Počítač se systémem Windows se stále spouští do systému BIOS [Oprava]

Počítač se systémem Windows se stále spouští do systému BIOS [Oprava]

Pokud se váš počítač se systémem Windows neustále spouští do systému BIOS, může to být způsobeno řadou faktorů. Tento problém může být způsoben chybami firmwaru, nesprávným nastavením systému BIOS nebo problémy s pevným diskem. Zde je několik kroků, které můžete podniknout pro vyřešení tohoto problému:

Úvod

Systém BIOS (Basic Input/Output System) je firmware, který se spouští při zapnutí počítače. Je zodpovědný za inicializaci hardwaru a předání kontroly operačnímu systému. Pokud se systém BIOS nespustí správně, může to způsobit, že se počítač vůbec nespustí nebo se neustále spouští do systému BIOS.

Tento problém může být způsoben různými faktory, včetně změn nastavení systému BIOS, problémů s pevným diskem nebo poškozením systému BIOS. V tomto článku probereme různé způsoby, jak tento problém vyřešit a obnovit počítač do normálního provozního stavu.

Příčiny, proč se počítač se systémem Windows neustále spouští do systému BIOS

Existuje několik důvodů, proč se váš počítač se systémem Windows může neustále spouštět do systému BIOS. Zde jsou některé z nejčastějších příčin:

* Změny nastavení systému BIOS: Nesprávné nastavení systému BIOS, jako je změna pořadí spouštění nebo nastavení hesla, může způsobit, že se počítač nespustí správně.
* Problémy s pevným diskem: Poškozený nebo vadný pevný disk může způsobit, že počítač nebude schopen načíst operační systém.
* Poškození systému BIOS: Poškozený systém BIOS může způsobit, že se počítač nespustí nebo se bude neustále spouštět do systému BIOS.
* Selhání baterie systému BIOS: Vybitá nebo vadná baterie systému BIOS může způsobit ztrátu nastavení systému BIOS, což může vést k problémům se spouštěním.
* Hardwareové konflikty: Konflikt mezi různými hardwarovými zařízeními v počítači může způsobit problémy se spouštěním.

  Jak změnit heslo ve Snapchatu

Řešení pro počítač se systémem Windows, který se neustále spouští do systému BIOS

Pokud se váš počítač se systémem Windows neustále spouští do systému BIOS, můžete tento problém vyřešit pomocí následujících kroků:

1. Zkontrolujte nastavení systému BIOS:
– Zkontrolujte, zda je v systému BIOS správné pořadí spouštění. Pevný disk by měl být nastaven jako první spouštěcí zařízení.
– Zkontrolujte, zda nejsou v systému BIOS povolena žádná hesla. Pokud je nastaveno heslo systému BIOS, zadejte jej nebo jej deaktivujte.
2. Zkontrolujte pevný disk:
– Zkontrolujte připojení kabelů pevného disku. Ujistěte se, že jsou kabely správně zapojeny a pevně připojeny.
– Spusťte diagnostický nástroj pevného disku, například CHKDSK nebo S.M.A.R.T., abyste zkontrolovali chyby pevného disku.
3. Resetujte systém BIOS:
– Vyjměte baterii systému BIOS z počítače na několik minut.
– Znovu vložte baterii systému BIOS a zapněte počítač.
4. Aktualizujte systém BIOS:
– Zkontrolujte na webu výrobce počítače, zda nejsou k dispozici aktualizace systému BIOS. Pokud je k dispozici nová aktualizace, stáhněte a nainstalujte ji.
5. Zkontrolujte hardware:
– Zkontrolujte, zda nejsou v počítači žádné konflikty hardwaru. Odpojte všechna periferní zařízení a znovu je připojte jedno po druhém, abyste zjistili, zda některé zařízení způsobuje konflikt.

