Opravte černou obrazovku Minecraftu ve Windows 10

Někdy nemusí spouštěč Minecraftu na vašem počítači se systémem Windows 10 reagovat, což má za následek problém s černou obrazovkou Minecraftu. Tento problém můžete dokonce čelit při spuštění a poté se aplikace zhroutí. Podle zpráv uživatelů Minecraft vydává nové aktualizace, které opravují všechny problémy, i když se zdá, že problém není vůbec vyřešen. neboj. Černá obrazovka Minecraftu při spuštění ve vašem systému Windows 10 se stává velmi často a tento problém lze vyřešit některými účinnými metodami odstraňování problémů, jak je popsáno v tomto článku. Takže pokračujte ve čtení.

Jak opravit černou obrazovku Minecraftu ve Windows 10

Možná nevíte, proč se na vašem počítači s Windows 10 může objevit černá obrazovka Minecraftu. Před použitím jakékoli metody odstraňování problémů musíte vědět, proč k problému dochází. Zde je několik možných důvodů, které způsobují diskutovaný problém.

  • Nepotřebné programy běžící na pozadí jsou v konfliktu s Minecraftem.
  • Problémy s připojením ze serveru.
  • Brána firewall programu Windows Defender blokuje adresu URL.
  • Zastaralé nebo vadné grafické ovladače.
  • Poškozené soubory mezipaměti v hostitelském souboru.
  • Konflikty v rámci údržby aplikace a serveru.

Nyní znáte důvody, které způsobují problém s černou obrazovkou Minecraftu při spuštění. Přejděte k další části, kde najdete způsoby odstraňování problémů.

Základní metody odstraňování problémů

Zde je několik základních metod odstraňování problémů, které vám pomohou dosáhnout opravy chyb přihlášení k Minecraftu v rámci jednoduchých hacků.

1. Použijte oficiální spouštěč Minecraftu: V případě, že k otevření Minecraftu používáte spouštěč třetí strany, může to způsobit problém s černou obrazovkou Minecraftu. Ujistěte se, že používáte oficiální launcher pro přihlášení do Minecraftu. Také se ujistěte, že používáte aktualizovanou verzi Minecraftu, abyste se vyhnuli jakýmkoli chybám.

2. Vymažte mezipaměť prohlížeče: Pokud čelíte problému s černou obrazovkou Minecraftu ve Windows 10 v jakémkoli prohlížeči, zkuste použít jiný prohlížeč. Otevřete novou kartu v jiném prohlížeči a přejděte na Minecraft.net. Přihlaste se pomocí svých přihlašovacích údajů. Pokud jste v novém prohlížeči nenarazili na žádné chyby, vymažte historii procházení a mezipaměť v primárním prohlížeči.

3. Zkontrolujte stav serveru: Přestože Minecraft nemá žádnou oficiální stránku stavu, můžete jeho stav zkontrolovat na účtu podpory Twitter. Pokud se vyskytne nějaký problém s problémem s černou obrazovkou Minecraftu, najdete to samé na této stránce. Také, pokud existují nějaké činnosti údržby serveru, můžete čelit stejnému problému.

1. Navštivte stránku Mojang Status Twitter.

2. Zkontrolujte, zda neexistují žádné problémy spojené s Minecraftem.

3. Zkontrolujte také Reddit a Minecraft.net a podívejte se, zda problém nahlásili všichni ostatní uživatelé.

4. Pokud najdete nějaké aktivity serveru nebo údržby, nemáte jinou možnost než čekat.

Níže jsou uvedeny pokročilé metody odstraňování problémů k vyřešení uvedeného problému.

Metoda 1: Restartujte Minecraft Launcher

Jako základní metodu odstraňování problémů zkuste restartovat spouštěč Minecraftu. To znamená odhlásit se ze svého účtu Minecraft a po chvíli se znovu přihlásit. Toto řešení je docela jednoduché a zde je několik kroků k restartování spouštěče.

