Počítač se systémem Windows se vypne při přehrávání nebo sledování videí

Počítač se systémem Windows se vypne při přehrávání nebo sledování videí? Vyřešte to!

Úvod

Stalo se vám někdy, že se váš počítač se systémem Windows náhle vypnul během přehrávání nebo sledování videí? Pokud ano, nejste sami. Jedná se o běžný problém, který může být frustrující a přerušovat vaši zábavu nebo produktivitu.

Existuje několik důvodů, proč se počítač může náhle vypnout při přehrávání videí. V tomto článku probereme možné příčiny a poskytneme podrobné pokyny, jak tento problém vyřešit.

Příčiny vypnutí počítače při přehrávání videí

1. Přetížení napájení

Jednou z nejčastějších příčin náhlého vypnutí počítače při přehrávání videí je přetížení napájení. To se může stát, pokud zdroj napájení počítače (PSU) není dostatečně výkonný na to, aby zvládl požadavky na napájení všech komponent počítače, zejména grafické karty.

2. Přehřátí

Dalším běžným důvodem vypnutí počítače je přehřátí. Přehrávání videí, zejména videí s vysokým rozlišením, může vytvořit velké zatížení na grafické kartě a procesoru počítače. Pokud se tyto komponenty přehřejí, počítač se automaticky vypne, aby se zabránilo poškození.

  Jak najít oblečení podle obrázku [8 Outfit Finder Apps]

3. Problémy s ovladači grafické karty

Problémy s ovladači grafické karty mohou také způsobit vypnutí počítače. Zastaralé nebo poškozené ovladače grafické karty mohou vést k nestabilitě systému a neočekávaným vypnutím.

4. Malware

V některých případech může být náhlé vypnutí počítače způsobeno malwarem. Malware může poškodit systémové soubory nebo narušit normální činnost počítače, což vede k neočekávaným vypnutím.

Jak opravit vypínání počítače při přehrávání videí

1. Zkontrolujte a upgradujte zdroj napájení

První věc, kterou byste měli udělat, když se váš počítač vypne při přehrávání videí, je zkontrolovat, zda je zdroj napájení dostatečně výkonný. Spočítejte celkovou spotřebu energie všech komponent počítače (online kalkulačka) a ujistěte se, že zdroj napájení poskytuje dostatek výkonu. Pokud tomu tak není, upgradujte na výkonnější zdroj napájení.

2. Monitorujte teploty

Pomocí nástroje pro monitorování teploty, jako je HWMonitor, zkontrolujte teploty grafické karty a procesoru během přehrávání videa. Pokud teploty překročí bezpečné limity, zvažte následující kroky:

* Vyčistěte prach z počítačové skříně a chladičů
* Zkontrolujte nebo vyměňte tepelnou pastu na grafické kartě a procesoru
* Upgradujte na efektivnější chladič

  Jak opravit chybu „Zakázané účty nelze kontaktovat“ na Instagramu

3. Aktualizujte ovladače grafické karty

Ujistěte se, že používáte nejnovější ovladače grafické karty. Zastaralé nebo poškozené ovladače mohou způsobit nestabilitu systému. Navštivte webové stránky výrobce grafické karty a stáhněte si nejnovější ovladače.

4. Spusťte kontrolu malwaru

Spusťte komplexní kontrolu malwaru pomocí renomovaného antivirového programu. Malware může být příčinou náhlého vypnutí počítače. Pokud je nalezen malware, odstraňte jej a restartujte počítač.

Další tipy

* Zavřete nepotřebné programy: Zavřete všechny nepotřebné programy, které mohou spotřebovávat systémové prostředky.
* Snížit kvalitu videa: Zkuste snížit kvalitu videa nebo rozlišení, abyste snížili zatížení počítače.
* Přeinstalujte operační systém: Pokud nic jiného nepomůže, možná budete muset přeinstalovat operační systém. To odstraní všechny poškozené systémové soubory nebo malware, který může způsobovat vypnutí počítače.

Závěr

Náhlé vypnutí počítače při přehrávání nebo sledování videí může být frustrující, ale tento problém lze obvykle vyřešit provedením výše uvedených kroků. Zkontrolujte zdroj napájení, monitorujte teploty, aktualizujte ovladače grafické karty, spusťte kontrolu malwaru a vyzkoušejte další tipy. Pokud problém přetrvává, možná budete potřebovat pomoc odborníka nebo zvážit výměnu vadného hardwaru.

  Jak přestat platit za AOL, ale zachovat e-mail

Časté dotazy

1. Proč se počítač vypne, když hraju hru?

Hraní her může být náročné na zdroje a může vést k přetížení napájení nebo přehřátí, což způsobí vypnutí počítače.

2. Co mám dělat, když se počítač vypne při přehrávání videa na YouTube?

Vyzkoušejte výše uvedené kroky, například zkontrolujte zdroj napájení, aktualizujte ovladače grafické karty a spusťte kontrolu malwaru.

3. Jak opravit automatické vypínání počítače?

Nejprve zkontrolujte nastavení napájení systému Windows a ujistěte se, že jsou správně nakonfigurována. Dále zkontrolujte, zda neběží žádný malware nebo poškozené systémové soubory.

4. Co se stane, když se počítač vypne při hraní hry?

Vypnutí počítače při hraní hry může způsobit uložení hry, ztrátu pokroku nebo dokonce poškození hardwaru.

5. Jak snížit teplotu grafické karty?

Vyčistěte prach z počítačové skříně a chladičů, zkontrolujte nebo vyměňte tepelnou pastu na grafické kartě a upgradujte na efektivnější chladič.

6. Jak zkontrolovat, zda mám dostatečně výkonný zdroj napájení?

Pomocí online kalkulačky vypočítejte celkovou spotřebu energie všech komponent počítače. Ujistěte se, že zdroj napájení poskytuje více energie, než je potřeba.

7. Co je dobré napájecí napětí pro grafickou kartu?

Většina grafických karet vyžaduje ke stabilnímu provozu napětí kolem 12 V.

8. Jak vyčistit chladiče počítače?

Pro vyčištění chladičů počítače použijte stlačený vzduch nebo jemný štětec. Ujistěte se, že odstraníte veškerý prach a nečistoty.