  Oprava Čeká se na opravu systému, která k dokončení vyžaduje restart

Závěr

Pokud se váš počítač se systémem Windows neustále spouští do systému BIOS, může to být známkou základního problému s hardwarem, softwarem nebo konfigurací. Postupujte podle těchto kroků pro řešení problémů, abyste identifikovali a vyřešili příčinu problému a obnovili počítač do normálního stavu. Pokud problém přetrvává i po provedení všech těchto kroků, doporučujeme vyhledat pomoc odborníka na počítače.

Časté otázky (FAQ)

1. Proč se můj počítač se systémem Windows stále spouští do systému BIOS?
Existuje několik důvodů, proč se váš počítač se systémem Windows může neustále spouštět do systému BIOS, včetně nesprávného nastavení systému BIOS, problémů s pevným diskem, poškozeného systému BIOS, vybité baterie systému BIOS a konfliktů hardwaru.

2. Jak mohu zkontrolovat, zda je v systému BIOS správné pořadí spouštění?
Chcete-li zkontrolovat pořadí spouštění v systému BIOS, restartujte počítač a několikrát stiskněte klávesu F2 nebo Del, abyste se dostali do nastavení systému BIOS. Poté najděte sekci „Pořadí spouštění“ a ujistěte se, že je pevný disk nastaven jako první spouštěcí zařízení.

3. Jak mohu resetovat systém BIOS?
Chcete-li resetovat systém BIOS, vyjměte baterii systému BIOS z počítače na několik minut. Poté baterii vložte zpět a zapněte počítač.

4. Jak mohu zkontrolovat problémy s pevným diskem?
Chcete-li zkontrolovat problémy s pevným diskem, spusťte diagnostický nástroj pevného disku, například CHKDSK nebo S.M.A.R.T. Tyto nástroje mohou pomoci identifikovat a opravit chyby pevného disku.

  Jak zaznamenat schůzku Zoom na iPhone

5. Jak mohu aktualizovat systém BIOS?
Chcete-li aktualizovat systém BIOS, přejděte na web výrobce počítače a zkontrolujte, zda nejsou k dispozici aktualizace systému BIOS. Pokud je k dispozici nová aktualizace, stáhněte a nainstalujte ji.

6. Jak mohu zkontrolovat, zda nejsou v počítači žádné konflikty hardwaru?
Chcete-li zkontrolovat, zda nejsou v počítači žádné konflikty hardwaru, odpojte všechna periferní zařízení a znovu je připojte jedno po druhém, abyste zjistili, zda některé zařízení způsobuje konflikt.

7. Co mám dělat, pokud můj počítač se stále spouští do systému BIOS po provedení všech těchto kroků?
Pokud váš počítač se neustále spouští do systému BIOS i po provedení všech těchto kroků, doporučujeme vyhledat pomoc odborníka na počítače. Problém může být způsoben složitějším problémem, který vyžaduje pokročilé řešení potíží.

8. Existují nějaké nástroje třetích stran, které mohu použít k řešení tohoto problému?
Ano, existuje několik nástrojů třetích stran, které vám mohou pomoci řešit problémy s počítačem, který se neustále spouští do systému BIOS. Patří mezi ně nástroje pro aktualizaci systému BIOS, kontrolu pevného disku a správu hardwaru.

9. Může tento problém vyřešit změna nastavení operačního systému?
Změna nastavení operačního systému obvykle neřeší problém s počítačem, který se neustále spouští do systému BIOS. Tento problém je obvykle způsoben problémy se systémem BIOS, pevným diskem nebo hardwarem a vyžaduje změny nastavení systému BIOS nebo řešení problémů s hardwarem.

10. Mohu tento problém vyřešit sám, nebo potřebuji pomoc odborníka?
Pokud jste obeznámeni s počítačovým hardwarem a softwarem, můžete se pokusit vyřešit tento problém sami pomocí kroků uvedených v tomto článku. Pokud však nejste pohodlní při práci s hardwarem nebo softwarem, doporučujeme vyhledat pomoc odborníka na počítače.