OtterBox Symmetry vs. Commuter: Jaké jsou rozdíly?

Klíčové věci

  • Pouzdro OtterBox Commuter nabízí vynikající ochranu díky kombinaci tvrdého vnějšího pouzdra a měkčí vnitřní vrstvy a také krytu portu, který zabraňuje vnikání nečistot do nabíjecího portu.
  • Pouzdro Symmetry je ve srovnání s pouzdrem Commuter tenčí a snáze se instaluje a vyjímá, přičemž stále poskytuje srovnatelnou ochranu se zvýšenými zkosenými hranami pro ochranu obrazovky a čoček fotoaparátu.
  • Pouzdro Symmetry nabízí širší škálu stylových a barevných možností, přičemž je k dispozici až 20 designů ve srovnání se čtyřmi barevnými možnostmi pouzdra Commuter.

Nedávno jste tedy dostali svůj nový iPhone 15 Pro Max poté, co jste za toto zařízení utratili značnou část své výplaty. Přirozeně chcete chránit svou investici, ale samozřejmě nejdete jen tak pro každý případ. Chcete to nejlepší. To je důvod, proč se podíváte na jednoho z nejznámějších výrobců obalů – OtterBox.

Ale když je hledáte, dostanete spoustu možností. Které byste si měli vybrat? Abyste se mohli rozhodnout, podívejte se na toto srovnání řady OtterBox. Porovnáme OtterBox Commuter vs. Symmetry, abychom zjistili, jaké pouzdro byste si měli koupit.

Ochrana

Kredit obrázku: OtterBox

Pouzdro Commuter vyhrává, pokud se díváte na to, které z nich ochrání váš telefon lépe. Je to proto, že na rozdíl od většiny pouzder, která jsou buď tvrdá nebo měkká, pouzdro Commuter nabízí to nejlepší z obou světů – tvrdé vnější pouzdro a měkčí vnitřní vrstvu.

Vrstvy spolupracují tak, že absorbují nárazy a odklánějí ostré předměty. Tato kombinace poskytuje vynikající ochranu pro váš smartphone. Pouzdro Commuter má navíc kryt portu, který zajišťuje, že se do nabíjecího portu vašeho telefonu nedostanou žádné nečistoty.

Kromě fyzické ochrany mají některé modely Commuter vnější pouzdro impregnované přísadami na bázi stříbra, které pomáhají zastavit mikrobiální růst. Sice nechrání váš displej, ale zabrání tomu, aby se běžné bakterie přilepily na vaše pouzdro a byly zachyceny vaším telefonem.

  Jak zjistit číslo své Apple karty

Ty se však obvykle vyskytují pouze na pouzdrech pro starší modely telefonů, jako jsou iPhone 12 a iPhone 13, uvedené na trh v letech 2020 a 2021.

Poděkování za obrázky: OtterBox | OtterBox

Na druhou stranu pouzdro Symmetry používá k ochraně vašeho telefonu jediný kus. To usnadňuje instalaci a demontáž ve srovnání s řadou Commuter a je také tenčí. Navzdory tomu stále nabízí srovnatelnou ochranu.

Pokud se podíváte na jejich specifikace, oba tyto případy mají hodnocení DROP+. OtterBox uvádí, že toto hodnocení vydrží třikrát více pádů než vojenský standard MIL-STD-801G 516.6. Oba mají také zvýšené zkosené hrany. Tím je zajištěno, že obrazovka a čočky fotoaparátu jsou chráněny, i když vám telefon spadne na obličej nebo záda.

Oba obaly váš telefon rozhodně ztloustnou. Ale i tak zůstane tenký a kapesní, takže s těmito pouzdry nebude manipulace s telefonem obtížná. Kromě toho poskytují lepší uchopení a snižují riziko, že vaše zařízení upadne v důsledku kluzkých rukou. Přesto nedoporučujeme pouzdro Commuter, pokud máte rádi těsné kalhoty, protože jsou o něco silnější než řada Symmetry.

Vítěz: Dojíždějící

Styl a rozmanitost

Pro některé lidi nejsou chytré telefony jen nástroje; mohou být také módními a konverzačními kousky. Jiní však dávají přednost tomu, aby jejich telefony byly nízkoprofilové a anonymní. Bez ohledu na to, kdo jste, pouzdro Commuter je perfektní, protože má čtyři barevné možnosti pro iPhone 15 – černá, Get Your Greens (zelená), Crisp Denim (modrá) a Run Wildflower (růžová). Takže i když si ceníte ochrany před vším ostatním, stále si můžete vybrat barvu, která bude odpovídat vašemu vkusu.

Pokud ale u pouzdra Commuter nemůžete najít barvu nebo design, který se vám líbí, měli byste se místo toho podívat na pouzdra řady Symmetry. OtterBox nabízí s tímto pouzdrem mnoho designů a barev, takže si určitě najdete ten, který se vám bude líbit.

Pokud má váš telefon jedinečnou barvu, můžete zvolit design Clear nebo Stardust (Clear Glitter), který vám umožní předvést nejlepší barvu iPhone 15 Pro, kterou jste si vybrali.

Ale pokud si nejste jistí tím, jak váš telefon vypadá, máte také následující jednobarevné možnosti: Černá, You Do Blue (modrá), Dark Echo (průsvitná černá), Bluetiful (modrá), Sunstone (oranžová), Baletní boty (Pink), Green Juice (Green), Aspen Gleam 2.0 (Yellow), Beet It (Translucent Pink) a Lemon Pucker (Translucent Yellow).

