Opravte příliš nízkou hlasitost systému Windows 10

Někdy můžete analyzovat, že úrovně hlasitosti systému Windows 10 jsou na špičce, ale přesto je hlasitost velmi nízká. Toto je velmi častý problém, který je třeba chytře vyřešit. V tomto článku máme seznam důvodů a metod, které řeší problém s příliš nízkou hlasitostí systému Windows. Doufám, že to funguje pro vás! Pokračujte tedy ve čtení a opravte příliš nízkou hlasitost počítače v systému Windows 10.

Jak opravit příliš nízkou hlasitost systému Windows 10

Pokud je hlasitost notebooku v systému Windows 10 příliš nízká, zatímco si užíváte zvukový obsah počítače, nejpravděpodobnějším důvodem by bylo nekompatibilní nastavení zvuku. Zde je několik běžných důvodů, které přispívají k příliš nízké hlasitosti notebooku v systému Windows 10.

 • Ztlumená nebo nízká hlasitost.
 • Funkce vylepšení zvuku povoleny na PC.
 • Zastaralé ovladače zvuku v počítačích.
 • Poškozené kabely, zástrčky a reproduktory.
 • Přístup k mikrofonu není povolen.
 • Zastaralý operační systém Windows.
 • Zastaralé/nekompatibilní ovladače zvuku.
 • Přítomnost poškozených souborů na PC.
 • Není povoleno několik základních služeb Windows Audio.

Nyní přejděte k další části a opravte problém s příliš nízkou hlasitostí notebooku v systému Windows 10. Budeme diskutovat o metodách odstraňování problémů, které vám pomohou vyřešit problém s příliš nízkou hlasitostí systému Windows 10. Implementujte metody ve stejném pořadí, abyste dosáhli dokonalých výsledků.

Předběžné kontroly

Než se vydáte k pokročilým metodám odstraňování problémů, několik jednoduchých hacků vám pomůže opravit příliš nízkou hlasitost počítače Windows 10 během kliknutí. Pokud nedosáhnete žádné opravy, přejděte k další části.

1. Restartujte počítač a všechny dočasné závady spojené s počítačem budou vyřešeny.

2. Zajistěte správné připojení k internetu, protože vysoce kvalitní audio obsah vyžaduje adekvátní limit šířky pásma. Pokud se některé datové pakety ztratí kvůli nedostatečné šířce pásma, můžete čelit problémům se zvukem, když jste uprostřed jakéhokoli video/audio souboru.

3. Ujistěte se, že používáte vysoce kvalitní mikrofon a je pevně nastaven s vaším počítačem.

4. Ujistěte se, že se nenacházíte v hlučném prostředí s dopravními zvuky nebo davy v pozadí. Tím zabráníte vyblednutí vašeho hlasu.

Metoda 1: Vyměňte poškozené kabely

Je čas zkontrolovat, zda nedošlo k nějakému vnějšímu poškození externích reproduktorů, mikrofonu a dalších zvukových zařízení, které k problému nepřispívá.

1. Zkontrolujte kabely, zda nejsou uvolněné a zda jsou všechny ostatní kabely zapojeny nebo ne.

2. Ujistěte se, že všechny ostatní kabely a šňůry jsou zapojeny do správné zdířky. Pokud si nejste jisti správnými konektory, kontaktujte výrobce hardwaru.

3. Zkontrolujte úrovně hlasitosti a zda je zapnuto napájení.

4. Pokud jste také připojili sluchátka, odpojte je a zkontrolujte, zda to pomáhá.

Metoda 2: Vyberte správné přehrávací zařízení

Pokud používáte více než jedno zvukové výstupní zařízení, zkontrolujte, zda je zařízení využíváno jako výstupní zařízení. Chcete-li zkontrolovat zvukový výstup, postupujte podle níže uvedených kroků.

1. Klikněte na ikonu Reproduktory v pravém dolním rohu obrazovky.

  Jak opravit chybu „Nepodařilo se nainstalovat“ pro aktualizaci KB3194496 v systému Windows 10

2. Klepnutím na ikonu šipky rozbalíte seznam zvukových zařízení připojených k počítači.

3. Vyberte zvukové zařízení (upřednostňujete) a ujistěte se, že se zvuk přehrává přes vybrané zařízení.

Pokud to váš problém nevyřeší, přejděte k další metodě.

Metoda 3: Povolte zvukové zařízení

Při této metodě musíte zkontrolovat, zda jsou nastavení zvuku správná a kompatibilní se zvukovým zařízením, které používáte. To vám pomůže vyřešit problém s příliš nízkou hlasitostí notebooku Windows 10, jak budete postupovat podle pokynů níže.

