etechblog

Průvodce různými typy a možnostmi jízdy Uberu

Rychlé odkazy

Klíčové věci

  • Uber nabízí různé typy jízd v závislosti na vašem rozpočtu, preferencích a požadavcích na dostupnost.
  • Kromě standardních jízd si můžete pronajmout auto, zarezervovat si bezbariérovou jízdu nebo si pronajmout vůz vybavený autosedačkami.
  • Častí jezdci mohou ušetřit peníze zaplacením předplatného Uber One.

Uber je jednou z největších světových aplikací pro jízdu, ale nebylo tomu tak vždy. Jak služba rostla, její nabídka se výrazně rozšiřovala. Pojďme se tedy podívat na různé dostupné jízdy Uberem, které vám pomohou rozhodnout, kterou si příště zarezervovat.

Ekonomické jízdy Uberu

Standardní nabídka Uberu je obvykle dostupnější než jiné místní služby. Za jízdy Uberem nejsou žádné pevné ceny, takže vaše jízdné se bude lišit v závislosti na vašem regionu a typu jízdy. To znamená, že Uber nabízí řadu ekonomických jízd, takže byste zde měli najít něco, co vyhovuje vašemu rozpočtu.

UberX

UberX je nejběžnější variantou jízdy Uber společnosti. Je k dispozici ve většině destinací po celém světě a je to, co si mnozí lidé představují, když zvažují volání Uberu. Služba se nejvíce podobá standardnímu taxi; zavoláte jízdu a řidič vás a vaši skupinu až tří dalších odveze do vámi zvoleného cíle.

Pokud má každý cestující jiný zastávkový přístav, můžete k jízdě Uber přidat více zastávek.

UberXL

Zatímco služba UberX pojme pouze čtyři osoby, UberXL umožňuje přepravu až šesti pasažérů nebo zavazadel navíc, aniž by to ohrozilo pohodlí. Auto je o něco větší – obvykle SUV nebo dodávka – aby se do něj vešlo více jezdců, takže stojí o něco více.

Pokud však rozdělujete jízdné mezi cestující, často to vyjde na podobné náklady na jezdce.

Sdílení UberX

UberX Share, dříve známý jako Uber Pool, patří mezi nejdostupnější typy jízd společnosti. Kombinuje snadnost a službu UberX od dveří ke dveřím, ale auto sdílíte až se dvěma dalšími spolujezdci. Tento typ jízdy je dobrý nejen pro klima, ale také Tvrdí to i Uber můžete ušetřit až 20 %, pokud cestujete se spolujezdcem na vaší trase.

UberX Share má jedno omezení: nemůžete jet se skupinou přátel a můžete požádat pouze o jedno sedadlo. Pokud si tedy chcete rezervovat skupinovou jízdu pomocí Uberu, UberX je rozhodně lepší volbou. UberX Share sedí někde mezi taxíkem a autobusem a poskytuje vám přímou cestu do cíle, ale za nižší cenu než typická cesta Uberem.

  Firmy zabývající se kybernetickou bezpečností Semgrep a Coro získaly 53 milionů dolarů a 80 milionů dolarů

Uber Comfort

Uber Comfort by měl být vaším oblíbeným cílem, pokud toužíte po trochu větším pohodlí z jízdy Uberem. Tato služba nabízí auta, která jsou o krok výš oproti možnostem UberX. Při této jízdě počítejte s tím, že budete vyzvednuti v novějším vozidle s dostatečným prostorem pro nohy.

Máte také možnost sdělit řidiči své preference, včetně výběru ze čtyř přednastavených teplot v aplikaci a toho, zda chcete klidnou jízdu a nechcete si s jezdcem povídat. Pokud vám tedy nevadí utratit trochu navíc za pohodlí, s Uber Comfort neuděláte chybu.

Prémiové jízdy Uberu

Rychlý růst Uberu v průběhu let umožnil posílit jeho luxusní možnosti. Prémiové možnosti Uberu vám nejlépe vyhovují, pokud chcete jet v pohodlí, se stejným pocitem soukromí a služeb jako profesionální řidič.