1. Nejprve klikněte na LOG OUT ve vašem Minecraft účtu, jak je znázorněno.

3. Klepněte pravým tlačítkem myši na prázdné místo na hlavním panelu.

4. Na kartě Procesy ve Správci úloh vyhledejte a vyberte úlohy Minecraftu, které běží na pozadí.

  (OPRAVENO) Chybový kód Spotify 18 ve Windows 10

5. Poté klikněte na Ukončit úlohu.

6. Nakonec restartujte počítač.

7. ZNOVU SE PŘIHLASTE pomocí svých přihlašovacích údajů.

Zkontrolujte, zda jste nevyřešili problém s černou obrazovkou Minecraftu ve Windows 10.

Metoda 2: Přihlaste se k účtu Microsoft

Chcete-li se vyhnout problémům se spouštěním Minecraftu, může vám hodně pomoci opětovné přihlášení k účtu Microsoft. Tím se vyřeší všechny problémy se synchronizací účtu a můžete zkusit totéž podle následujících pokynů.

1. Stiskněte klávesu Windows a zadejte Microsoft Store, poté klikněte na Otevřít.

2. Nyní klikněte na ikonu svého profilu a poté vyberte možnost Odhlásit se.

3. Klikněte na Přihlásit se podle obrázku.

4. Nyní vyberte svůj účet Microsoft a klikněte na tlačítko Pokračovat.

5. Zadejte přihlašovací údaje a přihlaste se zpět ke svému účtu Microsoft.

Metoda 3: Spusťte Minecraft jako správce

Pro přístup k několika funkcím Minecraftu potřebujete administrátorská práva. Proto se doporučuje spustit Minecraft s oprávněními správce, jak je uvedeno níže.

1. Klikněte pravým tlačítkem na zástupce Minecraftu na ploše nebo přejděte do instalačního adresáře a klikněte na něj pravým tlačítkem.

2. Nyní klikněte na Vlastnosti.

3. V okně Vlastnosti přejděte na kartu Kompatibilita. Nyní zaškrtněte políčko Spustit tento program jako správce.

4. Nakonec klikněte na Použít a OK pro uložení změn.

Metoda 4: Ukončete nekompatibilní procesy na pozadí

Pokud existuje tolik nekompatibilních programů jako AVG Antivirus, BitDefender, ByteFence, Comcast Constant Guard, Comodo Internet Security, ESET Antivirus, Kaspersky Internet Security, Lavasoft Ad-aware Web Companion, McAfee Anti-virus / Intel Security, Norton Antivirus, PCKeeper / MacKeeper, Reason Security, Webroot SecureAnywhere, ZoneAlarm Firewall, které budou zasahovat do Minecraftu. Pokud máte v počítači některou z těchto aplikací, zkuste je zakázat podle pokynů v naší příručce Jak ukončit úlohu ve Windows 10.

Metoda 5: Odstraňte mezipaměť Windows Store

Odstraněním mezipaměti Microsoft Store vyřešíte problém s černou obrazovkou Minecraftu ve Windows 10. To lze provést provedením jednoduchého příkazu. Postupujte podle níže uvedených pokynů a implementujte totéž.

1. Stiskněte a podržte současně klávesy Windows + R a otevřete dialogové okno Spustit.

2. Nyní zadejte wsreset.exe a stisknutím klávesy Enter resetujte mezipaměť Windows Store.

Metoda 6: Dočasně deaktivujte antivirus (pokud je to možné)

Dalším možným důvodem, který způsobuje problém s černou obrazovkou Minecraftu Windows 10, je vaše bezpečnostní sada. Když vaše antivirové programy detekují soubory a složky Minecraftu jako hrozbu, budete čelit několika konfliktům. Přečtěte si tedy naši příručku Jak dočasně zakázat antivirus v systému Windows 10 a postupujte podle pokynů k dočasnému deaktivaci antivirového programu v počítači.

Po vyřešení diskutovaného problému s Minecraftem na počítači se systémem Windows 10 se ujistěte, že jste znovu povolili antivirový program, protože systém bez bezpečnostní sady je vždy hrozbou.

Metoda 7: Zakažte proxy server

Pokud některá nevhodná nastavení sítě přispívají k problému s černou obrazovkou Minecraftu ve Windows 10, lze je vyřešit resetováním sítě. Aby skryli svou síťovou identitu, jen málo uživatelů se ujistilo o proxy serverech. To však může přispět k několika problémům s aplikacemi a programy ve vašem počítači. Přečtěte si naši příručku Jak zakázat VPN a proxy v systému Windows 10 a implementujte kroky podle pokynů v článku.