1. Klepněte pravým tlačítkem na ikonu Reproduktory v pravém dolním rohu obrazovky a klepněte na Otevřít směšovač hlasitosti.

2. Nyní se otevře sada ovladačů hlasitosti. Ujistěte se, že všechny úrovně hlasitosti nejsou ztlumené. Pokud najdete červený kruh s čárou, zapněte hlasitost.

3. Nyní stisknutím a podržením kláves Windows + I otevřete Nastavení systému Windows.

4. Klepněte na Systém.

5. Poté klikněte na Zvuk v levém podokně a klikněte na Vlastnosti zařízení v nabídce Výstup.

6. Ujistěte se, že není zaškrtnuto políčko Zakázat.

7. Opakujte kroky 5-6 pro vstupní zařízení podle obrázku.

Zkontrolujte, zda jste nevyřešili problém s příliš nízkou hlasitostí systému Windows 10.

Metoda 4: Spusťte Poradce při potížích se zvukem

Váš počítač obsahuje vestavěný nástroj pro odstraňování problémů, který automaticky opravuje jakékoli problémy a chyby. Budou prohledána zvuková zařízení, která jsou připojena k počítači, a vestavěná zvuková zařízení. Postupujte podle našeho průvodce Jak spustit Poradce při potížích s hardwarem a zařízeními, abyste opravili problémy a vyřešili všechny hardwarové problémy související se zvukem ve vašem počítači. Poradce při potížích se zvukem můžete také spustit jednotlivě podle pokynů v naší příručce Jak spustit Poradce při potížích se službou Windows Update, ale ujistěte se, že jste vybrali možnost Přehrávání zvuku podle obrázku.

Metoda 5: Ukončete programy pomocí zvuku

Chcete-li problém vyřešit, pokud zvukový nástroj používají jiné programy na vašem počítači se systémem Windows 10, doporučujeme zavřít všechny ostatní programy nebo aplikace běžící na pozadí jeden po druhém nebo je vynutit vypnout pomocí Správce úloh. Chcete-li tak učinit, postupujte podle našeho průvodce Jak ukončit úlohu ve Windows 10.

Metoda 6: Povolte přístup ke zvuku

Pokud aplikace, přes kterou posloucháte zvuk, není v seznamu, nemůžete slyšet žádný zvukový obsah. Ujistěte se proto, že jsou nastavení zvuku pro vaši aplikaci na vašem počítači povolena podle níže uvedených kroků.

1. Spusťte Nastavení systému Windows současným stisknutím kláves Windows + I.

2. Klikněte na Soukromí.

3. Zde přejděte v levém podokně dolů a klepněte na možnost Mikrofon. Ujistěte se, že je povolena možnost Povolit aplikacím přístup k mikrofonu.

Poznámka: Spusťte Nastavení zvuku z nabídky vyhledávání a vyberte správné vstupní zařízení (Mikrofon (2-High Definition Audio Device)) jako výchozí.

Zkontrolujte, zda jste opravili, že hlasitost mého notebooku je příliš nízká Problém Windows 10.

Metoda 7: Nastavte výchozí zvukové zařízení

Zkontrolujte, zda je zvukové zařízení, jako jsou sluchátka nebo reproduktory, nastaveno jako výchozí zařízení. Předpokládejme případ připojení externího monitoru (který nemá vestavěné reproduktory) k počítači. Pokud je tento monitor nastaven jako výchozí výstupní zařízení, neuslyšíte žádný zvuk. Nastavte své zvukové zařízení jako výchozí zařízení podle pokynů níže, abyste opravili problém s příliš nízkou hlasitostí notebooku v systému Windows 10.

1. Klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu Reproduktory v pravém dolním rohu obrazovky a vyberte možnost Zvuky.

2. Přejděte na kartu Přehrávání a klepněte pravým tlačítkem myši na zvukové zařízení, které chcete nastavit jako výchozí.

3. Vyberte možnost Nastavit jako výchozí zařízení, jak je zvýrazněno, a kliknutím na Použít a OK uložte změny.

Metoda 8: Znovu povolte zvukovou kartu

Problém s příliš nízkou hlasitostí systému Windows 10 můžete snadno vyřešit restartováním zvukové karty podle pokynů níže.

