Sloučit Ovládací centrum iOS 7 a přepínač aplikací s Vertex

Control Center a přepracovaný App Switcher jsou dvě z nejvýznamnějších změn, které nabízí iOS 7. Aby byly tyto změny ještě výraznější, mnoho vývojářů v obchodě Cydia přišlo s vylepšeními, jak změnit a rozšířit tyto dvě části operačního systému. Zabývali jsme se CControls a FullScreenPreviews, které oba docela dramaticky mění Control Center a App Switcher. Vertex nepatří do stejné kategorie vylepšení, protože jde o krok dále a umožňuje uživatelům přístup k Control Center a App Switcher na jednom místě. Tato kombinace těchto dvou má odlišný vzhled a přichází s několika užitečnými možnostmi přizpůsobení.

Nabídka Vertex v aplikaci Stock Settings umožňuje uživatelům aktivovat/deaktivovat tweak. Kromě této základní možnosti jsou zde také přepínače pro ovládání gesty a změnu vzhledu tweaku. Chcete-li zachovat výchozí vzhled přepínače aplikací, ponechte možnost „Ikony přepínače“ povolenou, jinak se v horní polovině obrazovky zobrazují pouze karty náhledu spuštěných aplikací.

Chcete-li spustit Vertex, můžete buď přejet prstem nahoru ze spodní části obrazovky (volitelné), nebo dvakrát klepnout na tlačítko Domů. Chcete-li upravit seznam přepínačů, které se zobrazují s Vertex, existuje nabídka, kterou lze použít ke změně jejich uspořádání podle libosti. Další možnost v nabídce Vertex umožňuje uživatelům přepínat mezi horizontální a vertikální orientací pro vylepšení.

Vývojář za Vertexem věnoval pozornost každému detailu. Vzhledem k tomu, že existuje více stránek pro přepínání, můžete Vertex nakonfigurovat tak, aby se při každém opětovném spuštění tweaku vrátil na primární stránku. Jediná věc, kterou je třeba zlepšit, je způsob, jakým musí být aplikace ve Vertexu zabity. Po kartách musíte přejet prstem nahoru, stejně jako funguje výchozí přepínač aplikací. V praxi se to ale občas ukazuje jako trochu problematické, protože na přejetí reaguje pouze náhledová karta uprostřed obrazovky.

Vertex nepodporuje zkratky aplikací, takže pokud jste častým uživatelem přepínače svítilny Control Center nebo zkratky kalkulačky, toto vylepšení není pro vás. Také na spouštěcí gesta je třeba si zvyknout. Vyladění je k dispozici v repozitáři BigBoss v obchodě Cydia a stojí 1,49 $ – rozumná cena vzhledem k tomu, co nabízí.