Po deaktivaci klienta VPN a proxy serverů zkontrolujte, zda jste diskutovaný problém ve svém účtu vyřešili. Přesto, pokud jste nedosáhli žádné opravy, zkuste se připojit k mobilnímu hotspotu.

Metoda 8: Zakažte režim zobrazení NVIDIA 3D

Přesto, pokud vás zlobí černá obrazovka Minecraft Windows 10, může to být způsobeno nekompatibilním nastavením spojeným s vaší grafickou kartou. Pokud používáte grafické karty vyšší třídy, uvidíte nastavení režimu 3D zobrazení. Doporučujeme vám tuto funkci deaktivovat podle níže uvedených pokynů.

1. Stiskněte současně klávesy Windows + I a otevřete Nastavení systému Windows.

2. Nyní klikněte na Nastavení systému.

3. V levém podokně klikněte na Zobrazit a přejděte dolů na pravou obrazovku. Poté klikněte na Pokročilá nastavení zobrazení, jak je znázorněno.

4. Nyní vyhledejte funkci Upřesnit nastavení zobrazení a vypněte tuto možnost. Zkontrolujte, zda můžete opravit problém s černou obrazovkou Minecraftu ve Windows 10. Pokud ne, přejděte k další metodě odstraňování problémů.

  Jak rychle zobrazit plochu v systému Windows 10

Metoda 9: Zakažte režim NVIDIA SLI

Scalable Link Interface (SLI) je vyvinut společností NVIDIA pro spojení dvou grafických karet pro poskytování jediného výstupu. To zvyšuje výpočetní výkon vašeho počítače, ale také se objevují chyby v počítači se systémem Windows 10. Když jsou na vašem počítači povoleny dvě nebo více grafických karet, budete čelit problému s černou obrazovkou Minecraftu ve Windows 10. Chcete-li tuto funkci deaktivovat, postupujte podle níže uvedených pokynů.

1. Klepněte pravým tlačítkem na libovolné prázdné místo na ploše a poté vyberte Ovládací panely NVIDIA.

2. Na další obrazovce zkontrolujte odkaz Nastavit konfiguraci SLI, který se nachází v nabídce 3D nastavení.

Metoda 10: Zakažte NVIDIA Stereoscopic 3D

Několik grafických karet ve vašem počítači může být vybaveno stereoskopickými 3D funkcemi, ale vaše hry s nimi nemusí být kompatibilní. V důsledku toho můžete čelit problému s černou obrazovkou Minecraft Windows 10. Zde je několik pokynů, jak tuto funkci deaktivovat.

Poznámka: Chcete-li provést níže uvedené kroky, musíte antivirový program zakázat.

1. Stiskněte klávesu Windows, zadejte Ovládací panely a klepněte na Otevřít.

2. Nastavte Zobrazit podle > Kategorie a poté klikněte na Odinstalovat program.

3. Poté vyhledejte Stereoscopic 3D a klikněte na Odinstalovat podle obrázku.

Poznámka: Zde je jako příklad použit Adobe Acrobat Reader DC.

4. Počkejte, dokud nebude program z vašeho počítače odinstalován, a restartujte počítač. Také se ujistěte, že je tato možnost odstraněna z ovládacího panelu Nvidia.

Zkontrolujte, zda jste nevyřešili problém s černou obrazovkou Minecraftu ve Windows 10.

Metoda 11: Nastavte hodnoty Antialiasing na výchozí

Pokud jste omylem změnili nastavení vyhlazování z výchozích hodnot, budete čelit černé obrazovce Minecraftu při problému se spuštěním. Přesto můžete snadno vrátit nastavení na výchozí hodnoty podle níže uvedených pokynů.

1. Stiskněte současně klávesy Windows + E a otevřete Průzkumník souborů.

2. Poté přejděte v Průzkumníku souborů na následující cestu k umístění složky.

%LocalAppData%PackagesMicrosoft.MinecraftUWP_8wekyb3d8bbweLocalStategamescom.mojangminecraftpe

Poznámka: Pokud systém Windows nemůže najít uvedené umístění, přejděte k další metodě odstraňování problémů.