Uber Black

Pokud je UberX ekvivalentem taxi založeným na aplikaci, pak je Uber Black odpovědí společnosti profesionálnímu řidiči. Pokud si tuto službu objednáte, můžete očekávat veškerý komfort vlastního řidiče a luxusnějšího vozu.

Váš řidič Uber bude mít minimální hodnocení 4,85 hvězdiček a můžete jej požádat, aby přizpůsobil prostředí vozidla podle vašich preferencí. S Uber Black si také můžete užít flexibilnější vyzvednutí a za pět minut se neplatí žádné čekací poplatky. Navíc se nemusíte starat o storno poplatek, dokud neuběhne patnáct minut. Uber Black vám samozřejmě přidává prémii k jízdnému, aby to vykompenzoval.

Uber černé SUV

Stejně jako lze UberX upgradovat na UberXL pro další cestující, tak může být i Uber Black. Pokud se rozhodnete rezervovat SUV Uber Black, můžete očekávat stejnou úroveň pohodlí a služeb, ale s dostatečným prostorem pro ubytování až šesti jezdců.

Obě služby Uber Black vám poskytují další možnosti, jako je tichý režim, regulace teploty a pomoc se zavazadly. Je ideální, když cestujete na letiště s rodinou.

Další typy jízd Uber

Mnoho z vašich cest vyžaduje pouze auto, které vás odveze z jednoho místa na druhé, a Uber má pro tyto jízdy k dispozici mnoho možností. Někdy však budete potřebovat trochu další podpory nebo jiného vybavení, a to je místo, kde se další typy jízd Uberu hodí.

UberWAV

Pokud používáte invalidní vozík, budete vědět, že možnosti dopravy po celém světě jsou nejen omezené, ale velmi zřídka jsou nastaveny tak, aby vyhovovaly vašim potřebám. Většina vozů Uber není vhodná pro invalidní vozíky nebo mobilní skútry. Pokud se tedy potřebujete svézt se svým invalidním vozíkem, pak je UberWAV vaší nejlepší volbou.

  Jak se mohu odhlásit z Quora Digest

Podle Uber, všichni řidiči UberWAV jsou certifikováni třetí stranou pro řízení a asistenci handicapovaným. Skvělé je, že cenový bod jízdy WAV je také srovnatelný s nejdostupnější možností společnosti, UberX.

Autosedačka Uber X

Cestování s mladými může být stresující zážitek, v neposlední řadě proto, že je pravděpodobně budete muset připoutat do autosedačky. Většina typů jízd Uber nenabízí autosedačky a vozidla nemusí podporovat ani připevnění.

Uber Car Seat X je vynikající volbou, pokud jste rodiče, kteří hledají bezpečnou jízdu se svým dítětem. V době psaní tohoto článku je Uber Car Seat X k dispozici pouze v New Yorku.

Jízdy Uber Car Seat X zahrnují sedačku Nuna RAVA, která je ideální pro děti, které váží od pěti do 65 liber. Za rezervaci tohoto typu jízdy si Uber účtuje paušální poplatek 10 USD. Sazby za samotnou jízdu jsou však stejné jako u UberX. Bohužel, pokud máte více než jedno dítě, které potřebuje autosedačku, tyto jízdy vám nebudou vyhovovat, protože se do nich vejde pouze jedna autosedačka na vozidlo.

Uber Green

Uber státy je rozhodnuto stát se do roku 2040 platformou s nulovými emisemi. Ve světle toho společnost představila Uber Green v září 2020. Uber Green spojuje jezdce s hybridními a plně elektrickými vozidly a je vynikající volbou, pokud hledáte způsob, jak hrát svou roli při snižování znečištění a zlepšování kvality ovzduší ve vašem městě.

Podle Tvrzení Uberukaždá cesta Uber Green produkuje minimálně o 55 % méně emisí než jiné typy jízd.

Uber Taxi

Jak název napovídá, u Uber Taxi si můžete zarezervovat i tradiční taxi. Tento typ jízdy je k dispozici na více než 90 místech ve Spojených státech a taxi si můžete vyžádat jen několika klepnutími.

