Přepínač živých tapet Android s konfigurovatelnými zdroji

Android stojí vysoko nad svou konkurencí v mnoha oblastech, zejména pokud jde o možnosti přizpůsobení a změnu celkového vzhledu a chování zařízení. Jedním z takových prvků je výběr tapet. Pokud se podíváme na primární konkurenty, iOS začal nabízet přizpůsobení tapet poměrně pozdě, a dokonce ani ty nejsou moc použitelné kromě zamykací obrazovky, protože domovská obrazovka je obvykle prošpikovaná ikonami aplikací, které skrývají vše, co jste nastavili jako pozadí. Stejně tak tapety Windows Phone jsou viditelné pouze na zamykací obrazovce. Díky různým možnostem spouštěče a domovské obrazovky, které získáte se systémem Android, je to platforma, kde jiné pozadí skutečně září.

  Jak změnit písma v systému Android

Živé tapety, přestože jsou to prasata na baterie, jsou jednou z hlavních preferencí mnoha uživatelů. Před chvílí jsme viděli světlo světa spatřit 500 Firepaper – vynikající živou tapetu, která procházela vybranými obrázky z knihovny 500px. Stejný koncept posouvá o mnoho stupňů dále a přichází Muzei – živá tapeta, která dokáže automaticky procházet tapetami z různých jiných zdrojů, a to díky množství rozšíření, která jsou pro aplikaci již k dispozici. Pojďme se blíže podívat na to, co nabízí.

Muzei, pocházející od známého vývojáře DashClock, mluví kvalitou a jemností od prvního spuštění. Koncept aplikace spočívá v tom, že pracuje s různými „zdroji“ a ve výchozím nastavení vybírá z knihovny oblíbených uměleckých děl a zároveň vám poskytuje možnost zahrnout také vaši místní knihovnu fotografií.

  Jak proměnit starý telefon Android na bezpečnostní kameru

Vzhledem k tomu, že Muzei je open source, je obchod Goolge Play prošpikovaný rozšířeními, které rozšiřují zdrojovou kolekci a umožňují vám zahrnout například 500px, Reddit, Flickr, Facebook a řadu dalších.

To, co Muzei skutečně odlišuje, je způsob, jakým vývojář nechal věci otevřené pro vývoj rozšíření. Většina přizpůsobení závisí na zdrojích, které přidáte. Aplikace vám umožňuje dostávat upozornění, když se použije nová tapeta, a nakonfigurovat interval změn. Také si pamatujete, jak jsou některé tapety tak bohaté na barvy/textury, že mají tendenci zatemňovat ikony na domovské obrazovce? Muzei to řeší tak, že ve výchozím nastavení ztlumí tapetu, kterou pak lze zaostřit jednoduše dvojitým poklepáním na domovskou obrazovku. Jednoduché a elegantní řešení, pokud se mě ptáte.

  Jak přidat zprávu na obrazovce uzamčení v systému Android 7.0

Celkově je Muzei jednou z nejlepších tapetových aplikací, jaké jsem kdy použil, včetně slavného 500 Firepaper. Aplikace je dobře promyšlená, elegantně postavená a dělá vše, co slibuje, a ještě něco navíc. Musíte mít, pokud jste fanouškem přizpůsobení Androidu. Tato bezplatná aplikace ke svému fungování vyžaduje Android 4.2 nebo vyšší.

Nainstalujte Muzei z Obchodu Play