3. Nyní otevřete soubor options.txt.

4. Nakonec najděte následující položku a nastavte hodnotu na 4 jako gfx_msaa:4

Zkontrolujte, zda jste nevyřešili problém s černou obrazovkou Minecraftu ve Windows 10.

Metoda 12: Aktualizujte systém Windows

Všechny chyby a chybné aktualizace ve vašem počítači lze opravit pomocí aktualizací systému Windows. Proto se ujistěte, zda používáte aktualizovanou verzi operačního systému Windows a pokud nějaké aktualizace čekají na dokončení, použijte naši příručku Jak stáhnout a nainstalovat nejnovější aktualizaci Windows 10

Po aktualizaci operačního systému Windows zkontrolujte, zda máte opravenou černou obrazovku Minecraftu při spuštění.

Metoda 13: Aktualizujte ovladače GPU

Jelikož se jedná o graficky náročnou hru, váš grafický ovladač je pro váš herní zážitek v podstatě důležitý. Pokud jsou ovladače zastaralé nebo vadné, nezapomeňte je aktualizovat. Nejnovější verze ovladačů můžete vyhledat na oficiálních stránkách nebo je můžete aktualizovat ručně. Podle našeho průvodce 4 způsoby aktualizace grafických ovladačů v systému Windows 10 aktualizujte ovladač a zkontrolujte, zda jste problém vyřešili.

Metoda 14: Přeinstalujte ovladače GPU

Pokud máte problém s černou obrazovkou Minecraftu ve Windows 10 i po aktualizaci ovladačů GPU, přeinstalujte ovladače zařízení, abyste opravili případné problémy s nekompatibilitou. Existuje mnoho způsobů, jak přeinstalovat ovladače do počítače. Přesto můžete snadno přeinstalovat grafické ovladače podle pokynů v naší příručce Jak odinstalovat a znovu nainstalovat ovladače v systému Windows 10.

Po přeinstalaci ovladačů GPU zkontrolujte, zda máte přístup k Minecraftu bez jakýchkoli chyb.

Metoda 15: Vrácení aktualizací ovladačů

Někdy může aktuální verze ovladačů GPU způsobit konflikty při spouštění a v tomto případě budete muset obnovit předchozí verze nainstalovaných ovladačů. Ovladače počítače můžete vrátit do předchozího stavu podle našeho průvodce Jak vrátit ovladače v systému Windows 10.

Metoda 16: Změňte adresu DNS

Několik uživatelů navrhlo, že přechod na adresy Google DNS vám může pomoci opravit černou obrazovku Minecraftu při problémech se spuštěním. Pokud Minecraft spustíte správně a budete mít černou prázdnou obrazovku, změňte DNS adresu podle našeho průvodce. Pomůže vám to opravit všechny problémy s DNS (Domain Name System), abyste mohli hru spustit bez jakýchkoli problémů.

  Co je klávesa Option na klávesnici Windows?

Po změně adresy DNS zkontrolujte, zda můžete spustit Minecraft bez černé obrazovky.

Metoda 17: Odeberte položky Minecraft ze souboru Hosts

Pokud hostitelský soubor upravil položky domény Minecraft.net nebo Mojang, budete čelit problémům s černou obrazovkou Minecraftu ve Windows 10. Níže je několik pokynů k odstranění položek Minecraft.

1. Stiskněte současně klávesy Windows + E a otevřete Průzkumník souborů.

2. Nyní přejděte na kartu Zobrazit a zaškrtněte políčko Skryté položky v části Zobrazit/skrýt.

3. Nyní přejděte v Průzkumníku souborů k následující cestě ke složce.

C:WindowsSystem32driversetc

4. Vyberte a klikněte pravým tlačítkem na hostitelský soubor a vyberte možnost Otevřít pomocí, jak je znázorněno na obrázku.