  Jak připnout soubor na hlavní panel ve Windows 10

1. Stiskněte klávesu Windows a napište Správce zařízení a klikněte na Otevřít.

2. Dvojitým kliknutím rozbalte ovladače zvuku, videa a her.

3. Klepněte pravým tlačítkem myši na zvukovou kartu a vyberte možnost Zakázat zařízení.

4. Nyní potvrďte výzvu kliknutím na Ano a restartujte počítač. Poté opakujte kroky 1-2.

5. Dále klikněte pravým tlačítkem na zvukovou kartu a vyberte možnost Povolit zařízení.

6. Nyní zkuste přehrát jakýkoli zvuk v aplikaci a zkontrolujte, zda je problém vyřešen nebo ne.

Metoda 8: Zakažte vylepšení zvuku

Pokud se zvuk zdá být nekvalitní nebo hlučný, doporučujeme změnit vzorkovací frekvenci. Nízkofrekvenční vzorkovací frekvence způsobí problémy s příliš nízkou hlasitostí počítače ve Windows 10, přesto si můžete vybrat vzorkovací frekvenci s vyšší frekvencí podle níže uvedených kroků.

1. Klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu Reproduktory v pravém dolním rohu obrazovky a vyberte možnost Zvuky.

2. Přejděte na kartu Přehrávání a vyberte zvukové zařízení a poté stiskněte tlačítko Vlastnosti.

3. Poté se přepněte na kartu Upřesnit az rozbalovací nabídky pod položkou Výchozí formát se ujistěte, že jste vybrali nejvyšší frekvenční rozsah (24 bitů, 48 000 Hz).

Poznámka: Ujistěte se, že možnost Zakázat vylepšení zvuku není zaškrtnuta v části Vylepšení signálu.

6. Pro uložení změn klikněte na Použít a poté na OK. Zkontrolujte, zda znovu nevidíte příliš nízkou hlasitost notebooku Windows 10. Pokud ano, upravte různé úrovně frekvenčních rozsahů opakováním těchto kroků a ověřte, který rozsah řeší příliš nízkou hlasitost počítače v systému Windows 10.

Metoda 9: Oprava poškozených souborů

Na vašem PC musí fungovat několik základních souborů a programů. Pokud jsou však poškozené nebo špatně nakonfigurované, budete čelit problémům se systémem Windows 10, který má příliš nízkou hlasitost notebooku. Lze jej však opravit pomocí vestavěných nástrojů vašeho počítače s Windows 10, jmenovitě Kontrola systémových souborů a Obsluha a správa obrazu nasazení. Přečtěte si naši příručku Jak opravit systémové soubory v systému Windows 10 a postupujte podle pokynů k opravě všech poškozených souborů.

Počkejte, až budou provedeny příkazy, a zkontrolujte, zda jste opravili, zda je hlasitost mého notebooku příliš nízká, problém s Windows 10.

Metoda 10: Restartujte zvukové služby

Některé ze základních zvukových služeb systému Windows vám pomohou zabránit problému s příliš nízkou hlasitostí systému Windows 10. Pokud jsou tyto služby vypnuty, můžete čelit několika konfliktům. Chcete-li tento problém vyřešit, restartujte několik základních zvukových služeb podle pokynů níže.

1. Stiskněte klávesu Windows, zadejte Služby a klikněte na Spustit jako správce.

2. Přejděte dolů a poklepejte na službu Windows Audio.

3. Nyní v novém vyskakovacím okně vyberte typ spouštění na Automaticky, jak je znázorněno na obrázku. Klikněte na Použít a OK pro uložení změn.

Poznámka: Pokud je stav služby Zastaveno, klikněte na tlačítko Start. Pokud je stav služby Běžící, klikněte na Zastavit a znovu spustit.

4. Opakujte všechny tyto kroky pro další služby Windows, jako je Windows Audio Endpoint Builder a Remote Procedure Call (RPC).

Metoda 11: Odepřít výhradní přístup pro zvukové zařízení

Pokud však máte problém s příliš nízkou hlasitostí počítače se systémem Windows 10, musíte se ujistit, že žádný jiný program nepřebírá výhradní kontrolu nad vaším zvukovým zařízením. Pro deaktivaci diskutované funkce postupujte podle níže uvedených kroků.

1. Klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu Reproduktory a vyberte možnost Zvuky.

2. Vyberte své zvukové zařízení a klikněte na tlačítko Vlastnosti.

3. Na kartě Obecné se ujistěte, že je možnost Použití zařízení nastavena na Použít toto zařízení (povolit), jak je znázorněno. Klikněte na Použít a OK, pokud jste provedli nějaké změny.

  Oprava Windows 10 DisplayPort nefunguje

4. Přejděte na kartu Upřesnit a v nabídce Exkluzivní režim zkontrolujte, zda nejsou zaškrtnuté následující možnosti.

 • Povolit aplikacím převzít výhradní kontrolu nad tímto zařízením.