  Sledovat či nesledovat? Funkce vážení aplikace iPhone pro sledování

A pro dobrodružné duše nabízí OtterBox pouzdro Symmetry Graphics, které má na zadní straně potištěný design. Můžete si vybrat z následujících možností: Island Getaway (zelená), Iron Camo (šedá), Burnout Sky (černá), On The Spot (hnědá), Soft Sunset (fialová), Dawn Floral (Translucent Blue), Realtree Flamingo Pink ( Camo Graphic) a Realtree Blaze Edge (Camo Graphic).

Všechna nejnovější pouzdra OtterBox Commuter a Symmetry jsou nyní kompatibilní s MagSage Charger, takže se nemusíte starat o jejich vyjmutí, pokud chcete své zařízení bezdrátově nabíjet. Některé modely mají navíc vestavěný nástavec OtterGrip, který vám umožní bezpečně držet telefon, když je vysunutý.

Pouzdro Symmetry nabízí 20 designů, zatímco pouzdro Commuter má pouze čtyři barevné varianty. Pokud tedy rádi mícháte a ladíte outfity a pouzdra na telefony, volte raději to první.

Vítěz: Symetrie

Kompatibilita

Existuje prostě příliš mnoho telefonů na to, aby OtterBox vyrobil pouzdro pro každý z nich. Pokud tedy používáte méně oblíbený model, možná nemáte k dispozici pouzdro. Některé případy navíc nemusí plně podporovat funkce telefonu.

Než si tedy ochranné pouzdro vyberete, ujistěte se, že funguje s příslušenstvím, které používáte na svém telefonu.

Dostupné modely

Řada Commuter dokáže chránit telefony od Apple (od iPhone 6 do 15), Samsungu (od řady Galaxy S9 po S23), Nokia, Motorola, LG, OnePlus, Google, T-Mobile a TCL. Na druhou stranu je Symmetry Series k dispozici pro Apple (od iPhone 5 do 15), Samsung (od řady Galaxy S8 po S23), Motorola, Microsoft, LG, OnePlus, Google a Huawei.

Vítěz: Symetrie

Bezdrátové nabíjení a MagSafe

Obě pouzdra jsou navržena tak, aby byla kompatibilní s bezdrátovým nabíjením (co je bezdrátové nabíjení?). Nejlépe však fungují s bezdrátovými nabíječkami od OtterBox. Můžete se setkat s problémy s nabíječkami třetích stran, zejména s pouzdrem Commuter. Díky své dvouvrstvé konstrukci by vaše bezdrátová nabíječka měla mít větší výkon nebo dosah.

Případ Symmetry občas naráží na podobné problémy. Ale jeho tenčí design než Commuter znamená, že se jedná o méně rozšířený problém. Pokud je pro vás bezdrátové nabíjení životně důležité, zvažte pořízení nabíječky od OtterBox, protože je speciálně navržena pro práci s jejich pouzdry. Přesto jsou pouzdra na iPhone 15 od OtterBox kompatibilní s MagSafe, takže se tohoto problému nemusíte obávat, pokud používáte zařízení Apple.

  Nástroj All-In-One Mac Maintenance Tool pro zvýšení výkonu – Macbooster

Vítěz: Symetrie

Použitelnost

Oba případy jsou navrženy tak, aby byly co nejméně rušivé. Stále však ovlivňují způsob používání telefonu. Prvním problémem je jeho tloušťka. Pouzdro může vašemu telefonu přidat až o 50 % větší tloušťku. To platí zejména pro řadu Commuter s jejími dvěma vrstvami a silnějšími nárazníky.

Silné okraje pouzdra mohou také narušit zážitek z používání telefonu. Pokud máte velké prsty, širší nárazníky Commuteru mohou znesnadňovat přejetí nahoru. Také můžete mít potíže s dosažením tichého tlačítka kvůli jeho silnějším okrajům.

Commuter překoná případ Symmetry, kdykoli je ochrana vaší prioritou. Ale pokud chcete stylovější možnosti, měli byste jít do toho druhého.

Vítěz: Symetrie

Ekologická šetrnost

Elektronický odpad je jednou z největších výzev naší planety, takže nechceme tento problém ještě zhoršovat přidáváním dalšího odpadu po skončení životnosti telefonu. Podobně jako Apple plánuje stát se uhlíkově neutrální do roku 2030, měli bychom se pokusit dosáhnout stejného cíle používáním více recyklovaných materiálů. Naštěstí jsou všechna pouzdra OtterBox vyrobena z více než 50 % recyklovaného plastu, což pomáhá snížit náš problém s odpadem.

Protože se však pouzdra Commuter obvykle dodávají ve dvou kusech, vyžadují více materiálu a používají různé plasty. Z tohoto důvodu se zdá, že případ Symmetry je zelenější možností. Pokud však hledáte ekologičtější alternativy, podívejte se na náš seznam ekologických pouzder na telefony.

Vítěz: Symetrie

Více stylu nebo více ochrany?

Pouzdro Symmetry i Commuter nabízí ochranu za zhruba stejnou cenu. Při výběru toho nejlepšího pouzdra ale musíte zvážit své použití. Potřebujete něco, co odolá drsným podmínkám? Nebo chcete něco, co nabízí méně ochrany, ale více stylu?

Podle našich záznamů je pouzdro Symmetry z těchto dvou lepší volbou – tedy pokud nepotřebujete lepší ochranu. Pokud však víte, že máte prsty nebo pracujete v drsném prostředí, měli byste si pro svůj telefon vybrat pouzdro Commuter.