5. Nyní vyberte ze seznamu možnost Poznámkový blok a klikněte na OK podle obrázku.

6. Nyní se hostitelský soubor otevře v poznámkovém bloku následovně.

7. Nyní klikněte současně na klávesy Ctrl + F a otevřete okno Najít. Zde zadejte Minecraft na kartě Najít a klikněte na Najít další, jak je znázorněno.

8. Pokud jste neobdrželi žádné výsledky vyhledávání, znamená to, že na vašem PC nemáte žádné poškozené soubory Minecraftu. Pokud najdete sekci Minecraft, klikněte na ni pravým tlačítkem a odstraňte je.

9. Nyní uložte soubor současným stisknutím kláves Ctrl+S.

10. Ukončete Poznámkový blok a zkontrolujte, zda jste vyřešili diskutovaný problém Minecraftu.

Metoda 18: Přepněte na Old Minecraft Launcher

Tato metoda je osvědčeným řešením pro opravu černé obrazovky Minecraftu při problémech se spouštěním ve vašem počítači se systémem Windows 10. Nainstalujte si starší verzi Minecraftu a pokyny k její implementaci jsou uvedeny níže.

1. Přejděte na oficiální webovou stránku ke stažení Minecraftu.

2. Nyní klikněte na Stáhnout pro Windows 7/8 v části POTŘEBUJETE JINÝ PŘÍCHUŤ? menu, jak je znázorněno.

3. Nyní počkejte, až se software stáhne do vašeho zařízení, a spusťte instalační soubor v části Moje stažené soubory, abyste jej nainstalovali.

4. Zrušte všechny výzvy a podle pokynů na obrazovce nainstalujte předchozí verzi Minecraftu.

Metoda 19: Resetujte Microsoft Store

Vymazání všech dat a poškozené mezipaměti spojené s Minecraftem je možné resetováním Microsoft Store. Tato metoda je mnohem drastičtější než vymazání mezipaměti obchodu Microsoft Store (jak je uvedeno v metodě 6), ale neodstraní žádné již nainstalované aplikace a hry.

1. Stiskněte klávesu Windows, zadejte Microsoft Store a klikněte na Nastavení aplikace.

2. Přejděte dolů na obrazovce Nastavení a klikněte na možnost Obnovit, jak je zvýrazněno.

Poznámka: Při resetování obchodu Microsoft Store budou data vaší aplikace smazána.

3. Nyní potvrďte výzvu kliknutím na Reset a restartujte počítač.

Metoda 20: Přeinstalujte Minecraft

Pokud vám žádná z metod nepomohla, pak jako poslední možnost odinstalujte software, restartujte počítač a poté jej znovu nainstalujte. Zde je několik kroků týkajících se stejného.

1. Stiskněte klávesu Windows, zadejte aplikace a funkce a klikněte na Otevřít.

2. Vyhledejte a klikněte na Minecraft Launcher a vyberte možnost Odinstalovat.

3. Nyní potvrďte výzvu, pokud existuje, a po odinstalování Minecraftu restartujte počítač.

4. Přejděte na oficiální webovou stránku pro stahování Minecraftu.

5. Nyní klikněte na Stáhnout pro Windows 7/8 v části POTŘEBUJETE JINÝ PŘÍCHUŤ? menu, jak je znázorněno.

6. Nyní kliknutím na instalační soubor nainstalujte aplikaci.

7. Klepněte na Další v okně nastavení Microsoft Launcher.

8. Znovu klikněte na Další.

9. Nyní v dalším okně klikněte na Instalovat.

10. Ve výzvě Řízení uživatelských účtů klikněte na Ano.

11. Nakonec dokončete instalaci kliknutím na Dokončit.

12. Nakonec jste přeinstalovali spouštěč Minecraftu na váš počítač. Opravilo by to všechny problémy spojené s aplikací.

Poznámka: Můžete také získat lístek, abyste se obrátili na podporu Minecraftu a problém vyřešili.

***

Doufáme, že vám tento průvodce pomohl a mohli jste vyřešit problém s černou obrazovkou Minecraftu ve Windows 10. Neváhejte se na nás obrátit se svými dotazy a návrhy prostřednictvím sekce komentářů níže. Dejte nám vědět, jaké téma chcete, abychom prozkoumali příště.

x