Bezpečnost, pohodlí a ceny předem jsou některé z důvodů, proč by byla rezervace taxi přes Uber lepší než rezervace tradičním způsobem. Všechny taxíky spojené s Uberem řídí plně licencovaní taxikáři.

Uber Reserve

Jedna z nejhorších věcí, která se může stát, když se opozdíte, je zrušení vašeho řidiče Uberu. Abyste se vyhnuli možnosti, že k takovému scénáři dojde v jedenáctou hodinu, můžete si jízdu rezervovat předem pomocí funkce Uber’s Reserve. Pokud si rezervujete jízdu na letiště nebo z letiště, budete při rezervaci jízdy požádáni o zadání letecké společnosti, se kterou letíte, nebo čísla letu.

Uber tyto informace použije ke sledování vašeho letu a podle toho upraví čas vyzvednutí. Takže i když je váš let zpožděn nebo přiletí dříve, nebudete se muset obávat, že budete hodiny čekat na příjezd vašeho řidiče. Váš řidič bude také čekat až hodinu po předpokládané době příjezdu bez dalších nákladů. Jízdu si můžete rezervovat až 90 dní předem a hodinu před jízdou ji zdarma zrušit.

  Jak povolit/zakázat tmavý režim v aplikaci Outlook: Vysvětleno krok za krokem

Uber Rent

Od BMW řady 3 po Chevrolet Bolt vám Uber Rent umožňuje snadno rezervovat pronájem aut od Dollar, Sixt, Hertz a Avis přímo z aplikace Uber. V závislosti na tom, zda jsou vozidla k dispozici pro vyzvednutí ve stejný den, si můžete pronajmout auto ve stejný den nebo několik měsíců předem.

Auto si můžete pronajmout jen na hodinu nebo maximálně na šest měsíců. Pokud je vám méně než 25 let, může být účtován poplatek za mladého řidiče. Chcete-li si zarezervovat auto z půjčovny, budete muset předložit svou osobní kreditní kartu na složení bezpečnostní zálohy. Rezervaci můžete zrušit 48 hodin před časem vyzvednutí bez dalších poplatků. S Uber Rent with Valet si také můžete nechat doručit auto z půjčovny až k vašim dveřím ve vybraných městech.

Uber Pet

Jak název napovídá, Uber Pet je nejvhodnějším typem jízdy Uber pro ty, kteří mají domácí mazlíčky. Ačkoli byste mohli zavolat standardní UberX, většina řidičů by odmítla vstoupit do svých vozidel s domácími mazlíčky. Nejsou povinni vám dovolit s nimi jezdit. Chcete-li tedy spolehlivou a bezproblémovou cestu se svými milovanými mazlíčky, vyberte možnost Uber Pet, pokud je k dispozici.

I když neexistuje žádné omezení ohledně plemene nebo velikosti domácího mazlíčka, které si můžete vzít na svou jízdu Uber, pokud váš řidič nesouhlasí jinak, můžete si vzít pouze jedno malé zvíře. Podle Blog Uberunemusíte si Uber Pet rezervovat, pokud plánujete jízdu s asistenčním psem.

Mějte na paměti, že vzhledem k tomu, že s sebou vezmete svého chlupatého přítele, bude vaše jízda stát více než standardní UberX. Poplatek za čištění vám také může být účtován, pokud váš mazlíček poškodí vozidlo jakýmkoli způsobem.

Přestože je aplikace Uber poměrně přímočará záležitost, společnost nenabízí mnoho pokynů k různým jízdám Uber dostupným ve vašem regionu. Každý typ jízdy se v aplikaci zobrazuje bez adekvátních informací, které by vám pomohly rozhodnout, který typ Uberu je pro vaši cestu ten pravý.

Vzhledem k tomu, že za jízdy Uberem nejsou žádné pevné poplatky, mohou se náklady výrazně lišit v závislosti na denní době a místě, kde se nacházíte. Pokud jste častým jezdcem Uberu, který chce každý měsíc ušetřit pár dolarů, zvažte přihlášení k členskému programu Uber One.

x