce hardware, jako jsou samostatné samplery Akai, by měl být mnohem snazší vyhlídkou. To znamená, že pokud se vám aplikace nezdá být vhodná, existují další možnosti pro vytváření hudby ve Windows.