 • Dejte přednost aplikacím v exkluzivním režimu.

Poznámka: Jakmile zrušíte zaškrtnutí možnosti Povolit aplikacím převzít výhradní kontrolu nad tímto zařízením, možnost Přidělit prioritu aplikacím v exkluzivním režimu bude automaticky zrušena.

5. Nakonec klikněte na Použít a OK pro uložení změn. Nyní byste opravili příliš nízkou hlasitost notebooku Windows 10.

Metoda 12: Aktualizujte ovladače zvuku

Zastaralé a nekompatibilní ovladače zvuku vždy povedou k problému s příliš nízkou hlasitostí systému Windows 10. Ujistěte se, že používáte aktualizovanou verzi zvukových ovladačů, a pokud váš počítač nemá nejnovější ovladače, doporučujeme vám je aktualizovat podle pokynů v naší příručce Jak aktualizovat ovladače zvuku Realtek HD ve Windows 10.

Jakmile aktualizujete ovladače zvuku na nejnovější verzi, zkontrolujte, zda jste problém se systémem Windows 10 nevyřešili příliš nízkou hlasitostí notebooku.

Metoda 13: Aktualizujte systém Windows

Jakékoli nové aktualizace společnosti Microsoft, které čekají na instalaci do vašeho počítače, pak několik chyb a problémů nelze na vašem počítači vyřešit. Aktualizace počítačů se systémem Windows 10 vám pomůže vyřešit problém se systémem Windows 10 s příliš nízkou hlasitostí notebooku. Postupujte podle našeho průvodce Jak stáhnout a nainstalovat nejnovější aktualizaci Windows 10.

Zkontrolujte, zda problém s Windows 10 přetrvává nebo ne.

Metoda 14: Vrátit zpět ovladače zvuku

Někdy může aktuální verze zvukových ovladačů způsobit konflikty zvuku a v tomto případě musíte obnovit předchozí verze nainstalovaných ovladačů. Ovladače počítače můžete snadno vrátit do předchozího stavu podle našeho průvodce Jak vrátit ovladače v systému Windows 10.

Metoda 15: Přeinstalujte ovladače zvuku

Nekompatibilní ovladače zařízení se doporučuje přeinstalovat pouze v případě, že nemůžete dosáhnout žádné opravy jejich aktualizací. Pomocí aplikace třetí strany můžete přeinstalovat ovladače zvuku nebo provedením kroků ručně podle pokynů v naší příručce Jak odinstalovat a znovu nainstalovat ovladače v systému Windows 10

Po přeinstalaci zvukových ovladačů zkontrolujte, zda v systému Windows 10 slyšíte zvuk.

Metoda 16: Opravte a resetujte konfliktní aplikaci

Pokud vám žádná z metod nepomohla vyřešit problém s příliš nízkou hlasitostí systému Windows 10, ale můžete slyšet zvuk v jiných aplikacích na vašem počítači, je možné, že vaše zvuková aplikace stažená z Microsoft Store někde koliduje. Takže v tomto případě opravte nebo resetujte aplikaci, pokud je to možné, abyste problém vyřešili.

Poznámka: V této příručce jsou uvedeny kroky k opravě a resetování odpalovacích zařízení Minecraft. Postupujte podle kroků podle vaší hry.

1. Stiskněte klávesu Windows a napište Minecraft Launcher a klikněte na Nastavení aplikace.

3. Přejděte dolů na obrazovce Nastavení a klikněte na možnost Opravit.

Poznámka: Vaše data aplikace nebudou při opravě Minecraft Launcher ovlivněna.

4. Zkontrolujte, zda jste problém se zvukem vyřešili. Pokud ne, klikněte na možnost Resetovat.

Poznámka: Resetováním Minecraft Launcheru smažete data aplikace.

5. Nakonec restartujte počítač. Přesto, pokud čelíte tomu samému, zkuste aplikaci přeinstalovat jako poslední možnost.

Metoda 17: Proveďte obnovení systému

Pokud vám žádná z metod nepomohla, pak zbývá jediná možnost – obnovit počítač do předchozí verze. Chcete-li tak učinit, postupujte podle našeho průvodce Jak používat Obnovení systému v systému Windows 10 a implementujte uvedené pokyny.

Po obnovení počítače se systémem Windows 10 zkontrolujte, zda nemáte problém s příliš nízkou hlasitostí počítače se systémem Windows 10.

***

Doufáme, že tato příručka byla užitečná a mohli jste vyřešit problém s příliš nízkou hlasitostí systému Windows 10. Neváhejte se na nás obrátit se svými dotazy a návrhy prostřednictvím sekce komentářů níže.

x